Jest nowy sondaż. W Sejmie 7 partii, PiS z ponad dwa razy lepszym wynikiem od PO

Ponad dwukrotna przewaga PiS i siedem partii w Sejmie - takie są wyniki najnowszego sondażu dla "Wiadomości". Co ciekawe, pojawił się dzień po tym, jak w innym badaniu wykazano, że PO i Nowoczesną (razem) dzieli od PiS około 3 punktów procentowych.

Ledwo opadł kurz po zamieszaniu, jakie wywołały dwa sondaże opublikowane przez "Fakt", a już pojawiły się wyniki nowego badania. Według ankiety przeprowadzonej przez Instytut Badań Pollster dla "Wiadomości" na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 43 proc. osób (wzrost o 1 punkt procentowy). Zapewne jako PiS policzono poparcie dla wszystkich ugrupowań Zjednoczonej Prawicy (PiS, Porozumienie i Solidarna Polska).

Na Platformę Obywatelską swój głos oddałoby 20 proc. (spadek o 3 pkt. proc.), a na Sojusz Lewicy Demokratycznej 9 proc. głosów (wzrost o 2 pkt. proc.).

W Sejmie znalazłyby się jeszcze: Kukiz'15 (8 proc., spadek o 1 pkt.), Nowoczesna (6 proc., wzrost o 1 pkt.), Polskie Stronnictwo Ludowe (5 proc., bez zmian) oraz Partia Razem (5 proc., wzrost o 1 pkt.).

Poza Sejmem znalazłaby się za to partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego (4 proc., spadek o 1 pkt.). W sondażu nie wyszczególniono osób niezdecydowanych, tak więc podane w badaniu wyniki, zliczone razem, dadzą 100 proc.

Nieoczekiwany sondaż dla PO+N

Wyniki tego sondażu pojawiły się dzień po tym, jak "Fakt" opublikował dwa inne badania zrealizowane przez IBRiS. Z jednego z nich wynikało, że Koalicję Obywatelską (PO i Nowoczesna) od PiS dzieli niewiele ponad 3 punkty procentowe (36,9 proc. na PiS, 33,4 na PO z Nowoczesną).

W badaniu zapytano też o poparcie dla partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. To głosowanie odbędzie się prawdopodobnie w drugiej połowie maja 2019 roku. 

Dość zaskakująco koalicja PO i Nowoczesnej wygrywa w tym sondażu z PiS-em, jednak przewaga jest niewielka. Na opozycję głosowałoby 38,8 proc. badanych, a na partię rządzącą - 38,4 proc.

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Czy to początek końca Nowoczesnej? Partię opuszczają kolejne posłanki

Więcej o:
Komentarze (249)
Sondaż partyjny dla TVP. PiS z dwa razy większą przewagą nad PO
Zaloguj się
 • lodzermensz1

  Oceniono 74 razy 44

  Bardzo dobrze.
  Niech Wiadomości i reszta pisowskiej agitbrygady publikują takie sondaże. Ja też w sondażach opowiadam, że zagłosuję na PIS. Wszyscy powinniśmy to robić. Im bardziej są pewni siebie, tym większa buta i arogancja z nich wychodzi. Tym boleśniejszy też będzie upadek.

 • fakiba

  Oceniono 62 razy 32

  Tylko 43% , widać od razu że nie mają wprawy , CBOS jak by robił to byłoby z 95% albo i lepiej

 • walkirrr

  Oceniono 47 razy 23

  te sondaze dla tvpis to przygrywka do fałszowania wyborów. Po głosowaniu podadza wyniki korzystne dla siebie i pokażą jako dowód sondaze świętej holeckiej , suweren tak chciał więc suweren tak zagłosował

 • chi-neng

  Oceniono 49 razy 21

  Hahaha....hahaaha...
  No, juz prawie 96%!

  Na zamowienie z oddzialu WIPOW, dostalismy prezent:).

  Starym zwyczajem, JK dba o podtrzymanie na duchu swojej sekty, po NIEPOMYSLNYCH SONDAZACH:)

 • fakiba

  Oceniono 53 razy 19

  TVPis kłamała , kłamie i kłamać będzie , bo tak życzy sobie pis i jego wódz kaczor

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX