Awantura na spotkaniu z Morawieckim w Gdańsku. Premier opuścił salę w towarzystwie ochrony

Mateusz Morawiecki był świadkiem awantury, do której doszło w trakcie spotkania w Sali BHP w Gdańsku. Przeciwnicy szefa rządu PiS przynieśli ze sobą transparenty, wznosili okrzyki. Premier musiał przerwać spotkanie i opuścić pomieszczenie.

Premier Mateusz Morawiecki w ramach cyklu spotkań polityków PiS z Polakami pojawił się Sali BHP w Stoczni Gdańskiej. Jak podaje TVN24, spotkanie zakłóciła grupa przeciwników rządu PiS.

Na sali pojawiły się transparenty z napisami takimi jak m.in. "Wspieramy protest niepełnosprawnych w Sejmie", "Pycha i szmal", "PiS to pic". W kierunku premiera wykrzykiwano "kłamca" i "Lech Wałęsa".

Murem za Mateuszem Morawieckim stanęli za to zwolennicy rządu PiS, którzy odpowiadali okrzykami "Bolek" i "Mateusz", a także śpiewali "Sto lat". Doszło do przepychanek i wymiany zdań.

Dalsza przemowa Mateusza Morawieckiego nie była już możliwa, dlatego premier opuścił salę w towarzystwie ochroniarzy Służby Ochrony Państwa.

Gdańsk. Mateusz Morawiecki w Sali BHP

Podczas spotkania z mieszkańcami Gdańska szef rządu mówił, że jego gabinet będzie konsekwentnie naprawiać państwo, eliminując błędy popełnione przez poprzedników.

Wśród nich wymienił przeniesienie Dowództwa Marynarki Wojennej do Warszawy. Szef rządu zapowiedział, że wróci ono do Gdyni od początku przyszłego roku.

Dzisiejsza wizyta Mateusza Morawieckiego w Gdańsku wpisuje się w cykl spotkań polityków Prawa i Sprawiedliwości "Polska jest jedna". Jak podkreślał premier, celem rozmów jest wsłuchanie się w głos Polaków i ich potrzeby. Do końca lipca przedstawiciele PiS odwiedzą blisko 700 miejscowości w całym kraju.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział też, że połączenie dwóch koncernów naftowych - Orlenu i Lotosu - będzie wiązać się z większymi zyskami dla państwa. Przekonywał, że fuzja nie odbije się negatywnie na pracownikach. Zapewnił, że "jest absolutnie nieprawdą, że Gdańsk i okolice stracą miejsca pracy".

Konwencja samorządowa PiS. Mateusz Morawiecki o pięciu pomysłach, które będzie realizował jego rząd

Więcej o:
Komentarze (727)
Awantura na spotkaniu z Morawieckim. Premier wyszedł
Zaloguj się
 • danuel

  Oceniono 185 razy 165

  Gratuluję kaczyści, dzięki wam właśnie tak będzie wyglądał "dialog" społeczny przez lata. Zatruliście Polskę i Polaków nienawiścią.

 • rts44

  Oceniono 151 razy 143

  Gonić kłamców!Tak trzeba postępować z "dobrą zmianą".Brawo GDAŃSK!

 • ojciecborowik1

  Oceniono 122 razy 112

  Tak już będzie do usranego końca pisdielskiego motłochu,gdzie się nie pokażą będą przyjmowani z niczym nieskrępowanym uwielbieniem narodu...

 • kocurko

  Oceniono 117 razy 105

  Szkoda, że mnie tam nie było... zawsze chciałem zobaczyć jak premier spieprza przed narodem. Wolałbym, aby to była śzydło, albo Kaczyński, ale Morawiecki też może być

 • przedstawiciel_gorszego_sortu

  Oceniono 110 razy 102

  Suweren ma dość mydlenia oczu, kłamstw i pychy obecnej władzy. Należy w końcu zrozumieć, że wyborcy mogą mieć różne poglądy. Mają też dość sięgania do ich kieszeni by finansować kolejne afery PiS-u i przywileje dla "Misiewiczów". Brawo Gdańsk!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX