Pytanie do Schetyny o 3-4 sukcesy rządów PO, a ten zaniemówił? To wersja TVP Info

Zaskoczony pytaniem od lokalnej TV o sukcesy ośmiu lat rządów PO Grzegorz Schetyna miał najpierw zaniemówić, a później spuścić wzrok. Tak TVP Info w krótkim klipie promuje swój kanał. Zdaniem zwolenników PO materiał jest zwyczajnie zmanipulowany.

Spotkania z wyborcami, krótkie konferencje organizowane ad hoc, dla polityków nie są łatwe. Wie to każdy, kto choć raz musiał publicznie odpowiadać na trudne, czy niewygodne pytania. Przekonał się o tym Grzegorz Schetyna, który w czwartek odwiedził Goleniów. Na pytanie dziennikarza lokalnej TV Goleniów.net.pl o sukcesy rządów PO, przewodniczący zawahał się nieco dłuższą - nieregulaminową - chwilę.   

Teraz, dwa dni po tym incydencie, w swoim klipie promocyjnym wykorzystała to TVP Info. W materiale z konferencji Schetyny pada pytanie: jakie by pan wymienił 3-4 sukcesy takie największe Platformy Obywatelskiej? Stacja eksponuje przewodniczącego, który milczy, spuszcza wzrok i nadal nic nie mówi, a wtedy wchodzi lektor i wypowiada formułkę: TVP Info, wiesz więcej.       

Jednak według użytkowników mediów społecznościowych sympatyzujących z PO, materiał TVP Info to przykład klasycznej manipulacji. Schetyna co prawda zwleka chwilę z odpowiedzią, ale w końcu wymienia osiągnięcia koalicji PO-PSL, czego TVP Info już nie pokazuje.     

"Dzisiaj TVPiS Info pokazało, że niby Schetyna nie umie odpowiedzieć na pytanie o sukcesy PO. Pokazali go, jak milczy. W rzeczywistości odpowiedział na pytanie po chwili namysłu (na tej chwili właśnie ucięli). Jak się okazuje, Joseph Goebbels bardzo mało wiedział o propagandzie" - podsumował materiał Przemysław Szubartowicz. 

"Całość odpowiedzi Grzegorza Schetyny na pytanie o sukcesy rządów PO, skandalicznie skrócona w TT .@tvp_info, łże-telewizji publicznej. Nie dajcie się oszukać w tak chamski sposób" - napisał na Twitterze Jan Vicent Rostowski, ekonomista, były wicepremier i minister finansów w rządzie PO.

Z kolei Ola napisała: "Gdy patrzę na @tvp_info to zastanawiam się, czy oni ludzi naprawdę mają za durni?"

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (386)
Pytanie do Schetyny o sukcesy rządów PO
Zaloguj się
 • Oceniono 55 razy 33

  Jarek bez wachania odpowiada:
  1) Wyprowadzenie do Liechtensteinu pieniędzy z Ministerstwa Kultury
  2) Komisja Smoleńska, ktora NIC nie ustaliła, ale kasę przytulił
  3) Zapowiadana likwidacja NFZ

  Dziękuję, dziękuję za uwagę

 • pipistrello_in_giro

  Oceniono 44 razy 28

  Czy mogę kogoś sprawnego poprosić o ładny montażyk, jak nadprezes na wszystkie pytania odpowiada mlaskaniem?

 • krynolinka

  Oceniono 37 razy 25

  Penisy w telewizorze publicznym rządzą to czego innego się można spodziewać. Albo nie dopuszczają do głosu, albo wytną.

 • bert2407

  Oceniono 27 razy 21

  A co jest największym sukcesemPIS.Udało się w ciagu kilkunastu miesięcy nakraść najwięcej w powojennej historii Poski.Nikt tak nie wydoił kasy państwowej do tej pory.

 • ziggybum

  Oceniono 28 razy 20

  To najlepszy przykład, że w pysk PiSowski trzeba walić prosto i bez chwili namysłu.

 • ketjow1978

  Oceniono 19 razy 17

  Kłamstwa, manipulacje, aresztowania, jaka ta zakłamana, prymitywna partyjka przewidywalna.

 • zocha688

  Oceniono 27 razy 17

  Pisowate już nie wiedzą co mają zrobić. Co wymyślić. Ta ich desperacja to miód na moje serce.

 • kichchi

  Oceniono 25 razy 15

  sukces mieli wojne wygrać? po prostu dobrze i mądrze rządzili przybliżając polske do europejskiej cywilizacji, czego zaprzeczeniem sa rządy pisowskiej małpiarni

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX