"PiS cichutko próbuje to zrealizować". Kukiz ostrzega przed wzrostami cen paliwa

W czwartek w Sejmie ma odbyć się głosowaniem nad projektem dotyczącym opłaty emisyjnej. Taką informację umieścił na swoim profilu na Facebooku poseł Paweł Kukiz. Polityk ostrzega, że opłata spowoduje wzrost cen paliwa.

"PiS cichutko próbuje zrealizować to, co kombinował parę miesięcy temu, czyli kolejny podatek w postaci podwyżki ceny paliwa. W czwartek wieczorem ma się odbyć głosowanie w tej sprawie" - napisał na swoim fanpage'u lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Mowa o opłacie emisyjnej, którą zaproponowało ministerstwo energii. Wyniesie ona 8 groszy netto za litr paliwa (10 groszy z VAT) i ma być przeznaczona na walkę ze smogiem. Opłata dotyczy zarówno benzyny, jak i oleju napędowego. Przedstawiciele resortu przekonują, że nie musi ona przełożyć się na ceny paliw. PKN Orlen i Grupa Lotos już zapowiedziały, że nie podniosą cen.

"Niech rząd zacznie oszczędności od siebie"

To jednak nie przekonuje opozycji, która obawia się, że wzrosną nie tylko ceny paliw, ale przez to również m.in. produktów w sklepach. Politycy m.in. Kukiz'15 i PO już wcześniej apelowali do premiera Mateusza Morawieckiego, by rząd zrezygnował z wprowadzenia opłaty emisyjnej.

W lipcu rząd wycofał się z podobnego pomysłu, tzw. opłaty paliwowej. Jej wysokość netto w przypadku benzyn i oleju napędowego miała wynieść 20 groszy za litr. W przypadku gazu opłata miała wynieść prawie 37 groszy za 1 kilogram. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

"Poprzednim razem pod presją opinii publicznej rząd wycofał się z projektu BenzynaPlus. Proszę o udostępnianie tego posta. Jeśli pozwolimy na podwyżkę ceny paliwa, to wyrażamy automatycznie zgodę na podwyżkę cen wszystkich towarów i usług" - napisał we wtorek Paweł Kukiz.

Jak dodał, rząd powinien zacząć oszczędności od siebie. "Niech zlikwiduje gabinety polityczne, subwencje partyjne, zredukuje liczbę powiatów, rozwiąże powiatowe urzędy pracy" - wyliczał polityk.

Według szacunków, roczne wpływy z opłaty emisyjnej mogą wynieść 1,7 mld złotych.

Chciał napaść na stację paliw... Zniechęcił się i wyszedł. Trafił do aresztu

Więcej o:
Komentarze (127)
Paweł Kukiz ostrzega przed wzrostami cen paliwa
Zaloguj się
 • adolfiutin11

  Oceniono 59 razy 51

  KUKIZ15 ty jesteś koalicjantem PISu!!! 99% twoich głosowań to głosowania identiko jak pisiory!!! Pełnisz rolę pożytecznego idioty w Sejmie!

 • justas32

  Oceniono 53 razy 35

  Kukiz to ten facet który nic nie czai - a wybrał go młodociany elektorat który podobnie jak Kukiz nic nie rozumie ...

 • felucjan

  Oceniono 32 razy 32

  Ja pier.... Kukiz!!! Obudziłeś się, czy wytrzeźwiałeś w końcu? Oni robią kaszanę od blisko 3 lat i korzystają z Twoich głosów, a Ty dzisiaj przychodzisz z nowiną stulecia. Gdzie byłeś jak łamali Konstytucję?

 • bazbaz73

  Oceniono 34 razy 30

  Z serii pytań o kim myślę:
  Alkoholik, który nie pamiętał tekstów swoich utworów na koncertach - tak był nachlany, jego posłowie wprowadzają (po raz pierwszy od II WŚ) faszystów do Sejmu a ci przechadzają się jak u siebie, twierdzi, że każdy może mówić w jego ugrupowaniu co chce ale po pierwszej krytyce wyrzuca Marca za niezgodność z linią partii, w każdym głosowaniu w którym z powodów absencji Kaczyńskiemu brakuje choć jednego głosu organizuje swoich ludzi by głosowali zgodnie z linią Kaczyńskiego, popiera iście nazistowskie (poczytajcie o historii przejęcia TK i sądów w II Rzeszy) przejęcie władzy sądowniczej przez Kaczyńskiego i aktywnie go wspomaga, nie rażą go rasistowskie, postnazistowskie hasła marszy w stylu "marszu niepodległości".
  I najlepsze - uważa się za patriotę....

 • giego

  Oceniono 28 razy 28

  Pawełek rozmontowuje system ;) Król gimbazy... Podnóżek pisu

 • cezar85

  Oceniono 32 razy 28

  pawłowicz powinna być objęta opłatą emisyjną

  biorąc pod uwagę jej dietę

 • jac ben

  Oceniono 27 razy 27

  Paweł, twoja twarz coraz bardziej przypomina kaczy dziób. Ciekawe czy masz już błony między palcami...

 • justas32

  Oceniono 35 razy 27

  Jak widać nie trzeba grzeszyć inteligencją żeby być posłem. Matoły - do Sejmu. Przyszłość należy do was ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX