Protestujący odpierają ataki PiS. "Hańba, jeżeli ktoś tak ubliża, nie powinien rządzić krajem"

Protestujący w Sejmie rodzice osób niepełnosprawnych są zadowoleni ze spełnienia jednego ze swoich postulatów, ale walczą dalej. Nie mają wątpliwości, kto może podjąć decyzję w ich sprawie.

Do środowych głosowań w Sejmie ws. odnieśli się protestujący w Sejmie rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych. Pojawił się wątek wypowiedzi posła Jacka Żalka, wiceszefa klubu PiS (formalnie należącego do Porozumienia Jarosława Gowina). Przypomnieli też (jedna z protestujących odtworzyła nagrania na tablecie), jak obecni rządzący wypowiadali się na temat potrzeb osób niepełnosprawnych przed dojściem do władzy.

- To jest hańba, posłów PiS. W tym momencie znalazło się odważnych trzech posłów, krytykujących i ubliżających protestującym - mówiła jedna z protestujących matek Alicja Jochymek. Miała na myśli posłankę Bernadettę Krynicką (pisaliśmy o jej słowach) oraz posłów Żalka i Stanisława Pięty.

ZOBACZ TEŻ: Sejm przyjął ustawę podwyższającą rentę socjalną. Tylko jeden poseł przeciw

- Jeżeli nam ktoś ubliża, to tacy ludzie nie powinni rządzić naszym krajem - wtrącił jeden z niepełnosprawnych.

Prośba do prezesa PiS

Protestujący wskazywali, że osiągnęli sukces w kwestii wyrównania renty socjalnej z rentą ZUS i cieszą się z realizacji tego postulatu. Jednocześnie druga z ustaw przyjęta przez Sejm, która zakłada ułatwienia, ulgi oraz pomoc rzeczową dla osób z niepełnosprawnością, co ponownie podkreślili, nie spełnia ich oczekiwań. Wciąż zależy im na dodatku w wysokości 500 zł w gotówce.

Rozmawialiśmy z minister, był u nas poseł z PiS Tadeusz Cymański. Powiedział nam tak: już nie stoicie dzisiaj na czerwonym świetle, jesteście na żółtym świetle. Zapytałam się, kto ma zapalić to zielone światło. Na to poseł Cymański odpowiedział, że pan prezes Jarosław Kaczyński. Jeszcze raz najmocniej prosimy, pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, by zapalił zielone światło, nie tylko dla grupki osób tutaj, ale wszystkich niepełnosprawnych

- mówiła Iwona Hartwich.

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (111)
Protestujący komentują przyjęte ustawy ws. niepełnosprawnych
Zaloguj się
  • hefajstos1

    Oceniono 38 razy 36

    Gdyby to o Rydzyka chodziło, to prezes zwlókłby się z łóżka i w zębach przyniósł pieniądze.

  • nowomysliciel2010

    Oceniono 36 razy 30

    Pis kłamał przed wyborami i kłamie teraz. Pieniądze są w kieszeni ziobry, święczkowskiego, klempy, szydło, morawieckiego, glińskiego. Mają na milionowe premie, ławki spiewające, na miesiączki kaczyńskiego, na naukę dla przygłupa kuchcińskiego.

  • jurek4491

    Oceniono 24 razy 24

    Rząd robi protestujących w UJA
    - budżet pęka w szwach
    - gospodarka ma się świetnie
    - PiS w euforii radości
    - a dla niepełnosprawnych nie ma pieniędzy ( to znaczy są ) ale to ma być kiełbasa wyborcza dla SUWERENA

  • krynolinka

    Oceniono 25 razy 21

    Wygląda na to, że sobie postoicie na tym żółtym długo. Sygnalizator się zaciął.

  • niezalany

    Oceniono 22 razy 20

    coś mi się zdaje, że tak jak kiedyś pielęgniarki odesłały jarka na dłuższy urlop, tak tym razem zrobią to ci dzielni niepełnosprawni i ich rodzice - trzymam za was kciuki kochani!

  • tom_aszek

    Oceniono 20 razy 20

    "Jeszcze raz najmocniej prosimy, pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego, by zapalił zielone światło, nie tylko dla grupki osób tutaj, ale wszystkich niepełnosprawnych"

    A co im szeregowy poseł pomoże?

  • jxl82

    Oceniono 21 razy 19

    Głos wołającego na puszczy (o ile Szyszko jeszcze do niej się nie dossał). Walczący z Rakiem Dudy Jarosław Kulawy już też niedosłyszy. Breżniew dogorywa. Joachim zostanie Brutusem. Śmiertelna Peleryna .

  • bojowniczka_hybrydowa

    Oceniono 23 razy 17

    Nie znajdzie czasu. Uczy się człapać o kulach, żeby doczłapać na kolejną miesięcznicę, bo jakże to miesięcznica, pod TAKIM POMNIKIEM bez dochodzącego... Nie godzi się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX