Wraca temat nagród. Opozycja chce pełen wykaz nazwisk. "Polacy powinni poznać skalę łupienia"

Premier rządu PiS Beata Szydło. Sejm odrzucił wotum nieufności wobec ministra obrony Antoniego Macierewicza

Premier rządu PiS Beata Szydło. Sejm odrzucił wotum nieufności wobec ministra obrony Antoniego Macierewicza (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Opozycja nie odpuszcza sprawy nagród. Domagają się ujawnienia listy wszystkich osób, które w latach 2015-2018 otrzymały nagrody. - Polacy powinni poznać skalę łupienia państwa przez rząd - mówi poseł PO i dodaje, że pieniądze nie powinny trafić do Caritasu.

Platforma Obywatelska domaga się ujawnienia listy z nazwiskami osób, które od momentu objęcia władzy przez PiS otrzymały nagrody. Podczas konferencji prasowej Sławomir Neumann z PO powiedział, że "nadszedł dzień", w którym nazwiska te powinno zostać ujawnione. - Żądamy, żeby premier Mateusz Morawiecki po posiedzeniu rządu przedstawił pełną listę osób, które przyjęły nienależne drugie wynagrodzenia w latach: 2016, 2017 i 2018 - powiedział Neumann dodając, że jego ugrupowanie złożyło w tej sprawie projekt uchwały. 

Neumann: To łupienie państwa

Oprócz ministrów i wiceministrów lista ma obejmować wojewodów, wicewojewodów i członków gabinetów politycznych. - Polacy powinni poznać skalę łupienia państwa przez rząd - stwierdził poseł.

Neumann przyznał też, że pieniądze z nagród powinny wrócić do budżetu państwa, a nie do Caritasu. Wtórował mu Krzysztof Brejza. - Przywróćmy znaczenie pojęć. Zwrócić należy do budżetu, oddać należy do budżetu, oddać należy Polakom. Przekazywać, nawet na szczytny cel mogą, ale zwracać będą do budżetu - powiedział.

Jeśli mają potrzebę wspierania organizacji charytatywnych, niech to robią z własnych pieniędzy a nie z pieniędzy nienależnie pobranych z budżetu państwa - dodał Neumann.

"Proceder lewych pensji"

Brejza stwierdził, że gdyby nie ujawnienie nagród, "władza pisowska" wypłacałaby pieniądze do końca kadencji. - Tak, jak Jarosław Kaczyński wypłacał te lewe pensje w latach 2006-2007, bo to był proceder lewych pensji skopiowany z rządu Jarosława Kaczyńskiego - przekonywał. 

Kaczyński: Ministrowie oddadzą nagrody, senatorowie i posłowie z pensją mniejszą o 20 proc.

Myślisz, że znasz geografię? Sprawdź, czy rozpoznasz wskazane państwo
1/24Określ, czy zdanie jest prawdziwe, czy fałszywe.
Grafika przedstawia Polskę
Zobacz także
 • PiS przed wyborami samorządowymi wypuściło spot, straszący imigrantami Dziennikarka TVP Info chce usunięcia jej wizerunku ze spotu antyuchodźczego PiS
 • Miejsce w którym zginął 40-letni mieszkaniec Bańskiej Niżnej. Tragedia w Bańskiej Niżnej. Dom wypełniony substancjami wybuchowymi
 • Strajk pracownikow PLL Lot TVP Info ma nowe taśmy. Tusk krytycznie o sytuacji Polski w UE [WIADOMOŚCI DNIA]
Komentarze (140)
Platforma Obywatelska chce pełnej listy nagrodzonych polityków PiS
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 55 razy 53

  Wpłata do Caritasu nie jest wsparciem charytatywnym tylko inwestycja wyborczą!

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 39 razy 35

  Brawo p.Neumann i Brejza,to fajnie bardzo fajnie z waszej strony,trzeba odsłonić przekręty tych pisowskich POTWORÓW.Niech naród dowie się jakie przekręty robili te pisowskie POTWORY.

 • jurek4491

  Oceniono 34 razy 32

  Mózgiem drugich pensji była Klempa , podpuściła Brochę no i poszło jak po maśle , kasa płynęła strumieniami .
  Gdyby nie Brejza do tej pory byłoby cicho sza ale sprawa się rypła no i teraz bekną :
  - ministrowie bo trzeba oddać kasiorę
  - posłowie bo tak chce prezes
  - i Bogu ducha winni samorządowcy bo w większości są z opozycji
  Taki los wszystkim zgotowała Klempa i Brocha .

 • batura3

  Oceniono 32 razy 28

  Tym razem wyjątkowo zgadzam się z bezkręgowcem Dudą - DOJNA, PISSOWSKA ZMIANA!!!!!!!!!!!

 • troque

  Oceniono 27 razy 27

  Dojechać ich --- i komunikaty w przeliczeniu na ośmirniczki - "sie należy" Szydło to około 1,3 tony osmirniczek.

 • jxl82

  Oceniono 27 razy 25

  Przez osiem ostatnich lat, nasi koledzy partyjni przymierali głodem dla Was Polaków. Teraz Czas głodnego nakarmić, spragnionego napoić, biednego wynagrodzić. Tak mówi PISMO! Z biura Partii.

 • antropoid

  Oceniono 26 razy 24

  OTWÓRZ JAPĘ - rozłóż ręce.
  By nachapać jak najwięcej.

  Dobra zmiana.

 • brods

  Oceniono 27 razy 23

  żeby opiekować się niepełnosprawną matką musiałem podpisać zobowiązanie że nie podejmę pracy zarobkowej , dostaję 520zł/msc ............. , gowinowi nie wystarcza 10tys. do pierwszego , a ja muszę żyć za 520zł , opłacić czynsz , energię...... , ku...kie państwo ,.........

 • ar.co

  Oceniono 26 razy 22

  No nareszcie! Do opozycji dotarło, że to, co Kaczyński usiłuje (jak na razie bez powodzenia) wymusić na złodziejach z pisowskiego rządu, to nie żaden "zwrot" tylko pranie brudnych pieniędzy i próba uratowania przynajmniej części łupu w drodze odpisu podatkowego (czyli ponowne okradzenie podatnika).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje