Macierewicz w TVP Info zobaczył, że to jednak nie on wyposażył armię. Zabolało

Były szef MON na własnej skórze przekonał się, że "łaska pańska na pstrym koniu jeździ". Telewizja publiczna przypisała bowiem jego sukcesy premierowi Morawieckiemu, a swoim żalem Antoni Macierewicz podzielił się na Twitterze.

Antoni Macierewicz, były szef MON, a obecnie szef podkomisji smoleńskiej, na Twitterze wyraził żal w związku z jednym z materiałów w TVP Info. Politykowi chodzi najprawdopodobniej o tekst na portalu tvp.info, w którym o karabinkach Grot opowiadał premier Mateusz Morawiecki.

W tekście padło, że szef rządu... zapowiedział zamówienie 53 tys. karabinków Grot dla radomskiej fabryki broni "Łucznik".

Tekst TVP Info, o którym pisał Antoni Macierewicz na TwitterzeTekst TVP Info, o którym pisał Antoni Macierewicz na Twitterze tvp.info

Tymczasem umowa między MON a Łucznikiem na karabinki została podpisana 5 września 2017 roku, a więc przed objęciem fotela premiera przez Morawieckiego, a nad kontraktem czuwał właśnie Macierewicz.

TVP Info tak docenia zakup 53 tys. sztuk karabinków Grot przeze mnie w MON, że aż przypisuje go jako sukces premiera Morawieckiego, zupełnie jak z Patriotami. Rzeczywiście, były to istotne posunięcia dla modernizacji Sił Zbrojnych RP

- napisał na Twitterze Macierewicz, dołączając do wpisu zdjęcie z 30 listopada 2017 roku, gdy symbolicznie przekazano karabinki Grot Wojskom Obrony Terytorialnej. Całość kontraktu (czyli 53 tys. sztuk karabinków) ma być zrealizowana do 2020 roku.

Chcesz mieć najlepsze materiały z całego portalu? Wypróbuj nasz nowy newsletter >>>

Komentarze (172)
Antoni Macierewicz o karabinkach GROT w TVP Info
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 123 razy 109

  Hehee..Jak sobie pan Antoni przypisał zorganizowanie szczytu NATO to było ok.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 87 razy 83

  Antek, dosyć tych upokorzeń. Upublicznij wreszcie teczkę Balbiny.

 • strach_sie_bac

  Oceniono 72 razy 66

  Antek, ale Miśka aptekowego nikt ci nie odbierze, aż takich desperatów nie ma :D

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 51 razy 47

  Biedny Anatolij, nawet na marginesie już mu się ciasno robi.

 • marywil2012

  Oceniono 47 razy 43

  ba, w istocie Macierewicz, (ale najpierw Morawiecki) wprowadził Polskę do Nato. NIe takie rzeczy z szwagrem robi. A jakie ryby złowili! Hu. Narody klękajcie!

 • prawdziwy.tebe

  Oceniono 47 razy 37

  Ale zasługi wyposażenia naszego wojska w helikoptery nikt panu, panie Antoni, nie odbierze!

 • Michal M

  Oceniono 35 razy 35

  Jak ci antek w ryju teraz? Wszystkie kłamstwa, brednie i konfabulacje stworzone dla kaczora poszły w kaczy kuper. A tobie teraz grozi trybunał stanu, być może prokuratura za zdradę i współpracę z ruską mafią i kremlem. Dacza na Krymie już wykończona w darze od sponsora? Bo zaniedługo czas bedzie zmykać, jak ze Smoleńska, ale w drugą stronę. Nie zapomnij spakować misia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX