Jarosław Kaczyński w szpitalu. Marek Suski się wygadał. "Niedługo będzie z nami"

Nowe informacje o pobycie Jarosława Kaczyńskiego w szpitalu pojawiły się w środę. Choroba nie uniemożliwiła prezesowi PiS podejmowania ważnych politycznych decyzji.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przebywa w szpitalu wojskowym przy ul. Szaserów w Warszawie od 4 maja. Politycy Prawa i Sprawiedliwości co rusz ucinają spekulacje na temat poważnych dolegliwości. Powtarzają, że Jarosław Kaczyński jest chory, ale dolega mu tylko kolano.

W środę odbył się Komitet Polityczny PiS, który zatwierdzał kolejne kandydatury partii na prezydentów miast w wyborach samorządowych. Na spotkaniu zabrakło prezesa (posiedzeniu przewodził wiceprezes partii Joachim Brudziński), więc ponownie padły pytania o stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego.

Jarosław Kaczyński ma wrócić do polityki

Szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski zapytany przez dziennikarkę TVN o to, kiedy ostatni raz widział się z prezesem, wygadał się, że szef PiS przeszedł zabieg. Odpowiedział, że rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze przed tym, jak ten udał się na zabieg. Nie odpowiedział jednak, o jaki zabieg konkretnie chodzi. 

- Jest dobrze, wszystko jest w porządku, niedługo będzie z nami. Mogę państwa zapewnić, że zdrowie prezesa jest żelazne - mówił Marek Suski, cytowany przez Polską Agencję Prasową, zapowiadając przy tym, że na kolejnym posiedzeniu Komitetu Politycznego Jarosław Kaczyński już się pojawi.

Chory Jarosław Kaczyński "ma się dobrze"

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek po komitecie także zabrała głos ws. choroby Jarosława Kaczyńskiego.

Prezes ma się dobrze, nic się nie dzieje, jest w szpitalu w Warszawie, jestem z nim w stałym kontakcie, te wszystkie bajki, że przebywa gdzieś w Gliwicach, to nieprawda. Trzymamy kciuki żeby szybko do nas wrócił

- mówiła dziennikarzom pod siedzibą PiS na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, odnosząc się do plotek o tym, że Jarosław Kaczyński leczy raka w Gliwicach.

Mazurek była też dopytywana o to, czy pobyt w szpitalu nie utrudnia Kaczyńskiemu sprawowania władzy w partii, np. w kontekście zatwierdzania list kandydatów na prezydentów w wyborach samorządowych. Jak odpowiedziała rzeczniczka PiS, nazwiska podane w środę były ustalane m.in. z członkami partii i Zjednoczoną Prawicą. Pojawiła się też prośba o doprecyzowanie, czy Jarosław Kaczyński miał udział w zatwierdzaniu kandydatur.

- Jesteśmy z nim w stałym kontakcie. Nic się nie dzieje bez wiedzy prezesa - odparła Mazurek.

ZOBACZ TEŻ: Jarosław Kaczyński w szpitalu. Co z jego operacją? PiS milczy, więc partię wyręczają tabloidy

Jarosław Kaczyński przedstawił nazwiska kandydatów na prezydentów miast

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (298)
Jarosław Kaczyński chory w szpitalu. Są nowe informacje
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 75 razy 65

  Najlepsi specjaliści w Polsce usiłowali zaszczepić prezesowi poczucie przyzwoitości, prawdomówność i odpowiedzialność za słowa, ale nie udało się, dlatego niedługo go wypiszą. :(

 • erte2

  Oceniono 59 razy 53

  Ponieważ PiS już nas przyzwyczaiło że wszystko to co mówi należy rozumieć dokładnie odwrotnie, więc.... jest nadzieja.

 • milarama

  Oceniono 58 razy 48

  Uciążliwe to kolano. Nawet rdzenne plemiona prymitywnych ludów używają artroskopii, po którym to zabiegu wychodzi się do domu tego samego dnia. Co innego trzustkolano.

 • milarama

  Oceniono 48 razy 38

  Jaruś może chce do brata i mamusi? Nie przeszkadzajcie chlopu, niech Bóg decyduje, a nie lekarze. Dać mu witaminy C i czekać.

 • rarol

  Oceniono 38 razy 34

  Żelazne zdrowie? Facet ma 69 lat, nie ma połowy zębów, ma nadwagę, lordozę - tyle widać z tv, a zazwyczaj takie objawy to tylko wierzchołek góry lodowej. Putin jest o trzy lata młodszy od Kaczyńskiego, a nie prezentuje się jak pijaczek spod sklepu nocnego. Skoro Kaczyński zdrowie ma żelazne, to jakie ma Putin?

 • marudna.maruda

  Oceniono 36 razy 30

  Ludzie miesiącami czekają w kolejkach do lekarza, do szpitala. A prezes, choć nic mu nie dolega, zajmuje łóżko i angażuje lekarzy, pielęgniarki? Według najlepszej ze zmian to jest oczywiście w porządku...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX