Ważna deklaracja szefa SLD, Schetyna zyskał sojusznika. Ale nie obyło się też bez złośliwości

- Uznaję liderostwo Grzegorza Schetyny jako lidera opozycji w Polsce - zadeklarował w Radiu ZET szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty. Podkreślił, że widzi szansę na koalicję opozycyjną przeciwko PiS w 2019 r.

- Uznaję liderostwo Grzegorza Schetyny jako lidera opozycji w Polsce, ale liderostwo to również jest odpowiedzialność: dzwonienie, komunikowanie się, rozmowa. I tego Grzegorzu życzy ci twój kolega Włodzimierz - mówił w Radiu ZET przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.

Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej stwierdził też, że widzi szansę na koalicję wszystkich partii opozycyjnych przeciwko PiS w przyszłym roku.

Czarzasty pozwolił sobie jednak na drobny przytyk wobec Schetyny, gdy komentował kwestię wyłonienia kandydata SLD na prezydenta Warszawy.  - Robimy to mądrze. Mnie różni to od Grzegorza Schetyny, że ja nie przywożę w teczkach kandydatów. Ja rozmawiam z ludźmi: mieszkańcami i członkami swojej partii - stwierdził przewodniczący SLD. Zapowiedział, że kandydat partii zostanie ogłoszony najprawdopodobniej w środę.

Włodzimierz Czarzasty: Jesteśmy poza Sejmem przez własną głupotę

Według ostatniego sondażu Kantar Public partia Włodzimierza Czarzastego może liczyć na powrót do Sejmu - zagłosowałoby na nią 6 proc. badanych, co daje SLD trzecie miejsce. Sondaż CBOS również wskazuje na wynik 6 proc. i czwartą lokatę.

- Jesteśmy poza parlamentem przez własną głupotę i wejście na trzecie miejsce jest naprawdę fajne - skomentował Czarzasty. Ocenił, że poparcie dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej urosło dzięki m.in. pracy członków SLD w powiatach oraz błędów PiS i opozycji parlamentarnej.  Jego zdaniem wzrost poparcia Sojuszu Lewicy Demokratycznej wynika z pracy ludzi Sojuszu w powiatach, błędów Prawa i Sprawiedliwości oraz błędów opozycji parlamentarnej.

Krótka pamięć Magdaleny Ogórek. Twierdzi, że nigdy nie miała nic wspólnego z SLD

Więcej o:
Komentarze (124)
Włodzimierz Czarzasty z SLD o Grzegorzu Schetynie: Uznaję jego liderostwo
Zaloguj się
 • antirussia81

  Oceniono 66 razy 26

  Zawsze się zarzekałem, że w życiu nie zagłosuję na postkomunistów. Ale dziś zagłosowałbym nawet na skarpetki Gomułki, byle tylko odsunąć od władzy pisich synów.

 • sailor2016

  Oceniono 29 razy 19

  Czarzasty lepiej niech jasno powie jaki jego partia ma stosunek do watykańskiego okupanta gdyż to jest najważniejsze. Nie było by piSSlamu gdyby nie poparcie KK, który teraz za swoje poparcie zbiera śmietankę w postaci milionowych dotacji. Tym bardziej, że SLD w przeszłości już kolaborowało z KK i zostali przez nich wydymani.

 • polak_k.prawy

  Oceniono 29 razy 17

  PZPR była bardziej demokratyczną partią niż PiS. Decyzję podejmowała grupa ludzi: Biuro polityczne lub Komitet Centralny. Każdy na plenum KC czy w prasie mógł powiedzieć co chciał i co było sprzeczne z linią partii (np. Rakowski, Czyrek, Miodowicz, Baka, Kubiak). PiS jest partią wodzowską, gdzie wymiana myśli jest zerowa, a o wszystkim decyduje chwilowy nastrój Kaczyńskiego, w tym jego fobie i kaprysy. Co wiele głów, to nie jedna. Zwłaszcza niezbyt mądra.

 • krynolinka

  Oceniono 34 razy 16

  Trzaskowskiemu to Madzia przemycona w szufladzie na bieliznę to może guziki do koszuli co najwyżej przyszywać. Więcej pokory panie Włodku..Ludzie nie mają kurzej pamięci.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 21 razy 13

  oj coś mis zdaje że SLD lekcja z "Ogórek na prezydenta RP" nic SLD nie nauczyła...
  rozumiem ze można ogłosić PO jako koalicjanta, ale na miłość boska nie Schetynę jako lidera tego ruchu

 • sarna291

  Oceniono 18 razy 10

  niech SLD powie jaki ma program, jaki ma stosunek do dominacji KK , religii, konkordatu, pisowskich konstytucyjnych przestępców, do aborcji, in vitro, a nie ględzi nam o koalicji i Schetynie. Czarzasty ma chyba jakieś kompleksy, ale niech dbają o to by dostac sie do sejmu, a nie o sojuszach , nikogo to nie obchodzi. Kazdy powinien isc pod własnym szyldem.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 25 razy 9

  Czarzasty zna swoje miejsce w szeregu. Mówi o tym głośno, bez wstydu, nie udaje kogoś innego. Zasługuje to na szacunek. Podoba mi się to. Milion razy bardziej wolałbym zgubić z Czarzastym, niż znaleźć z Kaczyńskim.

 • ziggybum

  Oceniono 15 razy 7

  Na pewno lepiej jest pokazać działanie i program SLD jeśli się jest w parlamencie i nie daje się dzielić i rządzić przez Pokurcza, jak teraz. Ale. Ten program musi wreszcie obejmować ograniczenie przywilejów kościoła w Polsce (wyrzucenie religii ze szkół, opodatkowanie kościoła itd.), liberalizację prawa aborcyjnego, uchwalenie związków partnerskich - tak aby zrównoważyć w gruncie rzeczy konserwatywny, ciemny światopoglądowo program PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX