Zła wiadomość dla Andrzeja Dudy. Polakom nie spodobał się pomysł z referendum ws. konstytucji

Ponad połowa Polaków ocenia źle pomysł organizacji referendum ws. zmiany konstytucji - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Referendum to inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy. Według zapowiedzi miałoby się odbyć w listopadzie.

52,9 proc. badanych ocenia "raczej źle" i "zdecydowanie źle" pomysł prezydenta Andrzeja Dudy, by w dniach 10-11 listopada zorganizować referendum dotyczące zmian w konstytucji. Tak wynika z sondażu, który na zlecenie "Rzeczpospolitej" wykonała pracownika IBRiS.

Dobrze ten pomysł ocenia 35,6 proc. respondentów. Zdania w tej kwestii nie ma 6,4 proc. badanych, a 5,1 proc. nigdy nie słyszało o tym pomyśle. Badanie zostało przeprowadzone metodą CATI (wywiad telefoniczny wspomagany komputerowo) na 1100 osobach w dniach 10-11 maja.

Referendum konstytucyjne Andrzeja Dudy

Pomysł referendum konsultacyjnego w sprawie zmian w konstytucji prezydent ogłosił 3 maja ubiegłego roku. W tym roku podczas uroczystości trzeciomajowych zapowiedział, że zgłosi do Senatu wniosek o to, by było to dwudniowe referendum, które odbyłoby się 10 i 11 listopada.

- Polsce potrzebna jest konstytucja na miarę rzeczywistości XXI wieku - oznajmił prezydent Andrzej Duda na Stadionie Narodowym podczas kwietniowego kongresu dotyczącego zmian w ustawie zasadniczej.

Minister w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera mówił kilka dni temu w radiowej Jedynce, że prawdopodobnie w czerwcu prezydent przedstawi pytania referendalne. Potwierdził, że pytań w referendum konsultacyjnym nie będzie więcej niż dziesięć.

Witam, tu Michał Protaziuk. Widzę, że lubisz wiedzieć więcej. Dlatego wypróbuj nasz nowy newsletter >>>

Duda ściągnął wszystkich na Narodowy w sprawie referendum. Ale najważniejszego nie powiedział

Więcej o:
Komentarze (142)
Referendum konstytucyjne Andrzeja Dudy. Polacy źle oceniają ten pomysł
Zaloguj się
 • calmy

  Oceniono 59 razy 47

  Maliniak odniósł poważne sukcesy na arenie międzynarodowej.
  Z Burmistrzem jakiegoś miasteczka w stanie NewJersey się spotkał i pokazał mu kto jest kto.
  Ważna dla społeczności międzynarodowej kwestia przeniesieniapomnika o 60m została omówiona w duchu. Cały żwiat odetchnął.
  Trump miał zapewne bezsenną noc.
  Szkoda gadać.

 • justas32

  Oceniono 51 razy 39

  Biedny Adrian - ciągle pod górkę. Wszystko co robi jest krytykowane. A nie mógłby się przynajmniej skupić na tym żeby nie łamać prawa ?

 • stef0909

  Oceniono 53 razy 39

  Coraz więcej normalsów go nienawidzi!!! okazał sie nieudacznikiem i oszustem

 • krynolinka

  Oceniono 57 razy 37

  Jeśli będzie pytanie czy jesteś za odsunięciem PiS-u od władzy ze skutkiem natychmiastowym to jestem za..

 • Jan Kos

  Oceniono 38 razy 34

  Budyń chce zmienić prawo, aby przykryć swoje przestępstwa konstytucyjne. Oj Budń, Budyń - trybunał stanu już się zbliża, już puka do twych drzwi.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 37 razy 25

  Suweren nie docenił Pana prezydenta? Ojej! A przecież taki ludzki jest. Do leśnego ruchadła zagada, kawę poda, wszystko obieca, hostię złapie. A jak na nartach jeździ!

 • fakiba

  Oceniono 37 razy 25

  Duda ty na razie przestrzegaj obecnej która CIĘ obowiązuje , a potem możesz myśleć o zmianie , łamacz KONSTYTUCJI

 • 3-kuleczka

  Oceniono 36 razy 22

  andżejek wie, że czeka go Trybunał, JUZ NIEDŁUGO
  dlatego tak desperacko kombinuje, nic z tego, pacynko

 • evergreen111

  Oceniono 27 razy 21

  Facet który w przestępczy sposób łamie Konstytucję RP ma czelność mówić o jej zmienianiu? To tak jakby złodziej czy morderca domagał się referendum na temat zmian w Kodeksie Karnym. Adrian ma tupet!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX