W Noc Muzeów nikt nie zwiedzi Sejmu. Zgadnijcie, jak wytłumaczyła to kancelaria?

W tym roku w Noc Muzeów nikt nie zwiedzi sejmowych budynków. Jak poinformowało redakcję Gazeta.pl Centrum Informacyjne Sejmu, decyzja zapadła "z przyczyn organizacyjnych".

"W tym roku Sejm z przyczyn organizacyjnych nie weźmie udziału w Nocy Muzeów" - e-maila o takiej treści otrzymaliśmy w środę wieczorem z Kancelarii Sejmu.

Noc Muzeów w tym roku odbywa się w nocy z soboty 19 maja na niedzielę 20 maja. W ramach akcji w polskich miastach do późnych godzin nocnych czynne są m.in. placówki kultury, muzea, galerie, uczelnie, jak również budynki publicznych instytucji. W poprzednich latach uczestnicy mogli zwiedzać także budynek Sejmu. W tym roku nie będzie to możliwe.

Centrum Informacyjne Sejmu nie wyjaśniło, co oznaczają "przyczyny organizacyjne". Wszystko jednak wskazuje na to, że wpływ na tę decyzję ma toczący się w Sejmie od kwietnia protest opiekunów osób niepełnosprawnych, którzy domagają się m.in. dodatku finansowego w wysokości 500 zł. Rząd w odpowiedzi na protest podwyższył rentę socjalną i zaproponował ustawę ułatwiającą dostęp m.in. do rehabilitacji i medycznych produktów. To jednak nie usatysfakcjonowało opiekunów i niepełnosprawnych.

W związku z protestem kancelaria pod koniec kwietnia ograniczyła możliwość wchodzenia na teren Sejmu, wstrzymując wydawanie jednorazowych przepustek. Mogą tam pojawiać się jedynie osoby z przepustkami stałymi lub okresowymi. W środę do Sejmu bezskutecznie próbowała się dostać Janina Ochojska z Polskiej Akcji Humanitarnej.

Dzień dobry, tu Michał Protaziuk. Jeśli lubisz nasz portal, to wypróbuj nasz nowy newsletter. Więcej tutaj >>>

"Nie jesteśmy tutaj z przymusu. Proszę nie mówić bredni". Protestujący w Sejmie oburzeni słowami posłanki PiS

Więcej o:
Komentarze (110)
Noc Muzeów. Sejm nie weźmie udziału w akcji
Zaloguj się
 • fakiba

  Oceniono 35 razy 21

  Kuchciński "myśli|" że jak się zabarykaduje to suweren go nie dorwie , grubo się myli

 • chi-neng

  Oceniono 34 razy 20

  Prywatna siedziba 'Kaczej farmy' z obstawa kulsonow.
  Witam od samego rana w kaczej dyktaturze.

 • pt.nut

  Oceniono 25 razy 19

  Wszyscy dyktatorzy zyli w ciaglym strachu przed swoim “milujacym ludem”. Wszyscy tez bez wyjatku, nedznie skonczyli. To tylko kwestia czasu..

 • dupajasi0

  Oceniono 20 razy 16

  No i słusznie. Sejm będzie można zwiedzać w noc cyrków. ;-)

 • ziggybum

  Oceniono 23 razy 15

  Tu mówi Krótki, tu mówi Krótki. Nadaję komunikat operacyjny ze szpitala polowego.

  Rozpocząć fazę Oblężonej Twierdzy. Zamykać, odcinać, pozbawiać wolności, swobód i przywilejów - co się da i kogo się da. Ponieważ zamykanie i zatrzymania mogą pójść w grube miliony - musimy wytyczyć strefy bezpieczeństwa dla naszych najwierniejszych szuj i włazidup. Jako pierwszą, naturalną twierdzę wyznaczam tzw. sejm, od dziś z nazwą operacyjną "Alamo". Pamiętajcie - do Alamo nie może dostać się nikt, a kto już wejdzie - żyw nie wyjdzie. Koryta będziemy bronić to ostatniego naszego żywego oszusta i gnidy.

  Czuj duch!

 • zsaba

  Oceniono 20 razy 14

  ...juz zamkneli tak wczesnie, może.......czy prezio żyje...jakiś koleś prosi o modlitwę...za te tego od zdradzieckich mord i zabójstwa abla...może niezależne dochodzenie z zewnatrz tej czeladzi rozjaśni umysły miłosników kaina?

 • srv14

  Oceniono 19 razy 13

  Ciekawe kiedy pomnik ze schodami na Placu Piłsudskiego dla bezpieczeństwa ogrodzą drutem kolczastym

 • spokojniesiezmiescisz

  Oceniono 15 razy 11

  Boją się suwerena te sq...ny!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX