Wręczyli Szyszce słoik z posypką i wmówili, że to korniki. Polityk dał się podejść [WIDEO]

Były szef resortu środowiska Jan Szyszko uczestniczył w spotkaniu z mieszkańcami Ożarowa Mazowieckiego. Nie zabrakło też pytań o kornika drukarza, a polityk stał się ofiarą małego podstępu.

Polityk PiS i były minister środowiska Jan Szyszko w ramach objazdu partii rządzącej po Polsce spotkał się z mieszkańcami Ożarowa Mazowieckiego. Był pytany m.in. o nagrody dla członków rządu Beaty Szydło, wydatki resortu z kart płatniczych i walkę ze smogiem.

Padła również kwestia kornika drukarza. To z powodu tego owada w Puszczy Białowieskiej doszło do sporej wycinki drzew, chociaż ekolodzy przekonywali, że kornik nie stanowi zagrożenia dla drzewostanu. Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że wycinka była niezgodna z europejskim prawem.

Jedna z mieszkanek Ożarowa wręczyła Janowi Szyszce słoik z ciemną, sypką zawartością.

- Panie profesorze, byliśmy w okolicach Tuczna [tam znajduje się posiadłość byłego ministra - red.], młodzież zebrała kornika drukarza z lasów koło Tuczna dla pana Szyszki. Co pan z tym zrobi w swoich lasach? - zapytała.

Były szef resortu środowiska przyjrzał się "kornikowi". - Każde pieniądze pani daję, jak to jest kornik drukarz - stwierdził.

- Tu ma pani tak... rhizophagusy, notabene drapieżne i chronione. Nie ma tu ani jednego kornika drukarza - dodał po chwili.

Uczestnicy spotkania wytknęli Szyszce pomyłkę, mówiąc, że rhizophagus irregularis to w rzeczywistości gatunek grzyba. Tymczasem mianem rhizophagusów określa się również drapieżne chrząszcze, więc były minister mógł mieć w tym sporze rację.

Mógł, bo jak informuje portal Skwerwolnosci.eu, w rzeczywistości w słoiku znajdowała się jednak czekoladowa posypka. - Jeżeli chodzi o te korniki, to są przeterminowane - rzucił w trakcie spotkania jeden z uczestników.

"Nareszcie można spokojnie przejść". Pierwszy miesiąc bez smoleńskiej miesięcznicy

Więcej o:
Komentarze (143)
Ożarów Mazowiecki. Jan Szyszko dostał słoik z posypką czekoladową
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 46 razy 36

  Hahaha....hahaha...
  No wreszcie ktos go ujawnil.
  Ciekawa jestem ile milionow on sam i jego mafia 'scieli' na Puszczy Bialowieskiej...?

 • artur0121

  Oceniono 34 razy 26

  Debilus pisuarus

 • hiperon59b

  Oceniono 22 razy 20

  A czy ktoś z wiernych żołnierzy Prezesa pokazał mu jak wyglądało Krakowskie Przedmieście 10 maja. Bez barierek, bez idiotycznej inscenizacji przed pałacem prezydenckim, bez przenośnego pomnika brata Prezesa, bez bojówek smoleńskich przywiezionych z całego kraju przez Gazetę Polską, no i wreszcie bez Prezesa na tymczasowym podwyższeniu. I pomyśleć, że ten comiesięczny zamęt powodowała obecność Prezesa? Może tak samo spokojnie i pięknie byłoby w całym kraju gdyby Prezes razem ze swoimi wiernymi odszedł z polityki? Wyborcy, zróbmy to!

 • loneman

  Oceniono 27 razy 19

  Uuu co za "znafca" :P To dawno wiadomo po co byla wycinka - drewno jakie mozna korzystnie sprzedac - chorych drzew na stosach tam nie bylo...

 • Mr. X

  Oceniono 21 razy 19

  Przecież to oczywista oczywistaść, że z PiS-u słychać maximum słów ale minimum (czytaj zero) treści. ??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX