Czy ministrowie oddali nagrody? Wszyscy chcieliby to wiedzieć, ale Dworczyk zadania nie ułatwia

- Przekazanie nagród na Caritas był decyzją partyjną i rząd do tego nic nie ma - tak szef KPRM Michał Dworczyk tłumaczył, dlaczego nie wie dokładnie, którzy z ministrów przekazali nagrody. Dodał jednak, że jego zdaniem zrobili to "niemal wszyscy".

Do wtorku, do końca dnia członkowie rządu PiS mieli przekazać na Caritas przyznane im w poprzednich latach nagrody. Tę decyzję ogłosił prezes partii Jarosław Kaczyński po wybuchu skandalu z przyznawanymi systemowo, co miesiąc nagrodami dla ministrów, wiceministrów i premier Beaty Szydło. 

Posłowie opozycji starali się dowiedzieć, czy ministrowie rzeczywiście przekazali nagrody. Na pytanie posłanki Agnieszki Pomaski odpowiedziało 44 z 63 członków rządu, jednak tylko 6 zapewniło, że odda nagrodę, a 2 poinformowało, że już to zrobili. Wśród tych ostatnich jest wicepremier Jarosław Gowin.

O przekazanie nagród pytał szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka  Robert Mazurek na antenie RMF FM. - Termin minął o północy i jestem przekonany, że jeśli nie wszyscy, to niemal wszyscy dostosowali do decyzji kierownictwa partii i przekazali nagrody - powiedział.

"Decyzja partyjna"

- Była to decyzja władz partyjnych i rząd do tego nic nie ma - stwierdził pytany o to, czy rząd sprawdza, kto przekazał nagrody - powiedział szef KPRM. Dodał, że choć jego wiedza "może być niepełna", to według niego "wszystkie osoby w rządzie Mateusza Morawieckiego przekazały te pieniądze na Caritas". Stwierdził też, że nie wie nic o tym, jak wygląda ta sprawa w przepadku byłych ministrów (w tym m.in. Jana Szyszki, Antoniego Macierewicza i Witolda Waszczykowskiego). 

- Myślę, że w tej sprawie będzie oświadczenie rzeczniczki partii Beaty Mazurek - zapowiedział Dworczyk.

Wcześniej w wywiadach Dworczyk mówił, że musiał wziąć pożyczkę, by zwrócić nagrodę. Dodał też, że musiał sprzedać swój 18 letni samochód. Potwierdził to ponownie w rozmowie z Mazurkiem i podkreślił, że "kredyt biorą miliony Polaków i to żaden wstyd".

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (111)
Nagrody dla ministrów. Michał Dworczyk: Oddali niemal wszyscy
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 18 razy 16

  "wszystkie osoby w rządzie Mateusza Morawieckiego przekazały te pieniądze na Caritas"
  -----
  A dlaczego?!
  Dostali je z Caritasu CZY Z BUDZETU PANSTWA?! 

 • krynolinka

  Oceniono 17 razy 13

  Wstyd to brać pod stołem drugą pensję. Wstyd to te ryki pimpusia szydełko, że wam się należało. Panie wynajmujące lokal od Gawłowskiego mają więcej honoru. Brały kasę za wykonaną robotę. A wy za co, skoro "przekazujecie" i w dodatku nie do źródła tylko obibokom, co też potrafią miliony zdefraudować.

 • jxl82

  Oceniono 10 razy 10

  Widziałem dziś Gowina w barze mlecznym. Coś ty Polsko najlepszym swoim synom zrobiła?

 • apolinary_maszko

  Oceniono 12 razy 10

  Nie rozumiem dlaczego mieli przekazać nagrody a ie zwrócić do budżetu ?

 • fakiba

  Oceniono 9 razy 7

  Dworczyk jest przekonany że prawie wszyscy oddali , a prawie to nie wszyscy i to jest problem pis i kaczora

 • rybka9915

  Oceniono 9 razy 7

  Rozumie to ktos?
  Zlodziejski pisboslzewicki rzad kradl (i pewnie kradnie dalej), a decyzja jest partyjna.
  Dworczyk - zlodziejska pisbolszewia moze robic prezenty Caritasowi ze swojej kieszeni, a nie z zapieprzonego lupu zlodziejskiego.
  Kasa zapieprzona narodowi polskiemu ma wrocic tam, skad ja zlodziejska pisbolszewio zapieprzyliscie.

 • wujekdolf

  Oceniono 14 razy 6

  ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE! ZASRAŃCE! ZŁODZIEJE!

 • batura3

  Oceniono 5 razy 5

  Panie D..., może ciemny pissowski lud to kupi ale proszę nie obrażać inteligencji gorszego sortu:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX