Weteranka powstania jednak nie wejdzie do Sejmu. Kancelaria nagle zmieniła zdanie

91-letnia uczestniczka Powstania Warszawskiego Wanda Traczyk-Stawska po raz kolejny nie dostała zgody na wejście do Sejmu. Kilka dni temu mimo godzinnego oczekiwania przed biurem przepustek nie została wpuszczona do środka. Wtedy kancelaria mówiła o "nieporozumieniu".

Wanda Traczyk-Stawska próbowała dostać się do Sejmu w piątek, by spotkać się z protestującymi w środku opiekunami osób niepełnosprawnych. Nie została jednak wpuszczona do środka, mimo oczekiwania kilkudziesięciu minut przed budynkiem. Prośbę o przepustkę dla Traczyk-Stawskiej składał wcześniej w Kancelarii Sejmu poseł PO Marcin Święcicki. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka tłumaczył wtedy, że doszło do nieporozumienia, a poseł Święcicki zbyt późno poinformował kancelarię o wizycie kombatantki. "To poważne i celowe nieporozumienie. Oczywiście, że p.Wanda Traczyk-Stawska może wejść do Sejmu. I taka zgoda została wydana" - pisał Grzegrzółka na Twitterze. Zapewnił, że wizyta Traczyk-Stawskiej może odbyć się dowolnego dnia.

"Pismo z prośbą o przepustkę dla p. Wandy Traczyk-Stawskiej złożyłem w sekretariacie marszałka Sejmu 8 maja ok. godz. 16. Dostałem odpowiedź negatywną" - odpowiedział na zarzuty Grzegrzółki Marcin Święcicki. Podkreślił, że ponawiał prośbę również w piątek, tuż przed pojawieniem się Wandy Traczyk-Stawskiej przed Sejmem.

Wanda Traczyk-Stawska nie wejdzie do Sejmu

Okazuje się jednak, że wbrew deklaracjom Kancelarii Sejmu uczestniczka Powstania Warszawskiego nie będzie mogła spotkać się z protestującymi. Marcin Święcicki opublikował w środę wieczorem pismo szefowej kancelarii Agnieszki Kaczmarskiej.

"Miło byłoby nam gościć tak zasłużoną osobę" - stwierdziła Kaczmarska.

Przypomniała jednak, że w związku z protestem opiekunów osób niepełnosprawnych kancelaria zawiesiła wydawanie jednorazowych przepustek do Sejmu. Do środka mogą dostać się jedynie posiadacze kart stałych lub okresowych. Według Kaczmarskiej jednym z powodów wprowadzenia ograniczeń jest "stan zdrowia uczestników protestu".

"Liczę, że Pan Poseł pozostanie w kontakcie z panią Wandą Traczyk-Stawską i podtrzyma zaproszenie, a tym samym - niezwłocznie po zakończeniu istniejących ograniczeń - będzie możliwe złożenie wizyty w Sejmie" dodała.

W środę do Sejmu bezskutecznie próbowała dostać się założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska.

Dzień dobry, tu Michał Protaziuk. Jeśli lubisz nasz portal, to wypróbuj nasz nowy newsletter. Więcej tutaj >>>

M. Morawiecki: Opodatkujemy najbogatszych, żeby wesprzeć niepełnosprawnych

Więcej o:
Komentarze (226)
Wanda Traczyk-Stawska jednak nie wejdzie do Sejmu. Jest decyzja
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 69 razy 55

  Tylu posłów, tylu partyjnych funkcjonariuszy, tyle straży sejmowej - i dalej boją się jednej drobnej, starszej pani.

  Szanowna Pani - kłaniam się nisko i składam wyrazy najwyższego szacunku. Także za to, że w jesieni tak pięknego życia nadal ma Pani energię i empatię, aby starać się pomagać tym najsłabszym.

 • puszka-3

  Oceniono 54 razy 42

  Co tutaj komentować .Jest to chamstwo i arogancja posunięta już do absudu.Boją się już wszystkiego i wszystkich , ale bać się 91 letniej weteranki powstania i niepełnosprawnej Pani Ochojskiej to już jest szczyt.

 • siwywaldi

  Oceniono 45 razy 39

  Parę dni temu Cimoszewicz słusznie nazwał Kuchcińskiego "kapralem", mówiąc że tak NIE zachowuje się Marszałek, tylko właśnie kapral prezentujący swoje obrzydliwe kapralskie metody.

  A ja od siebie dodam, że kapral-krasnoarmiejec z czasów stalinowskich. Wiem o czym piszę, bo miałem kolegę, który w latach 1950-1953 jako obywatel ZSRR, odbywał zasadniczą służbę wojskową właśnie w armii Czerwonej

 • jndy

  Oceniono 38 razy 34

  Kardynał Nycz miał szczęście, że się załapał na wejście i otrzymał jednorazową przepustkę.
  Brawo wy! Brawo PIS1

 • crowley_666

  Oceniono 37 razy 33

  Bardziej chyba chodzi o stan umysłu posłów PIS!!!!!!!!!

  Ewentualnie stan pampersa jednego, lekko utykającego posła z marnym uzębieniem!!

 • xyz_xyz1

  Oceniono 32 razy 30

  Bo to jest tylko 91-letnia uczestniczka Powstania Warszawskiego a nie żołnierka wyklęta.

 • krynolinka

  Oceniono 38 razy 28

  Najnowsza akcja Polskiej Fundacji Narodowej. Na bilbordach informacja, ze Janina Ochojska w Sarajewie ukradła pęto parówkowej a pani Wanda ma w domu arsenał nielegalnej broni.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX