"Mało było okazji do wydawania pieniędzy, bo jestem skąpy". Kownacki o zwrocie premii

- Jak się pracuje w MON, to nie ma czasu i siły, żeby balować i wydawać pieniądze - stwierdził były wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki, odnosząc się do tematu zwrotu premii. Jak dodał, zlikwidował lokatę i przekazał pieniądze na Caritas.

Były wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki poinformował w Radiu ZET, że przekazał otrzymane w 2017 r. premie na Caritas. Wcześniej rzeczniczka PiS Beata Mazurek mówiła w rozmowie z dziennikarzami, że partia nie otrzymała od Kownackiego informacji w tej sprawie

- Jestem w tej dobrej sytuacji, bo jestem kawalerem, więc zlikwidowałem lokatę i przekazałem premię. Całe zamieszanie wynikało z tego, że byłem za granicą. Kiedy były zbierane informacje o tym, kto oddał, byłem w samolocie - mówił Kownacki.

- Przez dwa lata ciężko pracowałem, jestem kawalerem i mało było okazji, żeby wydawać pieniądze, bo jestem z natury skąpy - dodał były wiceszef MON.

- Kolega Misiewicz [Bartłomiej Misiewicz, były rzecznik MON - red.] pracował w MON-ie, a balować potrafił - zauważył prowadzący Konrad Piasecki.

- Jest 10 lat młodszy. Każdy wiek ma swoje prawa. To jest kwestia tego, jak się organizuje pracę. Ponad 12 godzin przesiadywałem w Ministerstwie Obrony Narodowej. Być może miał więcej siły - komentował Bartosz Kownacki.

Kilka dni temu szef KPRM Michał Dworczyk również w Radiu ZET przyznał, że aby oddać premię musiał wziąć kredyt i sprzedać samochód.

Decyzję o przekazaniu na Caritas premii ministrów rządu premier Beaty Szydło ogłosił w kwietniu prezes PiS Jarosław Kaczyński. Decyzja o oddaniu nagród nastąpiła po wybuchu skandalu z przyznawanymi systemowo, co miesiąc nagrodami dla ministrów, wiceministrów i szefowej rządu.

Nagrody dla ministrów Beaty Szydło za 2017 rokNagrody dla ministrów Beaty Szydło za 2017 rok Fot. Gazeta.pl

Konwencja samorządowa PiS. Kaczyński: Zdarzyły się nam potknięcia. Te potknięcia w jakiejś mierze przełożyły się także na poparcie dla nas

Więcej o:
Komentarze (91)
Bartosz Kownacki o premiach: Nie miałem czasu, żeby wydawać pieniądze
Zaloguj się
 • evergreen111

  Oceniono 34 razy 28

  Ciężko pracował, ale dzięki temu mamy okręty podwodne, śmigłowce i tysiąc dronów. Brawo, Widelcowy!

 • def11

  Oceniono 21 razy 15

  W MON nie ma czasu balować, trzeba auta do blacharzy wozić, taka robota dla Polski.

  PS a Dworczyk widocznie balował w MON, bo nie miał z czego oddać :)

 • kazoon100

  Oceniono 18 razy 14

  Misio obalił te tezę :) Bezapelacyjnie,i tanecznym krokiem!

 • szaja25

  Oceniono 17 razy 13

  Ciężko pracuje, a po godzinach prowadzi kursy posługiwania się sztućcami dla Francuzów.

 • jac ben

  Oceniono 17 razy 13

  Biedny pisowski aparatczik, musiał sprzedać służbową limuzynę by spłacić dług...

 • vomitorium1

  Oceniono 19 razy 13

  " Jak się pracuje w NON, to nie ma czasu i siły żeby balować i wydawać pieniądze ... "
  a tam
  (misiewicz
  ma inne zdanie
  na ten temat)

 • tadjan

  Oceniono 13 razy 11

  no to teraz oddaj kasę do budżetu złodzieju, bo darowiznę możesz dać ze swoich pieniędzy...... a tak na marginesie Caritas pokazał się legalnym i oficjalnym złodziejem, jak cała mafia watykańska. Przynajmniej to mamy jasne: złodzieje ukradli obywatelską kasę, którą przekazali kolejnemu złodziejowi....... a ten złodziej wyremontuje np. dworek pijakowi głodziowi. i tak to się kręci.

 • antropoid

  Oceniono 16 razy 10

  Nie miał kiedy balować, bo musiał te modele sklejać, co je antek dla polskiej armii pozałatwiał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX