Katarzyna Lubnauer komentuje odejście Ryszarda Petru. Nie darowała sobie drobnej złośliwości

Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej skomentowała odejście Ryszarda Petru z partii. Jak mówi, jest to dla niej "przykry moment".

Katarzyna Lubnauer powiedziała, że jej zdaniem Ryszard Petru wybrał sobie zły moment na odejście z Nowoczesnej. Lubnauer przypomniała, że Nowoczesna stara się budować koalicję, która - jej zdaniem - "ma szansę stać się alternatywą dla PiS". Zachęciła do udziału w sobotnim Marszu Wolności, który organizuje PO razem z Nowoczesną.

Katarzyna Lubnauer stwierdziła, że o odejściu Ryszarda Petru dowiedziała się, udzielając wywiadu. Dostała smsa o decyzji Petru. 

Ryszard Petru odchodzi z NowoczesnejRyszard Petru odchodzi z Nowoczesnej Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Katarzyna Lubnauer: bez Ryszarda Petru może być łatwiej

Szefowa Nowoczesnej nie darowała sobie drobnej złośliwości. Przypomniała Petru niechlubny moment w jego politycznej karierze. - (Ryszarda Petru) ocenili członkowie partii w momencie, gdy ja zostałam przewodniczącą. Kiedyś zdecyduje o tym historia. Każdy ma szansę wrócić do polityki, zmieniać swoje poglądy i afiliacje polityczne, to jest nienajlepszy moment - powiedziała Lubnauer. 

- Nowoczesna to jej ludzie. Jesteśmy drużyną - przekonywała, kiedy jeden z dziennikarzy stwierdził, że Nowoczesna bez Petru nie ma sensu. 

- Być może będzie łatwiej pracować. Czasem, gdy emocji jest za dużo, trudno iść do przodu - podsumowała Lubnauer i dodała, że robiła wszystko, by porozumieć się zarówno b. szefem Nowoczesnej, jak i z Joanną Scheuring-Wielgus oraz Joanną Schmidt, które również odeszły z Nowoczesnej w tym tygodniu.

Ryszard Petru odpiął znaczek Nowoczesnej

Ryszard Petru swoją decyzję o odejściu z Nowoczesnej, którą sam zakładał, ogłosił w piątek 11 maja. Na konferencji prasowej odpiął znaczek partii z klapy marynarki.

- Nasi wyborcy oczekują ode mnie i od nas wyrazistości, jednoznaczności i szczerości, a tego nie ma. Wiem, że dzisiaj Nowoczesna tego nie oferuje. Robię to z bólem serca, bo Nowoczesna to moje własne dziecko, ale które dziś już podąża swoją własną drogą - opisywał Petru. Mówił też, że nie namawia nikogo do odejścia z partii.

Ryszard Petru w ogniu trudnych pytań. "Jak to się stało, że zgubił pan własne dziecko?"

Pierwsze były Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schmidt

Uprzedziły go Joanna Scheuring-Wielgus - ta posłanka pożegnała się z Nowoczesną jako pierwsza. Decyzję ogłosiła równocześnie na Twitterze oraz w TVN24. Po niej z partii odeszła Joanna Schmidt.

"Nie wytrzymałam, pierdo***łam drzwiami". Kulisy burzliwego odejścia Scheuring-Wielgus i Schmidt z Nowoczesnej

Więcej o:
Komentarze (154)
Katarzyna Lubnauer o odejściu Ryszarda Petru. Drobna złośliwość
Zaloguj się
 • pol733

  Oceniono 36 razy 22

  "Bez Petru może być łatwiej". Droga pani dzięki mężowi pani Gasiuk Nowoczesna została pozbawiona dotacji a bez Petru nikt już wam pieniędzy nie da. Taka smutna prawda, czas zamykać kółko gospodyń wiejskich jakim pod pani przewodnictwem stała się Nowoczesna.

 • lech2011

  Oceniono 20 razy 16

  Przecież ona była - wbrew Petru - przeciwko koalicji, do której teraz przystąpiła.
  A więc on miał rację, nie ona.
  Nie mogę zrozumieć dlaczego się go pozbyli.

 • medalik111

  Oceniono 33 razy 15

  Hahaha...dwie du..y wykończyły Nowoczesną.
  Herr Lubnauer z Kamilą nie mają szans, albo wchłonie je PO albo będą "gwiazdami" jednej kadencji...zresztą skąd wezmą kasę na kampanię?

 • hrabia_wronski

  Oceniono 17 razy 11

  Czy ktos slyszal o Kamili czy Kasi podczas powstawania Nowoczesnej ?
  Jest to wredne przejac partie i mowic ,ze to MOJE !

 • justas32

  Oceniono 21 razy 11

  Zawsze się zastanawiałem jak Polska mogła upaść w XVIII w. Teraz, patrząc na nas w wieku XXI doskonale to rozumiem. Nic się nie zmieniliśmy ...

 • heliheli

  Oceniono 31 razy 11

  ta niemila pani lubinajer mowi ze oceni ja historia ....ha ha ha historia nawet nie wie ze pani istnieje droga pani lubinajer , Bo jest pani nikim .

 • amicus888

  Oceniono 9 razy 9

  Pani Lubnauer, czy prezes Kaczyński już wysłał do Pani duży bukiet kwiatów z podziękowaniem za to, co Pani robi i jak bardzo się stara?

 • felucjan

  Oceniono 15 razy 9

  Nie wiem jak jest na prawdę, ale za czasów Petru Nowoczesna była wyrazista, chociaż targana głupimi skandalami z jej prezesem w roli głównej. Teraz natomiast ta partia jest kompletnie bezbarwna. Bezbarwna i bez wyrazu, zupełnie jak jej obecna prezes.

  W tej sytuacji nie mają szansy wgrać lub mieć chociażby znaczący udział, w jakichkolwiek wyborach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX