Komentarze (233)
Protest nauczycieli. "Mamy dość żałosnych pensji"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • selena-0

  Oceniono 8 razy 6

  jak pis wytlumaczy masakryczne premie dla swoich, rozdawanie kart platniczych , i te zarobki po 100 tys....i jeszcze ten skandal z oddawaniem nie do budzetu tylko do caritasu, do takiej samej zlodziejskiej fundacji jak fundacja Polska i caly pis.

 • distepfano

  Oceniono 18 razy 6

  A gdyby tak nauczyciele swoje podwyżki pensji zwrócili do CARITAS, to jakiej wysokości były by te podwyżki ?
  Może ze zwrotu podatku od darowizny też była by niezła podwyżka ?
  Ministrowie tak zrobili i nie narzekają !
  No może jedna pani minister Zalewska "nażeka" inaczej.

 • armatasarmata

  Oceniono 6 razy 4

  Panie premierze! Sprawa jest prosta, należy nałożyć kolejną specjalną daninę na najbogatszych. Nie może być tak, by w państwie solidarności społecznej jedni zarabiali więcej od innych!

 • poppers68

  Oceniono 8 razy 4

  Lato 2015. Wielka manifestacja nauczycieli w schyłkowym okresie rządu PO.
  Wychodzi do Nich minister Kluzik - Rostowska. Nauczyciele nie chcą z Nią rozmawiać. Do kamer TV mówią : " z tą Panią już nie będziemy rozmawiać jak i z TYM rządem. W listopadzie są wybory i zrobimy użytek z naszych kart do głosowania".
  NO TO KOCHANI ZROBILIŚCIE.
  Zatem, wybralście sobie Zalewską, która na odmianę z Wami nie chce rozmawiać. Warto było?

 • aa1000

  Oceniono 8 razy 4

  Szanowni nauczyciele.
  Protest należy zorganizować w gmachu sejmu Najjaśniejszej.
  Tam na pewno [w gmachu] zjawi się miss Zalewska, a może i Naczelnik państwa.

 • szaramuszka1

  Oceniono 16 razy 4

  A jak już osiągniecie taki pożądany stan, że "nauczycielskie nieroby" odejdą do innych branż (a przypuszczam, ze ten proces już się zaczął na dobre) to wg Was kto w ich miejsce z radością podejmie zaszczyt uczenia waszych dzieci za obecne wynagrodzenia? To będą ci, którzy będą potrafili czegoś nauczyć, być wzorem dla swoich uczniów i mieć wasz szacunek? Czy może ci najsłabsi, którzy z trudem przebrnęli przez zaoczne pseudo studia w pseudo uczelni? A może wystarczy tylko matura? Od ładnych kilkunastu lat, kiedy prowadziłam rozmowy kwalifikacyjne z osobami ubiegającymi się o pracę w charakterze nauczyciela, stwierdzałam, że z roku na rok trudniej jest znaleźć kogokolwiek, kto nie ma problemu z komunikacją, posiada wiedzę i odpowiednie predyspozycje, a wręcz nie robi błędów ortograficznych, poprawnie się wysławia i pisze, jest inteligentny, otwarty, tolerancyjny. Jak myślicie, dlaczego?

 • andrew1507

  Oceniono 11 razy 3

  Ale tu troli, szczujow i kanalii piosiolskich/naziolskich/moskiewskich nawalilo. wasze dni sa policzone.

 • andrew1507

  Oceniono 9 razy 3

  Suwerenie powiedz glosno i dobitnie w kazdym mozliwym momencie i sytuacji.
  NIE CHCEMY PIS I RZADU PiS.
  CHCEMY NOWYCH PILNYCH WYBOROW, NIE CHCEMY CZEKAC DO 2019R.
  CHCEMY PILNEGO SAMOROZWIAZANIA SEJMU.

 • jakapral

  Oceniono 4 razy 2

  Ależ tutaj wylewa się nienawiść do nauczycieli. Mam wrażenie, że większość krytykujących nie wie, co pisze. Piszecie - chcecie lepiej zarabiać to zmieńcie pracę. Ja tak zrobiłem. Nigdy więcej szkoły. Dzieci są O.K. Świetnie mi się z nimi pracowało. Miałem sukcesy zawodowe itp. Zrezygnowałem z tych wszystkich „przywilejów” o których piszecie. Nie potrzebne mi są „trzy miesiące wakacji”.
  Proszę siać nienawiść a zobaczycie, że najlepsi będą rezygnować z zawodu (co już się dzieje).
  Ja znalazłem swoje miejsce poza szkołą i jestem bardzo zadowolony.

 • obs-erwator0

  Oceniono 4 razy 2

  Pogonić Broniarza.facet od 20 lat siedzi na stołku za gruba kasę i nic nie robi dla nauczycieli

 • noel1

  Oceniono 6 razy 2

  Bardzo dużo obrażliwych wpisów czytam na temat nauczycicieli, nie będę ich tutaj cytował.Jedno jest pewne; podaż przewyższyła popyt. Nie ma uczelni,na której nie byłby jakiś kierunek pedagogiczny. p Zalewska nie dając realnych podwyżek daje tym samym do zrozumienia szukajcie sobie pracy gdzie indziej, tylko nie za nauczyciela.Szczególnie powinni sobie to wziąść pod uwagę młodzi nauczyciele, przede wszystkim męższczyżni, Będziecie klepać biedę przez całe życie,żadne strajki nie pomogą, Broniarz to nie Duda a wy to nie górnicy.Tyle w tym temacie.

 • bobik stach

  Oceniono 6 razy 2

  "mam dość"
  ja jak miałem dość niskiej pensji, robiłem wszystko aby znaleźć nową lepszą, lepiej płatną pracę,
  podniosłem swoje kwalifikacje, zrobiłem kilka kurów,
  i udało się,
  ale nigdy by mi nie przyszło do głowy aby żądać od państwa więcej kasy,
  nie dadzą to strajk,
  czuję tu niewidzialną rękę żydów lub oficerów WSI

 • xxq

  Oceniono 6 razy 2

  Bakałarz to przeżytek jak koń

 • andrew1507

  Oceniono 12 razy 2

  Wydymamy PiS przy kazdych wyborach, macie pisiole/naziole przepieprzone i zostaniecie odpowiednio "nagrodzeni", to sie wam nalezy....

 • wadim.murski

  Oceniono 3 razy 1

  chyba nie tylko nauczyciele maja dość żałosnych pensji w Polsce... ale tylko oni mają odwagę

 • barbara333-4

  Oceniono 3 razy 1

  nauczyciele ! z calym szacunkiem do was, ale inne grupy , ktore nie maja sily przebicia zarabiaja o woele mniej pracujac ponad 48 g na tydzien, wlasciwie musza byc dyspozycyjni non stop, a wy za 18 g tygodniowo zarabiacie jak dla mnie dobrze, i ja z 18 g zarabialabym 900 zl. . jedno moga wykrzyczec i dostac a inni nie

 • erpe

  Oceniono 5 razy 1

  Tak se myślę wczoraj przy goleniu.
  Przecie my tym ministrom płacimy kupę kasy.
  Za te pieniądze to my z Kazikiem i Adamem dawno by te ustawy zrobili.
  Dlaczego k..wa oni tego nie robią?
  To jest nie dobra a chu..wa zmiana.

 • cmochall

  Oceniono 11 razy 1

  Protest PZN sluszny aczkolwiek malo stanowczy. Pod taka forma protestu- presja Rzad pisowski sie nie ugnie .Wsrod spoleczenstwa w obecnej chwili tez nie zajdziecie sprzymirzenca bo spoleczenstwo czuje ze wiekszosc nauczycieli na wszystko sie godzi ,nawet na zaklamywanie historii.Tylko zmiana rzadu moze cos zmienic.

 • taja11

  Oceniono 5 razy 1

  Tutaj można komentować?! Ale pod artykułem, że Polka została zamordowana w Berlinie to już nie???

 • fakie

  Oceniono 5 razy 1

  Do sejmu idźcie - tam rozdają ostatnio .

 • stefa555

  Oceniono 7 razy 1

  Do kogo oni przyszli ? Do kretynki ktora nie dość ,ze idiotka to jeszcze zatrudnia w ministerstwie idiotów i nieuków. Po prostu pisior.

 • jtby

  Oceniono 5 razy 1

  Nauczyciele powinni uważać, bo przypnie im się łatkę marksistów-leninistów. Wszak Lenin twierdził, że państwo policyjne to takie, w którym policjant zarabia więcej od nauczyciela. Wiadomo przecież co narozrabiał Lenin. Zdaje się jednak, że i w Związku Radzieckim milicjant zarabiał więcej od nauczyciela.
  Wysokie zarobki zbrojnego ramienia partyjno-państwowej grupy trzymającej władzę mają swoje logiczne uzasadnienie. Dopieszczone, uzbrojone silne ramię obroni przed ludem gorszosortowym, a i przed lepszosortowym też, gdyby im się coś we łbach pomieszało.
  Nauczyciel jest przydatny tylko na polu ideologicznego robienia wody z mózgu, ale to i tak lepiej katecheci robią - no niby też nauczyciele, ale większość chyb po przyuczeniu, a nie po solidnym przygotowaniu zawodowym.

 • xxq

  Oceniono 5 razy 1

  Wolny rynek jest również dla narzekających nauczycieli - każdemu wolno oborę rodziców przerobić na elitarną szkołę i zarabiać krocie

 • pocomiwaszekonto

  Oceniono 5 razy 1

  Litości, nauczyciele? Wróćcie z kamieniami, oponami i syrenami to ktoś was posłucha. Sio!

 • wilenski11

  0

  mściwy karzeł otacza się przydupasami wyłącznie znacznie głupszymi od siebie a że sam upośledzony umysłowo no to widzimy do czego nas to prowadzi

 • xxq

  0

  Polradziecka dydaktyka MENu zajmuje w rankingu ewaluacji miejsce w czwartej setce - która nie bierze udziału w ewolucji - to miejsce darmozjadów żerujących na pracy innych !

 • xxq

  0

  Szkoła ma dawać wykształcenie a nie 300 zł

 • stachud

  Oceniono 4 razy 0

  Czy ktoś komuś każe być nauczycielem? Jak jesteś głupi to bądź. Państwo PIS nie potrzebuje wykształconych obywateli. Wystarczy katecheta i ksionc proboszcz. Na kasie w sklepie tylko wystarczy umieć wydać reszte no a na budowie żeby umieć policzyć ile worków cementu do betoniarki wrzucić i po co komu nauka?

 • loneman

  Oceniono 4 razy 0

  Ci co hejtuja na edukacje czy sluzbe zdrowia jak to maja niby "sielsko anielsko" chyba nie maja dzieci ani nie choruja i swe przekonania biora z agitek propagandowych oraz Tvp bo nigdy nie bylo tam dobrze a teraz sie pogarsza. Ciekawe czy chory i niedouczony narod to nasza przyszlosc (ale zindoktrynowany na maxa), czy ci co tak psiocza i pluja marza by na starosc mlode pokolenie za zafundowanie im takiego panstwa odplacili im "pieknym za nadobne" :/?
  Trudno by wszystko tam dzialalo sprawnie jesli zbedna reforma szkolnictwa znow pograza system zamiast pomagac i zrzuca sie na nauczycieli obowiazek wychowania choc spoczywa on - przede wszystkim na rodzicach .

 • g.m.jackie

  Oceniono 2 razy 0

  To weźcie kredyt i zmieńcie pracę. Już zapomnieliście jak odpowiadała władza której tubą propagandową jest GW?

 • stachkaz47

  Oceniono 2 razy 0

  Niech tak nie krzyczą bo szkolnictwo polskie przejmie Rydzyk.
  On już gotowy i zaciera tłuste łapki.

 • senioryta13

  Oceniono 2 razy 0

  a tak naprawde to jaka jest ta ich pensja i za ile godz. tygodniowo ?

 • rattus-rattus

  Oceniono 10 razy 0

  Jak wcześniej napisała @barbara333-4, nauczyciele w Polsce zarabiają całkiem nieźle, a nawet zdecydowanie powyżej średniej, jeśli uwzględnić absurdalnie krótki czas pracy. I mam tu na myśli nie tylko słynne 18 godzin w tygodniu, ale również: prawie trzy miesiące wakacji latem, dwa tygodnie zimą, półtora tygodnia na Boże Narodzenie, tydzień na Wielkanoc, tydzień na majówkę, rekolekcje... Do tego wszystkie weekendy wolne.
  I niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego 1 września jest dniem wolnym od zajęć? Tak samo Dzień Nauczyciela - inne grupy zawodowe, które mają swoje święto, spędzają je w pracy, nauczyciele nie mogą?
  Dlatego wasz protest mam w głębokim poważaniu.

 • xxq

  Oceniono 8 razy 0

  Wbijcie sobie w dupy po trzysta zł. bando złodziei i darmozjadów !

 • Piotr Imski

  Oceniono 8 razy 0

  Akurat tej pseudointeligencji za kilka godzin marudzenia dziennie i 2 miesiace wakacji to jeszcze bym zabral, a jak nie pasuje to do fabryk zapiepszac

 • elekto3

  Oceniono 8 razy 0

  Jak głosowaliście tak macie.

 • xxq

  Oceniono 4 razy 0

  "Pan Tadeusz" już nie schodzi jak świeże pączki w tłusty czwartek ? Kalkulator kosztuje 5 zł. a bateria do niego złotówkę i starcza na miesiąc

 • almagus

  Oceniono 8 razy 0

  Ale "pasorzytuje" jeszcze katecheta, to edukacja ledwie żyje, ale pasożyt utył i ma takie latyfundia.

  Anioł nie maszyna, jeszcze biblii się trzyma.

  Anioł stróż siadł na parkingu.
  Pewnie nie lubi joggingu.
  Dokucza mi biodrowy staw.
  Chronić mnie nie był łaskaw.

  Lecz kiedy jem to czuwa.
  I razem ze mną wsuwa.
  Bekanie i wypierd to jego.
  Jak księdza spasionego.

  Anioły żyją wiecznie.
  Co rok wymiana koniecznie.
  Od aniołka do starczego.
  Bogu zaufanego.

  Starcze boże anioły.
  Lube same matoły.
  Zastąpi ksiądz chirurga.
  Przecież leczy liturgia.

  2017-08-30 almagus

  Środowiska klerykalne są przecież nienormalne.

 • xxq

  Oceniono 2 razy 0

  Wykształcenie płaci - trzeba je tylko położyć na chodniku obok Cyganki i grzecznie prosić - dyplomacja to czary - miedź spadnie z nieba !

 • Oceniono 4 razy 0

  A co ma Ksiadz powiedziec na poczatek 2200zl , jak zyc ? Ja sama jako ministrer 15.000zl bez premi i innych intratnych dodatkow ,TO CO MAM Powiedziec , ja maminne Prriorytety moj Zoladek i mej Rodzinki jest Bardziej Delikatny nie jak wasz Drugiej KATEGORIJ. BOG WAM POMOZE MY NIE AMEN ....

 • ogrodniczka74

  Oceniono 3 razy -1

  Mamy dość żąłosnych nauczycieli, chronionych jakimiś kartami nauczyciela, którzy czują się jak u pana boga za piecem i surfują w sieci podczas lekcji. Jak ich wywalić ze szkoły? Czy oni też chcą podwyżek?

 • krypthos

  Oceniono 5 razy -1

  Obecne zadłużenie sektora publicznego Polski wynosi prawie 5 bln złotych. Ubiegłoroczny deficyt wyniósł 25,4 mld złotych. Mam więc pytanie, skąd maja być pieniądze na podwyżki? Proszę o odpowiedź kogokolwiek ze sfery budżetowej.

 • kmrp

  Oceniono 7 razy -1

  Dlaczego za komuny nie protestowaliście? Pewno dlatego, że ZNP i ten stary komuch Broniarz byli pupilkiem władzy ludowej. Za to protestowali górnicy i stoczniowcy...

 • xxq

  Oceniono 7 razy -1

  MEN - organizacja przestępcza

 • Oceniono 7 razy -1

  Ja pracuję w PGE i też mam żałosną pensję. To są zaniedbania poprzedniej koalicji PO i PSL .Przez osiem lat podwyżki były tylko dla wybrańców. W tej chwili na pewno nie wystarczy pieniędzy dla wszystkich. Głosować na odpowiednich ludzi i czekać na poprawę. Nie ma innej drogi.

 • awaro36

  Oceniono 7 razy -1

  nauczyciele -po pizdzie i do przodu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX