Ile osób było na Marszu Wolności w Warszawie? Najlepiej pokazuje to nagranie

50 tysięcy osób, zdaniem stołecznego ratusza, miało wziąć udział w sobotnim Marszu Wolności organizowanym przez partie opozycyjne.

Marsz św. Huberta oraz Marsz Wolności to najważniejsze okołopolityczne wydarzenia weekendu w Polsce. W tym drugim, jak wynika z informacji podawanych przez ratusz, miało wziąć udział nawet 50 tys. osób. Liczby uczestników nie podaje tym razem policja. Swoje wyliczenia przeprowadziła natomiast redakcja serwisu tvp.info - jej zdaniem, w marszu wzięło udział 11 200 osób. 

Podobne rozbieżności, choć w większej skali, miały też miejsce w związku z poprzednimi marszami organizowanymi przez opozycję. Dwa lata temu ratusz podał, że w punkcie końcowym ówczesnej trasy liczba uczestników wynosiła 240 tys., zdaniem policji było to zaś 45 tys. Z obliczeń Gazeta.pl wynikało z kolei, że w przemarszu wzięło udział około 55 tys. osób.

Schetyna: Wygramy!

- Wygramy, bo odrabiamy lekcję, słuchamy tego, co mówią Polacy, czego oczekują wyborcy. Słyszeliśmy codziennie, że mamy być razem, bo tylko razem możemy wygrać - mówił w sobotę Grzegorz Schetyna

Podczas finału Marszu Wolności na scenie pojawiła się Wanda Traczyk-Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego, która w piątek chciała wejść do Sejmu, by wesprzeć protestujących, ale nie została wpuszczona.

- Przyszłam tu prosić, żebyście pamiętali, że najważniejszą sprawą jest to, żeby najsłabsi mieli pomoc z naszej strony. Ale przyszłam także powiedzieć wam, że te heroiczne matki znam, uczyłam takie dzieci. Jestem żołnierzem, ale jestem nauczycielką. Przyszłam, bo moje sumienie nauczycielskie nie pozwoliło mi zostawić Adriana, Kuby, tych wszystkich, którzy potrzebują pomocy pilnie. Te matki potrzebują waszego wsparcia, bez tego nie zwyciężą - mówiła Traczyk-Stawska. >>>CZYTAJ WIĘCEJ.

Więcej o:
Komentarze (597)
Ile osób na Marszu Wolności? Nagranie pokazuje
Zaloguj się
 • wikul

  Oceniono 122 razy 86

  Jak to mówią wg TVPInfo Prezes ma 190 cm i jest bardzo przystojny i wysportowany

 • rozterka47

  Oceniono 102 razy 68

  Nie wiem ile było ludzi , ale PIS rzucił taka masę trolli , jakby szlo co najmniej ze dwa miliony :)

 • firestorm10

  Oceniono 80 razy 38

  Widze ze strach jest w PIS-e , pełna mobilizacja troli.Rzeczywistosci nie przepiszecie....

 • Hanna Simonow

  Oceniono 53 razy 35

  Na takim marszu są osoby, które uczestniczą przez cały czas. Są osoby, które są krócej, są też ludzie, którzy dołączają później. Tu nie ma przymusu, każdy poświęca tyle czasu ile chce. I o to chodzi. Najważniejsze, że jest przyjemna atmosfera, ludzie pełni empatii.

 • krynolinka

  Oceniono 65 razy 31

  Co tam nagranie. Dajcie spokój. Pan prezes przed telewizorem, odpoczywa po kolacji i ma zobaczyć pusty Plac Zamkowy..Nawet Kolumnę Zygmunta Kurski wytnie, jak swojego czasu pewne serduszko..

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 49 razy 29

  Pis-owce "wiedzo lepi"

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 54 razy 28

  Szczerbaty nie robi w pory. Za niego robią szydła, żalki, klempy i podobne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX