TVP pyta o protest rodziców i niepełnosprawnych w Sejmie. Ale nie chodzi o to, kto ma rację

Po miesiącu okupacji sejmowego korytarza przez rodziców i ich niepełnosprawne dzieci większość badanych w sondażu przeprowadzonym dla "Wiadomości" TVP uznała, że powinni oni zakończyć swój protest.

Na pytanie "Czy uważasz, że po podniesieniu renty socjalnej oraz przedstawionych rządowych propozycjach dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, osoby prowadzące w Sejmie protest powinny go zakończyć?" większość, bo 62 procent ankietowanych przez Instytut Badań Pollster, odpowiedziała, że tak. Połowa z nich stwierdziła, że "zdecydowanie", a połowa, że "raczej". Przeciwnego zdania jest 38 proc. respondentów.

Badanie zostało przeprowadzone dla "Wiadomości" TVP w dniach 17-18 maja br. na próbie 1083 dorosłych obywateli RP.

Grupa rodziców i ich niepełnosprawnych dzieci od miesiąca okupuje korytarz sejmowy. Domagają się przyznania wszystkim opiekunom dzieci niepełnoprawnych niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia specjalnego zasiłku "na życie" w kwocie 500 złotych miesięcznie. 

Protestujących wsparły ich m.in uczestniczka powstania Wanda Traczyk Stawska i szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska. Obie, mimo starań, nie weszły do Sejmu, bo nie dostały przepustek. Z protestującymi spotkały się przed budynkiem. W poniedziałek na Wiejską wybiera się Lech Wałęsa. Zgodnie z zarządzeniem Marszałka Sejmu w sprawie wstępu do budynków oraz wjazdu na tereny pozostających w zarządzie Kancelarii Sejmu wynika, że byli prezydenci są jednymi z tych, którzy mają wstęp do parlamentu "bez okazywania jakichkolwiek dokumentów".

CZYTAJ TEŻ: Traczyk-Stawska odpowiada na zarzuty o manipulowanie nią. "Nikt by nie dał rady. Nawet moja matka"

Więcej o:
Komentarze (184)
Sondaż TVP pyta o protest w Sejmie
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 60 razy 44

  Posłanka Krynicka: "Te strzelnice, Obrona Terytorialna, te ławeczki, to wszystko jest też dla osób niepełnosprawnych. Nie widzę problemu, żeby osoby niepełnosprawne nie mogły korzystać ze strzelnic. Owszem, nie wszyscy, ale mogą.."

  To jest dopiero zajob.

 • berg_2

  Oceniono 53 razy 39

  Uczę od wielu lat metodologii badań społecznych. Piękny przykład, jak nie zadawać pytań w ankiecie.

 • stani p.

  Oceniono 39 razy 27

  A co na to ci wszyscy, którzy tak bardzo bronili życia nienarodzonego z wadami genetycznymi, organizacje kościelne, o to wchodziło, niech rodzą, a co potem, jak urodzą, niech sami się męczą. Wielkie hasła ratujmy rzycie, dają popularność i glosy, a hasła musimy cos swego oddać, by ci mogli później jakoś żyć, mniej popularne i kosztowne.

 • kuba161048

  Oceniono 30 razy 20

  No to teraz mnie tvpis przekonało na 120% a może i więcej.

 • Pawel Kiedrowski

  Oceniono 23 razy 17

  Sam PiS kopiuje mnóstwo rozwiązań typowych dla włoskiego faszyzmu, hiszpańskiego frankizmu i portugalskiego salazaryzmu.
  1. Obsesyjny militayzm
  2. Szowinizm mylony z patriotyzmem
  3. Klerykalizm i obłudna bigoteria
  4. Marginalizacja kobiet
  5. Szczucie prostego ludu na "elity" (elitą jest każdy, kto np. czyta ze zrozumieniem).
  6. Korporacjonizm
  7. Monumentalne inwestycje-pomniki, bez ekonomicznego sensu
  8. Programy socjalne na kredyt dla wkupienia się w łaski ludu
  9. Kult prymitywnego maczyzmu w stylu kibolskim
  10. Obsesyjna wiara w spiski i knucia wszystkich wokół
  11. Odrzucanie jakiejkolwiek krytyki jako "lewactwa", czy "kwiku świń odrywanych od koryta"
  12. Prymitywna oparta na nieskończonym bezczelnym załganiu propaganda, odwracająca wszystkie pojęcia, korzystająca z niagary fake-newsów, szczująca i dzieląca
  itp.
  Czemu mieliby przeciwstawiać się zjawiskom (jak te opisane) które im sprzyjają.

 • 270203mk

  Oceniono 33 razy 17

  .....a z mojego sondażu wynika, że TVP powinna zakończyć działalność. Wśród ankietowanych nikt jej nie ogląda. Przepraszam, jeden ankietowany czyta sportowe strony telegazety, ale przy wyciszonym dźwięku. Do zobaczenia w lepszych czasach telewizjo publiczna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX