"Czy Donald Tusk wie, co to ILS?" Komentarze po przesłuchaniu byłego premiera przed sądem

Rozmowa z Putinem na molo i wizyta w sądzie Jarosława Kaczyńskiego w tym samym czasie, kiedy zeznawał Tusk - w czasie przesłuchania szefa Rady Europejskiej w warszawskim sądzie Twitter rozgrzewał się do czerwoności.

"Sienkiewicz miał racje, za czasie rządów PO państwo istniało teoretycznie. Premier nie miał wiedzy, nie interesował się, nie zajmował, nic nie wiedział. Taki obraz powstaje po przesłuchaniu D. Tuska" - napisała rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Nie wszystkie komentarze są aż tak wyważone.

"Oglądam Tuska przed sądem. Powtarza tylko- nie pamiętam. A ja pamiętam. Pamiętam gębę Palikota, gdy zapraszał na krwawą mary. Pamiętam tulenie się do Putina, nagradzanie rosyjskich funkcjonariuszy, ataki na polskich lotników i generałów.Pamiętam Donaldzie Tusku. I nie tylko ja" - to z kolei Dawid Wildstein z TVP. 

Jego kolega redakcyjny jest bardziej lakoniczny:

Niektórzy nie kryją, że mają zacięcie eksperckie. - Czy Donald Tusk wie, co to ILS? - pyta Marzena Paczuska, była szefowa "Wiadomości"   

Uwadze nie umknęły też słowa wypowiedziane przez wdowę po Januszu Kochanowskim. "Ewa Kochanowska, wdowa po Januszu Kochanowskim, o „Donaldzie Donaldowiczu Tusku. Smutne i żałosne" - uważa Przemysław Szubartowicz.

Spore poruszenie wywołały też słowa Tuska o spotkaniu z Putinem na sopockim molo.

Cześć komentatorów zauważyła, że w tym samym czasie i w tym samym sądzie, ale w innym procesie zeznawał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jadnak jego przesłuchanie wyglądało trochę inaczej. 

Więcej o:
Komentarze (566)
Donald Tusk zeznawał w sądzie. Pierwsze komentarze
Zaloguj się
 • religijnych.uczuc.obraza

  Oceniono 115 razy 109

  Czy kretynka Paczuska przed 10 kwietnia wiedziała co to jest ILS?

 • rybka9915

  Oceniono 114 razy 104

  Tepa pisbolszewicka funkcjonariuszko paczuska, zeznania Donalda Tuska mie maja na celu zaspokojenien twoich prymitywnych rzadz. Do "zaspokojenia" uzywaj kurdupla, to co moze ulzy.

 • krynolinka

  Oceniono 115 razy 103

  Kurna jaka ustawka dziesięć osób na jednego. Ale Donald tradycyjnie pokazał, kto tu jest samcem alfa..

 • a.k.traper

  Oceniono 103 razy 93

  Co ma wspólnego znajomość działania ILS z pilotowaniem samolotu i podjęciem decyzji o lądowaniu bez widoczności na lotnisku pozbawionym tych urządzeń?
  Czy Wildstein wie co to jest męska przyjaźń i złożenie wyrazów wspólczucia w obliczu tragedii? Ja wątpię.

 • wnuczek_akowca

  Oceniono 93 razy 87

  W jakim celu cytujecie patologię spod znaku perreiry czy wildsteina? Oni nienawidzą Tuska za to że istnieje.

 • calmy

  Oceniono 92 razy 86

  Organizatorami nielotu do Smoleńska byli panowie Sasin i Duda z kancelarii prezydenta. A ten wysłał do Kancelarii Premiera list aby mu się nie wtrącać do wycieczki. Dlaczego nikt nie przesłuchuje głównych podejrzanych?

 • antykaczysta40

  Oceniono 90 razy 84

  Jak dla mnie to Tusk sobie kampanię robi za free, a Kaczor myśli, że go nęka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX