Wraca temat nagród. Opozycja chce pełen wykaz nazwisk. "Polacy powinni poznać skalę łupienia"

Opozycja nie odpuszcza sprawy nagród. Domagają się ujawnienia listy wszystkich osób, które w latach 2015-2018 otrzymały nagrody. - Polacy powinni poznać skalę łupienia państwa przez rząd - mówi poseł PO i dodaje, że pieniądze nie powinny trafić do Caritasu.

Platforma Obywatelska domaga się ujawnienia listy z nazwiskami osób, które od momentu objęcia władzy przez PiS otrzymały nagrody. Podczas konferencji prasowej Sławomir Neumann z PO powiedział, że "nadszedł dzień", w którym nazwiska te powinno zostać ujawnione. - Żądamy, żeby premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu rządu przedstawił pełną listę osób, które przyjęły nienależne drugie wynagrodzenia w latach: 2016, 2017 i 2018 - powiedział Neumann dodając, że jego ugrupowanie złożyło w tej sprawie projekt uchwały. 

Neumann: To łupienie państwa

Oprócz ministrów i wiceministrów lista ma obejmować wojewodów, wicewojewodów i członków gabinetów politycznych. - Polacy powinni poznać skalę łupienia państwa przez rząd - stwierdził poseł.

Neumann przyznał też, że pieniądze z nagród powinny wrócić do budżetu państwa, a nie do Caritasu. Wtórował mu Krzysztof Brejza. - Przywróćmy znaczenie pojęć. Zwrócić należy do budżetu, oddać należy do budżetu, oddać należy Polakom. Przekazywać, nawet na szczytny cel mogą, ale zwracać będą do budżetu - powiedział.

Jeśli mają potrzebę wspierania organizacji charytatywnych, niech to robią z własnych pieniędzy a nie z pieniędzy nienależnie pobranych z budżetu państwa - dodał Neumann.

"Proceder lewych pensji"

Brejza stwierdził, że gdyby nie ujawnienie nagród, "władza pisowska" wypłacałaby pieniądze do końca kadencji. - Tak, jak Jarosław Kaczyński wypłacał te lewe pensje w latach 2006-2007, bo to był proceder lewych pensji skopiowany z rządu Jarosława Kaczyńskiego - przekonywał. 

Kaczyński: Ministrowie oddadzą nagrody, senatorowie i posłowie z pensją mniejszą o 20 proc.

Więcej o:
Komentarze (140)
Platforma Obywatelska chce pełnej listy nagrodzonych polityków PiS
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 55 razy 53

  Wpłata do Caritasu nie jest wsparciem charytatywnym tylko inwestycja wyborczą!

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 39 razy 35

  Brawo p.Neumann i Brejza,to fajnie bardzo fajnie z waszej strony,trzeba odsłonić przekręty tych pisowskich POTWORÓW.Niech naród dowie się jakie przekręty robili te pisowskie POTWORY.

 • jurek4491

  Oceniono 34 razy 32

  Mózgiem drugich pensji była Klempa , podpuściła Brochę no i poszło jak po maśle , kasa płynęła strumieniami .
  Gdyby nie Brejza do tej pory byłoby cicho sza ale sprawa się rypła no i teraz bekną :
  - ministrowie bo trzeba oddać kasiorę
  - posłowie bo tak chce prezes
  - i Bogu ducha winni samorządowcy bo w większości są z opozycji
  Taki los wszystkim zgotowała Klempa i Brocha .

 • batura3

  Oceniono 32 razy 28

  Tym razem wyjątkowo zgadzam się z bezkręgowcem Dudą - DOJNA, PISSOWSKA ZMIANA!!!!!!!!!!!

 • troque

  Oceniono 27 razy 27

  Dojechać ich --- i komunikaty w przeliczeniu na ośmirniczki - "sie należy" Szydło to około 1,3 tony osmirniczek.

 • jxl82

  Oceniono 27 razy 25

  Przez osiem ostatnich lat, nasi koledzy partyjni przymierali głodem dla Was Polaków. Teraz Czas głodnego nakarmić, spragnionego napoić, biednego wynagrodzić. Tak mówi PISMO! Z biura Partii.

 • antropoid

  Oceniono 26 razy 24

  OTWÓRZ JAPĘ - rozłóż ręce.
  By nachapać jak najwięcej.

  Dobra zmiana.

 • brods

  Oceniono 27 razy 23

  żeby opiekować się niepełnosprawną matką musiałem podpisać zobowiązanie że nie podejmę pracy zarobkowej , dostaję 520zł/msc ............. , gowinowi nie wystarcza 10tys. do pierwszego , a ja muszę żyć za 520zł , opłacić czynsz , energię...... , ku...kie państwo ,.........

 • ar.co

  Oceniono 26 razy 22

  No nareszcie! Do opozycji dotarło, że to, co Kaczyński usiłuje (jak na razie bez powodzenia) wymusić na złodziejach z pisowskiego rządu, to nie żaden "zwrot" tylko pranie brudnych pieniędzy i próba uratowania przynajmniej części łupu w drodze odpisu podatkowego (czyli ponowne okradzenie podatnika).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX