Posłanka zapytała ministrów o oddawanie nagród. Zgadnijcie, ilu to zrobiło?

Agnieszka Pomaska z PO wysłała do 63 ministrów i wiceministrów pytanie, czy przeznaczą na cele charytatywne otrzymane w 2017 r. premie. Zamiar oddania nagród potwierdziło sześciu ministrów i wiceministrów. Ale tylko dwóch odda nagrody na Caritas.

Zgodnie z zapowiedziami członkowie rządu Beaty Szydło powinni przekazać pieniądze, jakie otrzymali w ramach nagród na konto Caritasu. Posłanka Agnieszka Pomaska postanowiła sprawdzić jak wygląda to oddawanie.

Nie wszyscy oddadzą na Caritas?

"Wysłałam do 63 ministrów i wiceministrów zapytanie, czy oddadzą nagrodę. Odpisało 44. Spośród nich odpowiedzi, że nagrodę „odda” udzieliło 6. W tym o przekazaniu nagrody na Caritas poinformowało...2. Jeszcze jakieś wątpliwości, o uczciwość rządu PiS?". 

Ci dwaj członkowie rządu to minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Wójcik.

Michał Dworczyk sprzedaje samochód i bierze kredyt

Przeznaczenie pieniędzy na Caritas zadeklarował dzisiaj na antenie Radia ZET Michał Dworczyk. Szef Kancelarii Premiera i były wiceminister obrony narodowej zapowiedział, że w poniedziałek zrobi przelew na konto organizacji. Przyznał, że robi to dopiero teraz, ponieważ musiał wziąć pożyczkę, by zwrócić nagrodę. Dodał też, że musiał sprzedać swój 18 letni samochód.

Więcej o:
Komentarze (118)
Nagrody dla rządu. Posłanka zapytała, kto oddał nagrody
Zaloguj się
 • cmochall

  Oceniono 27 razy 25

  ale was prezes zrobil w jajo, wam sie przeciez nalezalo i do tego jak w Chinach za Mao..zlozyliscie samokrytyke min. obcinajac sobie wynagrodzenie o 20% Brawo ! Europa sie z was smieje! Brawo! Na koniec pytanie retoryczne jak sie czujecie tak ponizeni ,prawda nic nie czujecie nawet empatii dla niepelnosprawnych.

 • maciek7783

  Oceniono 29 razy 23

  Wszyscy liczą na to że prezes wyjdzie z tego szpitala nogami do przodu, na pilne spotkanie z bratem i nie będzie trzeba oddawać kaski !!!!!!!

  Dopiero wypowiedź Bielana przekonała mnie , ze jednak prezes dostał w kolanie raka trzustki !!!!!!

 • jobrave

  Oceniono 22 razy 22

  Dlaczego mają oddawać, przecież otrzymali je legalnie. Sama Szydło mowiła: Przyznaliśmy je sobie zgodnie z prawem". Matce księdza nie wierzyć?! To trzeba być nie-Polakiem albo jeszcze gorzej!

 • poppers68

  Oceniono 21 razy 21

  Czytam wypowiedź Dworczyka.
  Facet zarabiający OD PARU lat gruby państwowy szmal, nagradzany dodatkowo jak inni niemal pod stolikiem na dodatkowe tysiące złotych. przez 2 lata migający nowiutkim służbowym BMW UDAJE PRZED NAMI NIEMAL PRACOWNIKA MAGAZYNU W TESCO.

  To już chyba nawet nie nazywamy hipokryzją, to już odmienne stany świadomości w obszarze łgarstwa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX