Nagłe kariery ludzi z regionu ministra. W sponsorowanym artykule wyjaśnia i obwinia PO-PSL

Siedlce i okolice to matecznik ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego, a ostatnie kariery ludzi z tego regionu zwróciły uwagę mediów. Dlatego minister w sponsorowanym artykule postanowił wyjaśnić, jak do nich doszło.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski, pochodzący z Rzążewa (powiat siedlecki), który jest mocno związany z Siedlcami (tam zaczynał karierę polityczną, m.in. był wojewodą siedleckim) postanowił zabrać głos w sprawie karier, jakie od 2015 roku robią osoby z regionu, także w państwowych spółkach.

Już po tym, jak Tchórzewski został ministrem w rządzie Beaty Szydło, np. jego syn Karol został prezesem Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach, a w mediach pojawiały się inne przypadki, gdy osoby związane z regionem, trafiały na eksponowane stanowiska.

W związku z tym na stronie internetowej "Życia Siedleckiego" pojawił się opublikowany przez gazetę list autorstwa ministra. Co ważne, był to tekst sponsorowany, a więc opłacony wcześniej, noszący tytuł "Poseł Krzysztof Tchórzewski informuje". Nie wiadomo jednak, kto za - bądź co bądź - reklamę zapłacił.

"Za koalicji PO-PSL takich awansów nie było"

Tchórzewski wyraził w nim dumę, że tak wielu Siedlczan i mieszkańców regionu "zajmuje ważne stanowiska polityczne i ekonomiczne w kraju".

Jeszcze nigdy mieszkańcy regionu siedlecko-ostrołęckiego nie mieli tak wiele do powiedzenia w sprawie rozwoju i przyszłości naszej Ojczyzny. Pragnę przypomnieć, że latach 2007-2015, czyli za rządów koalicji PO-PSL tego typu awanse naszych mieszkańców można było policzyć na palcach jednej ręki. Nie mieliśmy jako obywatele praktycznie żadnego wpływu na to, co dzieje się w Polsce

- pisze Tchórzewski.

Piekło i trzymanie kciuków

Następnie minister energii wymienia z imienia i nazwiska te osoby, które jego zdaniem wspaniale wypełniły swoje zadanie, jakim było zajęcie się m.in. siedleckim Polimexem-Mostostalem czy PKP.

"Zapewniam, że codziennie pracujemy dla dobra naszej Ojczyzny Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej. Zdaję sobie jednak sprawę, że wszystkich nie przekonam" - stwierdza minister i następnie przywołuje... "dowcip z XVII w".

W piekle każda część Polski ma swój kocioł. Mazowszanie swój, Wielkopolanie swój, Małopolanie, mieszkańcy Lubelszczyzny, Mazurzy, Podlasiacy, Ślązacy i Pomorzanie także. Każdego z tych kotłów pilnują setki diabłów. Tylko przy jednym nie ma ani jednego nawet malutkiego czarcika. Przy którym? Przy mazowieckim. A dlaczego? A dlatego, że jak ktoś próbuje się z tego kotła wydostać, to pozostali za nogi go do dołu ściągają!

- pisze minister Tchórzewski. Na koniec apeluje, by cieszyć się z sukcesów mieszkańców regionu i "trzymać za nich kciuki".

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Premier Szydło przemawia w Sejmie. A po tych słowach opozycja głośno: 'Misiewicze, Misiewicze'

Więcej o:
Komentarze (37)
Krzysztof Tchórzewski tłumaczy kariery ludzi z Siedlec i okolic
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 29 razy 17

  Po prostu:

  "TO IM SIE NALEZY" !

 • def11

  Oceniono 22 razy 16

  "Jeszcze nigdy mieszkańcy regionu siedlecko-ostrołęckiego nie mieli ..."

  ..takiego dostępu do korytka, chciał pan powiedzieć, ale się pan widocznie przejęzyczył

  PS. "Zapewniam, że codziennie pracujemy dla dobra naszej Ojczyzny Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Polskiej"

  i dlatego nagrody wam się należą, choć widocznie prezes nie docenił, ale dopiero gdy sondaż zobaczył, bo przecież to jego autorski pomysł z lat 2005-07

 • sector23

  Oceniono 17 razy 13

  Siedlecka PiSsuaria z szumem piór ruszyła na podbój nadwiślańskiego kraju, wyrywając jak leci stanowiska i miejsce przy korycie. A miarą ich sukcesów, poza dziurą w budżecie państwa jest "oszałamiająca" pozycja firmy POLIMEX MOSTOSTAL z Siedlec, na której "sukcesy" powołuje sie imć pan minister. Nie dość, że nie załapali się na mega kontrakt w Elektrowni Ostrołęka pomimo, że de facto znajduje się w tych samych rękach i pod tym samem nadzorem właścicielskim co elektrownia.
  Do ego akcje tej spółki spadły w ciągu 2 tygodni ca. 50% i nadal szorują po dnie.
  Doprawdy, same sukcesy tej PiSowsko-Siedleckiej szajki i jest się czym chwalić.

 • dyst2

  Oceniono 11 razy 11

  W Pisie jest taka zaleznosc: Im wiecej kradna tym bardziej "Najjasniejsza i Przenajswietsza" jest Polska w ich wypowiedziach.

 • hilux_ie

  Oceniono 17 razy 11

  Nepotyzm promowany za pomoca platnych ogloszen jako cos dobrego. PiS nie ustaje w eksplorowaniu granic przyzwoitosci.

 • justas32

  Oceniono 15 razy 9

  Świnie żrą się przy korycie - trzeba zrobić świniobicie ...

 • japka_putina

  Oceniono 17 razy 9

  Kiedyś tak samo było w Afryce. Gdy po kolejnym przewrocie przychodziła nowa ekipa, każdy nowy minister ściągał do stolicy pół rodzinnej wioski, żeby obsadzić wszystkie możliwe stanowiska swoimi ludźmi. Wszyscy byli bezwzględnie lojalni wobec swego dobroczyńcy i rządu, w którym zasiadał. Wiedzieli, że po upadku ministra będą musieli bezzwłocznie uciekać do swoich szałasów, bo następcy mogą ich pozbawić nie tylko stołka, ale i życia.

  W Afryce tak było kiedyś. W Polsce tak jest teraz. Wymarzony Gabon prezesa i jego tępe, pazerne kacyki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX