"Mosty plus" nowym programem PiS. Premier zapowiedział budowę 22 przepraw przez rzeki

Jesienią powstanie fundusz dróg lokalnych, z którego będzie dofinansowywana budowa 22 mostów w całej Polsce - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zaprezentował dziś program dotyczący budowy nowych przepraw przez największe polskie rzeki.

Mosty powstaną m.in. na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy i Warcie, łącznie w dziewięciu województwach. Ich budowa ma być szansą dla rozwoju mniejszych miejscowości - mówił Mateusz Morawiecki. - Chcemy budować mosty po to, żeby łączyć Polskę. Przez ostatnie lata wielkie aglomeracje rozwijały się szybciej - chcemy stworzyć szansę dla rozwoju mniejszych ośrodków powiatowych, gdzie mosty są szczególnie potrzebne - podkreślił premier.

W ramach funduszu jeszcze w tym roku znajdą się środki na prace projektowe, a w kolejnych kilku latach na rozpoczęcie budowy mostów. - W porównaniu do ostatnich kilkudziesięciu lat będzie to największy program budowy mostów w Rzeczpospolitej - podkreślił premier. Łączny koszt inwestycji wyniesie 2,3 miliarda złotych.

Witam, tu Michał Protaziuk. Widzę, że lubisz wiedzieć więcej. Dlatego wypróbuj nasz nowy newsletter >>>

Spotkanie Orban - Morawiecki w Warszawie. 'Polak, Węgier, dwa bratanki'

Więcej o:
Komentarze (252)
Mosty plus. Mateusz Morawiecki zapowiada budowę 22 mostów
Zaloguj się
 • hennert

  Oceniono 61 razy 59

  Rok temu uroczyście zaczął budowę promów morskich.
  Stępka rdzewieje w Szczecinie...

 • john smith

  Oceniono 51 razy 47

  ze spotkania przedwyborczego jeszcze sprzed wojny
  -chceta chłopy most?
  -tak,tak chcemy,chcemy,ale zara, przeca u nas ni ma rzeki
  -będzieta mieli rzekę

 • antonikarcz

  Oceniono 44 razy 42

  To już jakiś obłęd w połączeniu z totalnym oszustwem
  Likwidują schetynowki, żeby na to miejsce tworzyć fundusz dróg lokalnych, zabierają darmowe podręczniki, aby dać 300+ wyprawki, co jakiś czas podnoszą podatki, zwyczajnie mają Polki i Polaków za idiotów

 • remo29

  Oceniono 43 razy 39

  22? Niech ogłosi 500 mostów +, exell wszystkie przyjmie.
  Boszzz, co za bajkopisarz, Andersen się w grobie przewraca...

 • moskwa80

  Oceniono 38 razy 38

  góry przepłynąłem
  mosty zbudowałam
  wszystkim 500 dałem
  a jednak kłamałem?

 • 6nine9

  Oceniono 33 razy 33

  W samej Warszawie bedzie 10 nowych mostów, taki mówi Jaki Patryk, więc to na pewno prawda, przecież nie cygani?

 • mr.superlatywny

  Oceniono 34 razy 30

  Juz sie ciesze: mierzeja przebita, Odra splawna jak za adolfa, wszystko polaczone z Dunajem i Czarnym Morzem, na prawo most, na lewo most, a dolem mleko i miód plynie, na jednym brzegu POlska Dolina Krzemowa, a za nia 4-6 megalotnisk, na drugim polski SAP, zaraz kolo polskiego IBMu, a z tylu 10-20 nowych nowoczesnych kopaln, wszedzie bialo sie legiony szczesliwych dzieci, superzdigitalizowanych uczniów i swiatowej klasy studentów, perfekcyjne ploty na dziki i wysokie mury na imigrantów, tez na zachodnich Europejczyków, niekiedy niektórzy z nich pekaja z zazdrosci i dlatego musza do polskich wspanialych klinik i oczywiscic drogo bulic, Amerykancy prosza o geszefty z nami, Niemcy przyjezdzaja po nasz szrot, Francuzi przyjezdzaja na kursy jedzenia widelcem, A Wlosi sprzedaja swoje gwiazdy pilkarskie i za zarobiona kase próbuja zwerbowac naszego genialnego premiera. Ale on patriota, wytrwaly, niezlomny, lojalny odmawia, gdzieby tam mógl sie wybierac na jakas obrzyzne, przeciez w przerwach swojej mozolnej roboty musi sie modlic w Czestochowie i u Rydzyka, a i ten ich chleb to nie to co nasze chwalone wszedzie jedzonko bio, no Luuudzie, doslownie nawet juz wierzby nie placza, a sie raduja i glosno klaszcza i wychwalaja pis pod niebiosa, niech Szwajcaria, niech Kalifornia, nie - niech raj sie od nas uczy. Bo Polak potrafi, aleluja, allellluuuujjjjjjjja, hossianna, Bóg, Honor, OJczyzna, amen !!!! Dogonimy EUR, przegonimy USD !!!!!!! YUPPPPI, YEAH !!!!!!!

 • krynolinka

  Oceniono 36 razy 28

  To nie w każdym powiecie jak strzelnice? To, że gdzieś nie ma rzeki to i tak już wystarczająca kara. Przynajmniej most powinien być..
  Albo chociaż sto mostów na setną rocznicę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX