Komisja smoleńska ruszyła w trasę po USA. Rozdaje raport i opowiada o zamachu

Rosjanie są winni. Dokonywali ataków na każdego, kto chciał wyjaśniać ich ataki. Wiemy o tym z historii, rzezi katyńskiej. Nie jesteśmy tym zdziwieni - mówił Antoni Macierewicz podczas spotkania w Chicago.

Członkowie sejmowej podkomisji smoleńskiej przebywają  z wizytą w Stanach Zjednoczonych. W Chicago, na otwartym spotkaniu, mówili o swoich ustaleniach w sprawie katastrofy smoleńskiej. Do Chicago przyleciał szef podkomisji Antoni Macierewicz oraz kilku członków, między innymi Wiesław Binienda, Chris Cieszewski, a także współpracujący z nimi duński ekspert Glenn Jorgensen. 

"Rosjanie są winni. Dokonywali ataków na każdego, kto chciał wyjaśniać ich ataki. Wiemy o tym z historii, rzezi katyńskiej. Nie jesteśmy tym zdziwieni" - mówił poseł Antoni Macierewicz podczas spotkania.
Członkowie podkomisji mówili, że podczas katastrofy doszło do wybuchu. "Wiemy, że była eksplozja. Wyjaśnimy to w przyszłości" - mówił Antoni Macierewicz. Wybuch miał nastąpić, gdy samolot był jeszcze w powietrzu. Według ekspertów podkomisji, o eksplozji świadczą między innymi charakterystyczne zniszczenia kadłuba. Inną przesłanką, która - ich zdaniem - wskazuje na przyczyny katastrofy są drobne elementy samolotu odnalezione na drzewach rosnących na dużej przestrzeni, nad którą leciał rządowy tupolew przed uderzeniem w ziemię. Według podkomisji, to właśnie w wyniku wybuchu zostały połamane wszystkie siedzenia w samolocie oraz zerwane ubrania część pasażerów.

Uczestnikom spotkania rozdano opublikowany niedawno raport na temat katastrofy smoleńskiej. Członkowie podkomisji podczas wizyty w Chicago mają się spotkać także z miejscową Polonią.

Więcej o:
Komentarze (345)
Chicago Komisja smoleńska rozdaje raport i opowiada o zamachu
Zaloguj się
 • js08836

  Oceniono 44 razy 40

  Oto szmalcownik. Pojechał opowiadać kłamstwa. W Smoleńsku przy wraku nie był. Nikt z jego wesołej komisji też. Cały swój pożal się Boże raport oparł na raporcie komisji Millera. Skorzystał z ich zdjęć z miejsca katastrofy i innych materiałów. Ciekawe czy zabrał ze sobą raport 20 - tu ekspertów z WAT, który jego pseudo wnioski dosłownie miażdży. Tym sposobem jego kłamstwa dotarły do Chicago. Gdzie jeszcze ten jego cyrk dotrze.

 • zd46

  Oceniono 46 razy 38

  Kto i dlaczego za to płaci? Kto dał prawo Macierewiczowi do opowiadania bzdur i to w towarzystwie speca od "likwidacji piegów"? Sam Macierewicz, tuż po katastrofie w 2010 roku, zamiast udać się na miejsce kata-strofy i zająć się ochroną ciała tragicznie zmarłego Prezydenta RP, udał się w Smoleńsku, na darmowy obiadek z trzech dan z kompocikiem, po czym nasycony "uciekł" do Polski nie obracając się za siebie. Panie Macierewicz, nie ma pan MORALNEGO prawa wypowiadać się na temat katastrofy, bo pana katastrofą była ucieczka. Teraz zbija pan kapitał polityczny tańcząc na grobach osób tragicznie zmarłych w tej tragedii. Jest pan żenującym błaznem za podatników pieniądze.

 • plastikpiokio

  Oceniono 48 razy 38

  a kasa oczywiscie----- nasza----- myslę że narod ktory miał swojego przedstawiciela na księżycu szybko zrozumie ten cyrk i skopie dupska aktorom tego marnego show

 • klassa

  Oceniono 44 razy 36

  O, tam trafią na dobry grunt. Polonia w USA, to poza nielicznymi - wyjątkowi idioci. Rządzą klechy.

 • myan

  Oceniono 42 razy 36

  skoro atakują każdego, kto chce wyjaśnić zamach, to dlaczego panowie M,B,J i inni jeszcze żyją ?

 • fantomas200

  Oceniono 34 razy 34

  Dla polonii amerykańskiej czas się zatrzymał w momencie postawienia stopy na lotnisku w Stanach. Polska pozostałw w ich wspomnieniach jako kraj pod obcasem komunistów. Dlatego wierzy w brednie takich popaprańców jak Macierewicz i s-ka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX