Nikt tak nie osłodzi życia jak Suski. Uważa, że prezes ma "większe dokonania od Piłsudskiego"

Marek Suski od dawna wykazuje się lojalnością i pełnym oddaniem dla PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Tym razem jednak przeszedł samego siebie, gdy porównał prezesa z marszałkiem Piłsudskim. Na korzyść tego pierwszego.

Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów wielokrotnie ciepło mówił o Jarosławie Kaczyńskim. Zabierał głos w nawet najintymniejszych sprawach, takich jak zdrowie czy stan cywilny prezesa.

Suski porównał Kaczyńskiego do Piłsudskiego

W 2016 roku Marek Suski stwierdził, że Jarosław Kaczyński „nie ożenił się, bo służył Polsce i nie chciał unieszczęśliwiać jakiejś kobiety, którą by pozostawiał służąc Polsce”. Z kolei kilka dni temu wykazał się szczegółową znajomością stanu zdrowia prezesa, gdy powiedział, że lekarze w biorą pod uwagę operację chorego kolana Jarosława Kaczyńskiego.

Tym razem Marek Suski poszedł o krok dalej. Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów na antenie telewizji wPolsce.pl porównał Jarosława Kaczyńskiego do Józefa Piłsudskiego. Bez poczucia przesady stwierdził, że prezes PiS ma większe dokonania.

[Kaczyński - red.] Jest to polityk, który swoje dokonania, jeśli mówić o niwie politycznej, ma nawet większe od Józefa Piłsudskiego (…)Nie mówię o tych wojskowych [dokonaniach] w walce o odzyskanie niepodległości, no bo na polu walki Piłsudski ma dokonania

- stwierdził Suski. Nazwał prezesa „bardzo skromnym człowiekiem” i stwierdził, że pewnie „krępowałby się przyjąć Order Orła Białego”, który zdaniem prowadzącego prezesowi się należy.

 

Kto w Warszawie, kto w Krakowie? Prezes PiS zaprezentował kandydatów na prezydentów dużych miast

Więcej o:
Komentarze (447)
Suski o Kaczyńskim: ?ma większe dokonania niż od Piłsudskiego?
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 74 razy 70

  << Nazwał prezesa „bardzo skromnym człowiekiem” >>

  Żyjącego "skromnie" za ponad 150 tys publicznych pieniędzy miesięcznie.

 • krynolinka

  Oceniono 60 razy 48

  Pan Suski kładzie podwaliny pod pierwsze pomniki dla prezesa. Może przeniosą Piłsudskiego z Wawelu żeby miejsce zrobić dla bardziej zasłużonego...

 • dorotanna

  Oceniono 46 razy 44

  no dobra my sie tu śmiejemy, beka i w ogóle. A Suski mówi to na serio, on w to wierzy.
  Tysiące (setki tysięcy? miliony?) ludzi słysząc to też uwierzą bo przecież Piłsudskiego na oczy nie widzieli, a Jaro na ich oczach wziął za morde sędziów i dał 500 zł.

  I jak ich przekonacie, że Jaro nie był jednak większy od Piłsudskiego? Smiać sie z Suskiego to zbyt proste. Jak przekonacie ludzi w lubelskim, podkarpackim i podlaskim, że Kaczyński nie miał większych zasług od Piłsudskiego? no jak?

 • avaqe

  Oceniono 31 razy 29

  Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego kraju przemęcza, prezes Jarosław Kaczyński, naszego klubu „PiS”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Marek Suski, polityk drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat!
  To jeszcze ja – Marek Suski, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Suski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX