Posłanka zdradziła, kto opuści Nowoczesną. "Jestem przekonana, że taka decyzja zapadnie"

Partię Nowoczesna może czekać kolejny cios. Jak twierdziła posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz w programie "Fakty po Faktach" w TVN24, partię już wkrótce może opuścić jej założyciel i były lider Ryszard Petru.

Nowoczesna straciła w środę dwie posłanki. Rano o odejściu z ugrupowania poinformowała Joanna Scheuring-Wielgus. Twierdziła, że prezydium klubu zakazało jej wypowiadania się ws. osób niepełnosprawnych. Posłanka chciała wygłosić oświadczenie w imieniu klubu, a według kierownictwa partii tą tematyką zajmowała się inna posłanka - Kornelia Wróblewska.

- Nie miała żadnego zakazu wypowiedzi. Co więcej, wczoraj proponowałam jej i Kornelii Wróblewskiej zorganizowanie wspólnej konferencji prasowej, ale nie była tym zainteresowana – mówiła przewodnicząca Katarzyna Lubnauer w rozmowie z Gazeta.pl.

Po południu w geście solidarności z Scheuring-Wielgus z partii odeszła Joanna Schmidt. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Gasiuk-Pihowicz: To smutna informacja

Do odejścia posłanek odniosła się w programie "Fakty po Faktach" szefowa klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz. - Pani Joanna Scheuring-Wielgus nigdy nie miała zakazu wypowiedzi dotyczących osób niepełnosprawnych - stwierdziła.

Podkreśliła, że od 2016 r. ustawą dot. osób niepełnosprawnych zajmowała się posłanka Kornelia Wróblewska, a Scheuring-Wielgus "nawet nie zgłosiła akcesu do prowadzenia tej ustawy".

- W każdej partii zdarzają się napięcia, które można przezwyciężać, jeśli jest wola z obu stron - skomentowała Gasiuk-Pihowicz. - To smutna informacja dla Nowoczesnej - dodała.

Petru opuści Nowoczesną?

Przewodnicząca klubu Nowoczesnej stwierdziła, że decyzje o odejściu posłanek "zapadały najprawdopodobniej miesiące temu".

- Jestem przekonana, że taka decyzja zapewne zapadnie wkrótce także o odejściu pana Ryszarda Petru. Myślę, że mentalnie jest w jakimś sensie poza Nowoczesną od wielu miesięcy. Nie pracował już na rzecz partii i klubu. To nie jest przypadek, że w styczniu powstał Plan Petru - powiedziała.

- Czuję się rozczarowana zachowaniem pana Ryszarda Petru, pani Joanny Scheuring-Wielgus, pani Joanny Schmidt, że w tym dziejowym momencie dla Polski stawiają na zaspokajanie, drogę politycznych solistów - podsumowała Gasiuk-Pihowicz.

Więcej o:
Komentarze (177)
Ryszard Petru opuści Nowoczesną? Gasiuk-Pihowicz jest o tym przekonana
Zaloguj się
 • arwena2010

  Oceniono 20 razy 16

  i myszki wygryzły Ryśka. Marnie widzę ich przyszłość

 • okbike

  Oceniono 19 razy 11

  Kobiety z kobietami nie potrafią się dogadać? Niemożliwe!

 • 123waz

  Oceniono 13 razy 9

  i po co wam to bylo, dwie głupie kobietki.... rozwalily partię i zdradzily Petru, dzięki któremu zaistnialy .

 • red_fang

  Oceniono 11 razy 7

  Do wszystkich komentujących w stylu: "Od początku wiedziałem, że Nowoczesna to partia jednego sezonu". Otóż nie, ku*wa, nie wiedziałeś. Ile razy ja to już słyszałem? "A mówiłem już od dawna, że Małysz powinien w 2007 skończyć skakać, by odszedł jako wygrany", "A mówiłem, że nie mają po co do tej Korei lecieć na mundial bo i tak nie wyjdą z grupy". Wszyscy, no k*rwa wszyscy wszystko wiedzieli. Tylko nie powiedzieli. Mówią jak już jest po fakcie i mądrzą się niczym Nostradamus z porażeniem mózgowym. No k*rwa litości.

 • ciekawe25

  Oceniono 10 razy 6

  Potencjał wiecowy, pasja przemówień, totalny brak zdolności pracy systematycznej. Petru jest totalnym dyletantem stworzył organizm bez głowy. Należało zaspokajać jej ambicje poprzez wspieranie jej żyłki wiecowej. Należało uporządkować ewentualne stosunki w partii ustawiając ludzi wedle ich predyspozycji. Ale zmarnowano potencjał chaosem, niespójnością, uporem w prezentowaniu swojej ignorancji i żenującym romansem, który należało uciąć kończąc romans albo skłonić kochankę do odejścia z polityki, albo samemu odejść. Pozostanie we władzach partii obojga było niepoważne.

 • e50504

  Oceniono 20 razy 6

  Co jak co, ale Rysiowi trzeba oddać że mózgowiec jest. Jeszcze trzy lata temu siedział sobie spokojnie, opływał w luksusy, kilka razy w tygodniu zapraszany był do TokFM w roli eksperta i mówił co mu leży na wątrobie. Na koncie miał taką poduchę że starczyłoby na kilkadziesiąt lat imprezy.

  Mamy rok 2018 - Rysiu poza partią, dla opinii publicznej jest czymś pomiędzy memem a tematem do żartów i ciągnie się za nim atmosfera skandalu towarzyskiego.

  PS Warto dodać że w 2015 roku, na chwilę właściwie przed Maderą, przepisał majątek na żonę xD Hahaha xD

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX