Scheuring-Wielgus mówiła, że niepełnosprawnymi zajmuje się "od zawsze". Została sprawdzona

Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus stwierdziła w RMF FM, że sprawami osób niepełnosprawnych zajmuje się "od zawsze". Prowadzący program powiedział "sprawdzam" i wytknął jej brak zainteresowania tematem przez ponad dwa lata w Sejmie.

Joanna Scheuring-Wielgus, od niedawna posłanka niezależna, została prześwietlona przez Roberta Mazurka w porannej rozmowie w RMF FM. Prowadzący postanowił wypytać dawną członkinię Nowoczesnej, od jak dawna zajmuje się problemami osób niepełnosprawnych.

Zaczęło się od przypomnienia, że ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, zajmujący się od lat niepełnosprawnymi, zarzucił politykom, że wykorzystują protest do "zrobienia taranu, którym walną obecną władzę".

- To nie ks. Isakowicz-Zaleski będzie decydował o tym, co zrobią niepełnosprawni (...). Możemy też porozmawiać o pani Janinie Ochojskiej, która nie została wpuszczona, a też całe życie zajmuje się osobami niepełnosprawnymi... - odpowiedziała posłanka, a wtedy wtrącił się Mazurek:

Nie, akurat pani Janina nie zajmuje się niepełnosprawnością, tylko w ogóle pomocą charytatywną. (...). Jak długo pani zajmuje się problematyką osób niepełnosprawnych?

- Mogłabym powiedzieć, że od zawsze - odparła Scheuring-Wielgus. Wtedy prowadzący program wskazał, że spośród jej 67 interpelacji i 47 zapytań w Sejmie żadna z nich nie dotyczy niepełnosprawnych.

- W interpelacji, w zapytaniach nie ma, natomiast jest ustawa... - zaczęła posłanka, jednak przerwał jej Mazurek wyliczając, że ta zajmowała się np. kursowaniem pociągu Chopin czy o. Tadeuszem Rydzykiem, ale problemami niepełnosprawnych już nie.

"Nie zajmowała się pani niepełnosprawnymi przez moment"

Scheuring-Wielgus próbowała się bronić wspominając o ustawie, która zawierała postulaty osób niepełnosprawnych, czy też drugiej ustawie, dotyczącej zmian w Kodeksie Karnym, która zawiera zapisy, że "nie powinno być dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność".

Na to też zareagował Mazurek, który przypomniał, że Scheuring-Wielgus zasiada w komisji samorządu oraz komisji kultury i środków przekazu, nie ma jej w komisjach odpowiedzialnych np. za politykę społeczną i rodziny, za to jest w grupach parlamentarnych zajmujących się Marokiem czy Włochami.

Proszę mi tutaj nie wciskać dziecka z kąpielą w brzuch. Jest pani posłem w Sejmie od dwóch lat, nie zajmowała się pani niepełnosprawnymi przez moment. Mało tego - to pani koleżanki z Nowoczesnej zwracają uwagą na to, że jak pani już została posłanką niezależną, to w debacie nad ustawą o niepełnosprawnych nie zabrała pani głosu ani razu

- podsumował Mazurek.

Posłanka odpowiedziała tylko, że podczas debat nad ustawami PiS dotyczącymi niepełnosprawnych miała tylko 60 sekund, a gdy była w Nowoczesnej nie miała możliwości wypowiadania się w debacie.

Komentarze (234)
Protest niepełnosprawnych. Sprawdzono aktywność Scheuring-Wielgus
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 88 razy 40

  PiS od zawsze się zajmuje niepełnosprawnymi. Od lat pan prezes ma opiekę na najwyższym światowym poziomie.

 • antoszek22

  Oceniono 54 razy 26

  Poseł mularczyk prawa i sprawiedliwosci który wprowadził panią Iwonę w 2014 jest lepszy
  On zajmował sie od zawsze eksmisją niepełnosprytnego sąsiada

  Choć mężczyzna o swoje ''domostwo'' dbał, nie pił, cieszył się sympatią i radził sobie, 'pomóc' właśnie jemu postanowił poseł Mularczyk. Listy interwencyjne wpływały do gminy na poselskim papierze, miały więc specjalny tryb. Bezdomnego sprawdzali m.in. i sanepid, i policja. Zdaniem sąsiadów posłowi nie tyle chodziło o dobro, co o poprawę widoku z okna.

 • damtek

  Oceniono 51 razy 19

  A tymczasem w rządzie praca wre.
  Projekt nosi nazwę - jak dobić niepełnosprawnych.
  Kira Czarny

 • koniugacja

  Oceniono 24 razy 12

  A mnie guzik obchodzi, czy się kiedyś zajmowała czy nie. Merytorycznie nic to nie wnosi w sprawie rozwiazania problemu niepełnosprawnych. Ważne, ze teraz próbuje sie zajmować. Za to istotne jest, że obecny pełnomocnik rządu ds niepełnosprawnych czyli osoba wytypowana do tego rodzaju zadań zajmuje się głównie pomnazaniem SWOJEGO majątku (w ubiegłym roku zarobił 224,1 tys zł plus 30 tys zł diety parlamenternej plus 54 tys nagrody). Z protestujacymi chciał sie spotkac jedynie szyto-kryto, nieoficjalnie. Zatem to nad nim szanowny pan Mazurek winien się pochylić, a nie zajmowac tym, czy pani Wielgus mówiąc, ze zawsze zajmowAŁA się niepełnosprawnymi podkoloryzowała przekaz czy nie.

 • prodigy01

  Oceniono 28 razy 8

  Widzę, że na tym forum żadne argumenty nie przemówią do rozumu. Dziennikarz czarno na białym pokazuje hipokryzję kobiety a połowa ludzi tutaj jej jeszcze broni. Czy naprawdę najważniejsze jest kto jest z jakiej opcji politycznej nawet jeśli kłamie i jest oszustem? Należy o tym pisać i mówić czy ktoś jest z PIS, PO czy Nowoczesnej. To jest w interesie każdego z nas!

 • fantomas200

  Oceniono 28 razy 8

  Słuchałem ten program. Ta Pani okropnie bredziła. Unikała odpowiedzi, kręciła jak wytrawna lisica. Obrzydzenie.

 • morfologia66

  Oceniono 50 razy 8

  Zajmuje się niepełnosprawnymi od kiedy jej się wydaje że w ten sposób uderzy w PiS.

 • dr.seks

  Oceniono 19 razy 7

  Niepełnosprawnych nasz kochana wadzunia zawsze miała, ma i zapewne mieć będzie głęboko w... poważaniu, co widać w Polsce na każdym kroku. W stosunku do krajów skandynawskich i zachodniej Europy jesteśmy w tych sprawach mocno zacofani...

 • aja_88

  Oceniono 9 razy 5

  taka właśnie ta opozycja.Pis jak się sam nie wypier..... to z nimi nie przegra

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX