Bp Pieronek dla francuskiej TV. Przy grobie Kaczyńskiego rozzłościł prawicę. "Bezcześci pamięć"

Bp Pieronek skrytykował rządy PiS w wywiadzie dla francuskiej telewizji. Co innego jednak zwróciło większą uwagę prawicowych dziennikarzy.

W programie „Avenue de l’Europe” francuski publiczny nadawca zwraca uwagę, że Polska od dwóch lat jest pod obserwacją Brukseli, która martwi się stanem praworządności w Polsce. - Od 2015 r. prawicowa partia PiS korzysta ze swojej większości w parlamencie, aby uchwalać ustawy sprzeczne z zasadami niezależności wymiaru sprawiedliwości oraz mediów - słyszymy w materiale.

Dziennikarze podkreślają, że w Polsce zagrożone są też prawa kobiet: "Prawa kobiet również nie są zagwarantowane, tym bardziej, że na prośbę najbardziej konserwatywnego skrzydła Kościoła wszystko zmierza do wprowadzenia prawie całkowitego zakazu aborcji".

Bp Pieronek o rządach PiS: Pozory demokracji

W pewnym momencie materiału pojawił się bp Tadeusz Pieronek, który skrytykował rządy PiS.

Oczywiście, że to jest otwieranie sobie drogi do rządów autorytarnych. Demokracji w Polsce nie ma. Są pozory demokracji

- powiedział w programie „Avenue de l’Europe” emitowanym na kanale France 3 bp Tadeusz Pieronek.

Autorzy programu stwierdzili, że bp Pieronek „potępia koncentrację władzy w rękach Jarosława Kaczyńskiego”.

"Pieronek bezcześci pamięć Lecha Kaczyńskiego"

Dziennikarze stacji przypomnieli, że prezes PiS jest bratem bliźniakiem prezydenta Polski, Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Chwilę wcześniej w materiale widać bp Pieronka m.in. na Wawelu, przy grobie Lecha i Marii Kaczyńskich.

- Lech Kaczyński i Maria Kaczyńska zostali pochowani w tym grobowcu. To jedyny prezydent, pochowany w tej nekropolii polskich królów. Nie ma żadnego innego - powiedział bp Pieronek.

Rozzłościł tym prawicę, która twierdzi, że „opluł śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego”. "Szokujący wywiad biskupa Pieronka" - pisało "Do Rzeczy", "Skandal! Bp Pieronek bezcześci pamięć Lecha Kaczyńskiego. Tak zachowuje się biskup?" - czytamy na portalu Telewizji Republika.

Wsparcie dla matek, proporcjonalny ZUS i obniżenie CIT. Deszcz obietnic PiS-u

Więcej o:
Komentarze (512)
Bp Pieronek we francuskiej TV. "Bezcześci pamięć Kaczyńskiego"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 159 razy 145

  Ależ towarzystwo wrażliwe. Gdy kościół wsadza śmierdzącego nochala w majty milionów kobiet to ok..Pojawienie się głosu krytycznego co do zasadności pochówku na Wawelu, to bezczeszczenie. Ogarnijta się tłuczki bo od tego nawilżania prezesowi to wam już odbija na całego.

 • antropoid

  Oceniono 141 razy 127

  Nie ma w Polsce czegoś takiego jak prawica - jest banda zdziecinniałych, zacietrzewionych prymitywów, którym gotuje się pod pokrywką po każdej niewygodnej wypowiedzi.
  Kogokolwiek.

 • puuchatek

  Oceniono 117 razy 109

  - Lech Kaczyński i Maria Kaczyńska zostali pochowani w tym grobowcu. To jedyny prezydent, pochowany w tej nekropolii polskich królów. Nie ma żadnego innego - powiedział bp Pieronek. Rozzłościł tym prawicę, która twierdzi, że w ten sposób „opluł śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego”.

  Czy ktoś z forumowych PiS-trolli może spróbować mi wyjaśnić, dlaczego stwierdzenia, że para prezydencka została pochowana w tym grobowcu i że żaden inny prezydent nie spoczywa na Wawelu są "opluwaniem śp. Prezydenta"?

  Tym razem bez sarkazmu, bez ironii, mówię absolutnie serio: nie rozumiem, co w tych słowach było uwłaczającego.

  Czy może chodzi o fakt, że słowa te towarzyszyły wywiadowi, w którym bp. Pieronek skrytykował Jarosława Kaczyńskiego?

  Czy tylko ja mam wrażenie, że nasza "prawica" cierpi na ciężką paranoję?

 • remo29

  Oceniono 90 razy 80

  Zaraz się okaże, że Pieronek to TW i resortowe dziecko na pasku Żydów i Niemców z RFN.

 • amorvertical

  Oceniono 69 razy 61

  Jedynym osiągnięciem Lecha Kaczyńskiego było doprowadzenie do największej katastrofy lotniczej. Był złym prezydentem, który nie ogarniał niczego. Prawdopodobnie miał początki Alzhaimera. Nadawał się tylko do pilnowania żyrandola, bo sznurki i tak pociągał Brat. Ponieważ był absolutnie przezroczysty można z nim teraz zrobić wszystko. Wykreować go na bohatera, lub męża stanu. A był nikim. Kolejnym zerem w pisowskiej układance. Takich zer jest tam dużo. Z kompletnego zera, jak pokazały wybory, można zrobić przy użyciu machiny propagandowej prezydentem, ministrem przewodniczącym Sejmu czy Senatu byle kogo. Kukiełkę.

 • wojtas_z_pozka

  Oceniono 51 razy 43

  Kaszyzmpisbolszewicki to zło niszczące kraj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX