Duda o Pomniku Katyńskim: Byłbym zadowolony, gdyby został tam, gdzie jest

Andrzej Duda nadal przebywa w USA. W wywiadzie dla Radia Maryja odniósł się do sprawy wraku TU-154. Mówił też o Pomniku Katyńskim. - Być może będzie przeniesiony w inne miejsce, ale byłbym zadowolony, gdyby został tam, gdzie jest - powiedział prezydent.

Od wtorku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda przebywają w USA. W środę prezydent złożył kwiaty pod Pomnikiem Smoleńskim w Jersey City. W rozmowie z Radiem Maryja powiedział, że pomnik "być może zostanie przeniesiony w inne miejsce". - Aczkolwiek ja panu burmistrzowi powiedziałem wyraźnie, że najbardziej byłbym zadowolony, gdyby pomnik został w tym miejscu, gdzie jest - stwierdził w wywiadzie. - Ale jeżeli jest konieczność jego przeniesienia, to, po pierwsze, chcę, żeby stał w godnym miejscu, a po drugie chcę, żeby został przeniesiony od razu w to miejsce, bez składowania w żadnym magazynie - powiedział i dodał, że "proszono" go by powiedział to Fulopowi.

Andrzej Duda: Wrak i czarne skrzynki to własność Polski

Prezydent odniósł się także do kwestii wraku tupolewa, który znajduje się w Rosji. - Wrak rozbitego pod Smoleńskiem Tu-154M, jak i czarne skrzynki samolotu to polska własność, która już dawno powinna być nam zwrócona - przekonywał. Stwierdził, że trzymanie przez Rosji wraku z punktu widzenia prawa międzynarodowego jest "bezprawiem".

Więcej o:
Komentarze (195)
Andrzej Duda o wraku Pomniku Katyńskim i wraku Tupolewa
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 64 razy 58

  Ten człowiek jest przestępcą konstytucyjnym, jego miejsce jest przed TS. Cytowanie go jest niesmaczne, jego opinie (jakiekolwiek by nie były) na temat ofiar Katynia są obrazą dla tych ofiar, koleś powinien zamilknąć, jeśli ma choć odrobinę wstydu. Tyle, bo szkoda czasu na więcej na jego temat.

 • gorryll

  Oceniono 41 razy 39

  haha wielki prezydent wielkiego mocarstwa poleciał do USA i w rozmowach z burmistrzem podkreślił , że satysfakcjonowałoby go pozostanie pomnika w dotychczasowym miejscu. Jakie to jest żałosne chyba tylko tacy idioci jak wyborcy PIS tego nie dostrzegaja

 • rozterka47

  Oceniono 35 razy 33

  PIS woli pomniki i zwłoki niż żywych ludzi .

 • pyss_na_pis

  Oceniono 41 razy 33

  Byłbym zadowolony, gdyby pełniący obowiązki prezydenta RP, Duda przestrzegał konstytucji, na którą przysięgał

 • krynolinka

  Oceniono 42 razy 32

  Jednostronna wizyta pana Dudusia w USA, przyniosła spektakularny sukces. Polska będzie płacić sto tysięcy dolarów rocznie, żeby mógł pod pomnikiem złożyć kwiaty. I tak przez 99 lat.
  A do Katynia ten nasz łysiejący kiedy się wybierze?

 • acide94

  Oceniono 30 razy 30

  Andrzej Duda nadal odbywa swoje samotnicze tournée po USA, bo jedynymi oficjelami, z którymi może się spotkać, są sekretarki zastępców wiceburmnistrzów ds. zieleni miejskiej i pomników. Taki moment w Polskiej historii. Historia nie zapomni tego i Dudzie, i Jarkowi, i całemu pis.

 • antykaczysta40

  Oceniono 25 razy 23

  Jeśli Duda w USA, Kaczyński w szpitalu, to co porabia w tym czasie były szef MON?
  Tak, tylko pytam z troski o Polskę.

 • demaskator55

  Oceniono 23 razy 23

  Przecież twój głupi uśmiech nie schodzi ci z tej tępej facjaty więc chyba zawsze jesteś zadowolony.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX