Nauczyciele przyszli wykrzyczeć Zalewskiej: Mamy dość żałosnych pensji

"Mamy dość" - pod takim hasłem kilka tysięcy osób ze Związku Nauczycielstwa Polskiego protestowało przed Ministerstwem Edukacji w Warszawie. Nauczyciele domagali się większych podwyżek płac, lepszej polityki edukacyjnej rządu i odwołania minister Anny Zalewskiej.

Manifestację, która odbyła się w sobotę 21 kwietnia, otworzył prezes ZNP Sławomir Broniarz. Powiedział, że "nauczyciele mają dość tego, co dzieje się z ich środowiskiem, a co jest inspirowane decyzjami minister edukacji". "Mamy dość żałosnych pensji i jeszcze gorszych podwyżek, odbierania nam autonomii" - powiedział Sławomir Broniarz. Dodał, że Związek nie może się zgodzić na zaproponowane przez ministerstwo zasady wynagradzania i na to, żeby rozpoczynający pracę nauczyciel dostawał na rękę 1200-1300 złotych.


Według ZNP, w Warszawie protestowało około pięciu tysięcy osób: nauczycieli ze Związku, nauczycieli niezrzeszonych, samorządowców i rodziców. 
Związek Nauczycielstwa Polskiego domaga się podwyżki płac na poziomie 1000 złotych. Zdaniem Związku, zaproponowany przez minister edukacji od 1 kwietnia wzrost wynagrodzeń od 124 do 168 złotych brutto nie poprawia sytuacji finansowej i nie podnosi prestiżu zawodu nauczyciela.

Więcej o:
Komentarze (233)
Protest nauczycieli. "Mamy dość żałosnych pensji"
Zaloguj się
 • bert2407

  Oceniono 44 razy 28

  Nauczyciele wstydźcie się.Teraz protest?.Przecież za chwilę nasz jacht ruszy w swiat.Kupiliśmy Damę ze skunksem dla narodu.Może jeszcze kupimy Westerplatte.Daliśmy tyle na Caritas.Prosimy Was idźcie do domu.Zaufajcie nam.Pozdrawiamy Brocha,Pinokio,Budyń Jaro i cala Dojna Zmiana.

 • guru133

  Oceniono 40 razy 22

  Ta ćwierć inteligentka z głupawym uśmiechem, przyklejonym do obrzydliwych dziąseł nie nadaje się nawet na babcię toaletową o funkcji ministra nawet nie ma co wspominać.

 • krynolinka

  Oceniono 38 razy 22

  Lecą paski w telewizorze ile to pieniędzy PiS ma.. Miliardowe zyski spółek podobno są. To niech się dzielą z obywatelami. No chyba, że oszukują prostaczki..

 • babi szado

  Oceniono 26 razy 18

  Negocjują z Pislamem? Oni się śmieją z takich protestów! Tylko strajk w czasie matur + płonące opony + wuwuzele mogą im pomóc.

 • yaspiman

  Oceniono 38 razy 18

  codziennie powinien suweren protestować ! nie można dać wytchnienia pisowskiej mafii złodziei.

 • remo29

  Oceniono 32 razy 18

  Zalewska wyśle im MMS-y z wyszczerzonym pozdrowieniem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX