PiS wciąż mocne, za to dwóm partiom grozi wyprowadzka z Sejmu [SONDAŻ]

Gdyby wybory odbyły się w maju, zwyciężyłoby w nich Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu Kantar Public. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 36 proc. respondentów.

36 procent poparcia - taki wynik odnotowało Prawo i Sprawiedliwość w najnowszym sondażu Kantar Public - podaje Onet.pl. To taki sam wynik, jak w poprzednim badaniu.

Na drugim miejscu Platforma Obywatelska z wynikiem 22 proc. To spadek o 1 punkt procentowy. W Sejmie znalazłoby się również SLD (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.). Poza Sejmem Nowoczesna (4 proc.), PSL (4 proc.), Wolność (2 proc.) i Partia Razem (2 proc.).

Badanie odbyło się w dniach 11-16 maja techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo. W sondażu wzięło udział 1032 mieszkańców Polski.

Jak wynika z kolei z opublikowanego kilka dni temu sondażu CBOS, PiS popiera 40 proc. respondentów, a PO - 19 proc. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Chcesz mieć najlepsze materiały z całego portalu? Wypróbuj nasz nowy newsletter >>>

Czy posłowie zarabiają za dużo? Jak to wygląda w UE?

Więcej o:
Komentarze (160)
Sondaż. Poparcie dla PiS bez zmian, niewielki spadek PO
Zaloguj się
 • czytakczynie12

  Oceniono 40 razy 18

  Bardzo źle świadczy o Polakach tak duże poparcie dla tych barbarzyńców z PiS. Oni kupli sobie głosy. 500+ to był zwykła łapówka.
  Stąd te rozdawnictwo, często tam gdzie nie potrzeba, czyli do zamożnych. Pieniądze są marnowane. Na co bogaczowi 500 zł ? Na waciki?. A taki niepełnosprawny?. PiS to zło. Nigdy nie chodziło im o ludzi. PiS gardzi swoimi wyborcami, a pozostałych Polaków się boi, bo wie, że oni widzą ich prawdziwą straszną, złą twarz. Rząd, który tak upokarza niepełnosprawnych już dawno powinien zostać zmieciony ze sceny politycznej. Oni są niegodni tego, by pełnić jakieś funkcje w naszym kraju. To źli ludzie. Ich stosunek do ludzi, nieumiejętność słuchania, język nienawiści, już gorszy sort, kanalie zdradzieckie mordy było im mało, to teraz znęcają się nad ludźmi na wózkach. Karzą ich barkiem dostępu do powietrza, spacerów. Rozumiecie? Kara dla osoby niepełnosprawnej ?.Tak jakby życie jeszcze mało ich doświadczyło. Brak solidarności Polaków wobec tych osób to taki wstyd.Tak jak za okupacji Biedny Polak patrzy na płonące getto. Tam się ludzie palą, a Polacy kręcą się na karuzeli i nic ich nie obchodzi cudza krzywda. I co, nie ruszymy na pomoc?. Przecież to bestialstwo, co ten rząd robi z tymi ludźmi, z naszymi rodakami, niepełnosprawnymi POLAKAMI.

 • bob_59

  Oceniono 38 razy 18

  Pisowscy szmalcownicy za półtora zeta od świni walczą o życie KiChy...

 • ukw8087

  Oceniono 37 razy 11

  a ten ,, sondaż " gdzie był robiony ?
  Tylko na Podkarpaciu , czy też zahaczono o Podlasie ..
  Głupie Wuje , tyle powiem.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 20 razy 8

  od zawsze
  pomimo jakichkolwiek sondaży, od zawsze 70% mieszkańców naszego kraju nie ma najmniejszego zamiaru glosować na PiS...
  tylko niestety nie maja na kogo innego

 • bob_59

  Oceniono 34 razy 8

  36% to KiCha w porównaniu z 95% Adolfa...

 • stanislaw.sk

  Oceniono 34 razy 8

  Jak to powiedział kiedyś poeta, a niedawno w stanie wielce rozweselającym przytoczył je prezydent RP:
  ”- są w ojczyźnie rachunki krzywd” i „my, Naród” te rachunki rozpiszemy i rozliczymy przy najbliższych wyborach: najpierw samorządowych, potem parlamentarnych wskutek czego PiSowskie sztandary z Sejmu i Senatu będzie trzeba wyprowadzić na zawsze!

 • kongreszydowski

  Oceniono 27 razy 7

  Kleczniki doskonalej jakosci sprzedajemy tanio. Ulatwiaja powstawanie z kolan bez ich uszkodzenia. Specjalna cena na ekskluzywny model "Dobra zmiana".

 • andrew1507

  Oceniono 18 razy 6

  Czy ten Kantar toprzebrany COBOS?
  Plotka niesie, że faktyczne ukrywane sondaże dla pis to <15%

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX