Szydło do protestujących w Sejmie rodziców: "Proszę, wróćcie do domu". A ci apelują do prezesa PiS

U protestujących w Sejmie rodziców dzieci niepełnosprawnych byli już prezydent, premier i minister Rafalska. Teraz głos zabrała odpowiedzialna za sprawy społeczne w rządzie Beata Szydło.

- Jeżeli mogłabym poprosić rodziców, którzy są w tej chwili w Sejmie, żeby jednak uwierzyli panu premierowi i pani minister Rafalskiej (…) Więc proszę o to zaufanie i proszę też o to, żeby rodzice z dziećmi wrócili do domu, bo ta ustawa będzie przegłosowana, będzie przyjęta, pomoc będzie skierowana - zapewniała podczas porannej rozmowy w RMF FM wicepremier Beata Szydło.

Z kolei po tym apelu, protestujący w Sejmie rodzice zwrócili się z prośbą o spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim. Iwona Hartwich reprezentująca rodziców i opiekunów niepełnosprawnych powiedziała, że chodzi im o kameralne spotkanie w cztery oczy z prezesem PiS, aby przedstawić mu najsłabszą w Polsce grupę społeczną, która potrzebuje pomocy "na przedwczoraj".

Jak podkreśliła już w poniedziałek rano minister polityki społecznej Elżbieta Rafalska spotka się ze swoimi pracownikami, którzy już przygotowują założenia i projekt.

- Potrzeba na to trochę czasu, żeby projekt został napisany i przyjęty przez legislację - dodawała. Podkreśliła, że termin zadeklarowany przez premiera, czyli połowa maja zostanie dotrzymany, 

ZOBACZ TEŻ Duda zaskoczył rodziców protestujących w Sejmie. "Jest nadzieja, ale protest trwa do skutku"

W piątek Mateusz Morawiecki zapowiedział utworzenie nowego funduszu pomocowego dla osób niepełnosprawnych z opodatkowania osób najzamożniejszych. Do połowy maja ma zostać przygotowany terminarz zmian i projekt rozwiązań prawnych. Protestujący rodzice nie zaakceptowali propozycji. Domagają się zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu, który miałby zająć się ich postulatami. Chodzi o zwiększenie dodatku rehabilitacyjnego do wysokości 500 złotych na niepełnosprawne dzieci po ukończeniu przez nie 18. roku życia oraz zrównanie renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS.

ZOBACZ TEŻ: Morawiecki ogłosił wprowadzenie solidarnościowej daniny. Zawrzało. "Janosik", "Robin Hood+"

Czekamy na Wasze opinie pod adresem: listydoredakcji@gazeta.pl
 

Więcej o:
Komentarze (546)
Protest rodziców. Szydło zabrała głos, ma do nich prośbę
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 112 razy 92

  Brocha, pokaż niebieską teczkę pełną gotowych ustaw, to się rozejdą w spokoju do domów.

 • xsawer

  Oceniono 80 razy 78

  Napuszczanie bogatych na biednych, biednych na garbatych, a garbatych na szczerbatych, oto myśl przewodnia pisożytnictwa.

 • matylda1001

  Oceniono 80 razy 78

  Powinna odesłać tych rodziców do Caritasu bo tam podobno są teraz pieniądze polskich podatników.

 • e.olsen

  Oceniono 76 razy 64

  > (Rafalska) Potrzeba na to trochę czasu, żeby projekt został napisany i przyjęty przez legislację

  Łże jak ksiądz. Potrafią to zrobić z PAD w jedną noc...

 • pitusz

  Oceniono 63 razy 61

  a jak chcieli rozwalić sądownictwo to nie potrzebowali ani czasu ani konsultacji ministrów i mieli kolana by pisać ustawy teraz im kolan zabrakło bo trzeba pomóc pokrzywdzonym przez los obywatelom ?

 • adamadmiral

  Oceniono 68 razy 56

  Może tak pasztetowa z brzeszcz odda tam skąd ukradła to znajdą się pieniądze od razu na niepełnosprawnych. Jak to wykrzykiwała? Wystarczy niekraść, a wystarczy pieniędzy na potrzebujących. 🤔😎

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX