Kto był najlepszym prezydentem w historii III RP? Zwycięzca zgarnął prawie 40 proc. głosów

Kwaśniewski, Kaczyński, Duda, a może Komorowski? Portal rp.pl zlecił badanie, w którym zapytano Polaków o to, kto ich zdaniem był najlepszym prezydentem w historii III RP. Zwycięzca sondażu zgarnął prawie 40 proc. głosów.

SW Research zrealizowało sondaż dla rp.pl, w którym zapytało badanych: "Kto był najlepszym prezydentem w historii III RP". Niekwestionowanym zwycięzcą ankiety został Aleksander Kwaśniewski, który pełnił urząd prezydenta w latach 1995-2005. Wywodzący się z Sojuszu Lewicy Demokratycznej polityk zgarnął 36,2 proc. głosów.

Drugie miejsce nie przypadło żadnemu z prezydentów - zaraz po wskazaniu Kwaśniewskiego respondenci najczęściej wybierali odpowiedź "Nie wiem / Trudno powiedzieć". Takie głosy stanowiły 25,6 proc. wszystkich.

Ostatnie miejsce na podium zdobył urzędujący prezydent Andrzej Duda, którego wskazało 11,9 proc. badanych. Wyprzedził o zaledwie 0,2 punktu procentowego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, którego wybrało 11,7 proc.

Następny w rankingu popularności jest Lech Wałęsa, który uzyskał 7,8 proc. głosów, natomiast Bronisława Komorowskiego wskazało zaledwie 4,8 proc. ankietowanych. Ostatni, którego wskazało 1,9 proc. respondentów, jest Wojciech Jaruzelski.

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (491)
Polacy wskazali najlepszego prezydenta III RP. Sondaż
Zaloguj się
 • gandalph

  Oceniono 95 razy 67

  Moja kolejność jest następująca:
  1. Kwaśniewski (niestety, bohater nie mojej bajki, ale jednak...)
  ... długo, długo nic
  2. Jaruzelski (uwaga jak wyżej)
  ... długo, długo nic
  3. Wałęsa
  4. Komorowski
  ...długo, długo nic
  5. Kaczyński
  a potem spuśćmy zasłonę milczenia

 • lina555

  Oceniono 85 razy 59

  Śmiechu warte! Komorowski gorszy od Kaczyńskiego?! To pokazuje, ile może propaganda, szczególnie smoleńska!

 • Piotr

  Oceniono 69 razy 53

  Moja hierarchia polskich prezydentów jest taka: Kwaśniewski, Komorowski, Wałęsa, potem długo długo nic i Jaruzelski.
  Duda nie jest dla mnie prezydentem.

 • justas32

  Oceniono 71 razy 49

  Największym osiągnięciem Andrzej Dudy jest to że został niechcący Prezydentem RP. I tak już zostanie do końca życia - oraz przydomek Adrian ...

 • yeronimo

  Oceniono 57 razy 45

  LK do katastrofy był okrzyknięty najgorszym i najbardziej wycofanym prezydentem, po katastrofie okazał się być wybitnym, ale jakoś nikt nie mówi w czym? Ilości butelek wina? Organizacji balu na który nikt nie chciał przyjechać? W straszeniu pilotów, którzy odmówili lądowania pod obstrzałem w Gruzji? Kwaśniewski i Komorowski przynajmniej nie skłócali ludzi w taki sposób jak Duda!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX