Brudziński pytany o zawieszenie zarządu Obywateli RP. "Nikogo nie chcemy dopadać"

- Byłem świadkiem zdarzeń wywołanych przez Obywateli RP, które w sposób oczywisty łamały obowiązujące prawo - tak o działalności fundacji mówił w TVN24 szef MSWiA Joachim Brudziński. Resort złożył wniosek do sądu o wprowadzenie zarządcy przymusowego w fundacji.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji złożyło do sądu wniosek w sprawie Fundacji Wolni Obywatele RP. MSWiA domaga się zawieszenia obecnego zarządu Fundacji oraz wyznaczenia zarządcy przymusowego.

Powodem ma być naruszenie postanowień statutu Fundacji oraz nawoływanie do aktów naruszania prawa - informuje ministerstwo. Działacze Obywateli RP oceniają, że jest to "akt polityczny" i podkreślają, że nie mają sobie nic do zarzucenia.

Dokumenty w tej sprawie złożył w listopadzie poprzedni minister Mariusz Błaszczak. Obecnym szefem resortu jest Joachim Brudziński.

- Nikogo nie chcemy dopadać. Tak jak w wypadku każdego obywatela Rzeczpospolitej prawo musi być stosowane, tak samo w wypadku tej fundacji - przekonywał w programie "Jeden na Jeden" w TVN24 minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Dodał, że "dzisiaj jest piłka po stronie sądu".

- Byłem świadkiem zdarzeń wywołanych przez Obywateli RP, które w sposób oczywisty łamały obowiązujące prawo i wielokrotnie byłem świadkiem, gdy wzywali do łamania prawa - stwierdził Brudziński.

Joachim Brudziński o organizacjach narodowych

Prowadzący Bogdan Rymanowski zapytał szefa MSWiA, czy podobne decyzje zapadną wobec organizacji narodowych, m.in. ONR-u czy Młodzieży Wszechpolskiej.

- Jestem ostro krytykowany ze strony narodowców za działania, które podjęła policja, właśnie egzekwując prawo. Mam na myśli chociażby to, że po rozwiązaniu przez prezydenta Katowic zgromadzenia Młodzieży Wszechpolskiej wkroczyła policja - odpowiedział Brudziński.

Minister nie zadeklarował jednak wprost, czy w najbliższych tygodniach resort podejmie jakiekolwiek kroki ws. narodowców.

- Jeżeli będzie stwierdzone łamanie prawa przez kogokolwiek, czy będzie spod znaku Szczerbca, czy będzie spod znaku Falangi czy Antify, będzie bezwzględnie prawo egzekwowane. Od tego jest policja - mówił.

Minister Brudziński miał mówić o skrajnych grupach w Polsce. Zamiast tego zaatakował opozycję

Więcej o:
Komentarze (105)
Joachim Brudziński o zawieszeniu zarządu Obywateli RP. Pada pytanie o ONR
Zaloguj się
 • kasia.andzia

  Oceniono 34 razy 34

  sędzia Dominik Czeszkiewicz z Suwałk uniewinnił KODowców, teraz grozi mu usunięcie z zawodu, ciekawe co zrobi sędzia który dostanie sprawę Obywateli RP?

 • puuchatek

  Oceniono 33 razy 31

  "Byłem świadkiem zdarzeń wywołanych przez Obywateli RP, które w sposób oczywisty łamały obowiązujące prawo"

  Szanowny Panie Brudziński, byłem świadkiem zdarzeń wywołanych przez partię o nazwie Prawo i Sprawiedliwość, które w sposób oczywisty łamały obowiązujące prawo - i to najwyższe, Konstytucję RP. Czy mogę wnioskować o zawieszenie zarządu tej partii i jej delegalizację?

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 30 razy 28

  Z narodowcami to wy macie układ, będzie z nimi jak z premiami. "Ukaraliśmy musicie uwierzyć nam na słowo"

 • pawel-nowicki2

  Oceniono 23 razy 23

  Uff, dobrze że policja zatrzymała już wszystkich "obywateli " zakłócających porządek w czasie, oraz po meczu Lecha z Legią w Poznaniu. Dobrze że p. Brudziński traktuje wszystkich równo wobec prawa. Takiego szeryfa nam trzeba. :)

 • jezry777

  Oceniono 22 razy 22

  co ty jojo pitolisz , pokaż kogo z Obywateli sąd skazał za łamanie prawa , wbij sobie do główki że to że ty uważasz coś za łamanie prawa wcale nie oznacza że tak jest

 • Oceniono 21 razy 21

  Wow. A zastanawiałem się jak wytłumaczę córce czym był system totalitarny jak np. komunizm. Czy jest propaganda, ograniczanie wolności obywatelskich, szykanowanie ludzie ze względu na przekonania polityczne, zagarnięcie przestrzeni publicznej przez garstkę oszołomów, wykorzystanie policji do zagrywek politycznych itp.

 • senior2244

  Oceniono 21 razy 21

  Gnojki PiSowskie nic wam nie pomoże, ludzie przy wyborach pokażą wam środkowy palec. Dość złodziejstwa , bezprawia i karania za noszenie białych róż. Ciemniaki i złodzieje dorwali się do KORYTA +.

 • stachud

  Oceniono 22 razy 20

  PIS= PRL, reżim na całego.Za chwilę będzie likwidacja opozycji a pisowskie bydło będzie piało z zachwytu. A benzyna już po 5,24

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX