Duda przyszedł do protestujących w Sejmie rodziców. "Zrobię wszystko, żeby pomóc"

Jesteśmy skromni, prosimy o niewiele - mówili do Andrzeja Dudy rodzice niepełnosprawnych dzieci, którzy protestują w Sejmie. - Zrobię wszystko, żeby pomóc - obiecywał prezydent.

Wiemy, że ma pan inicjatywę ustawodawczą i chcielibyśmy, żeby pan coś zrobił dla tych dzieci - mówili rodzice, którzy od środy okupują Sejm. - Jesteśmy skromni, prosimy o niewiele. Nie mówimy już o wyjazdach do sanatoriów, o terapiach, ale o to, że leżące całą dobę w łóżkach dzieci nie dostają nawet darmowych pieluch - mówili rodzice. 

Andrzej Duda miał między innymi okazję zobaczyć film, na którym w trakcie trwania kampanii wyborczej obiecywał pomoc rodzicom w trudnej sytuacji. - To bohaterowie w każdym społeczeństwie i każde państwo powinno ich doceniać. Prezydent nie może się bać i wstydzić spotykać z tymi ludźmi - słychać na nagraniu. - To wstyd dla polskiego państwa, że takim osobom nie pomaga, że takie osoby oszukuje - mówił. Andrzej Duda kiwał głową i rzucił "potwierdzam". 

Od rodziców przyjął listę postulatów. - Zrobię wszystko, żeby pomóc. Cieszę się, że widzicie, że jest wola z mojej strony - obiecywał. 

Dlaczego rodzice przyszli do Sejmu?

Od środy grupa rodziców osób niepełnosprawnych protestuje w Sejmie. Ma dwa postulaty: dodatek rehabilitacyjny w wysokości 500 złotych dla niepełnosprawnych dzieci po ukończeniu 18. roku życia oraz zrównanie renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS.

Z rodzicami spotkała się minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, jednak rozmowa nie przyniosła rezultatów. Uczestnicy protestu oświadczyli, że nie opuszczą Sejmu. Domagają się spotkania z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim i premierem Mateuszem Morawieckim. Ta dwójka została wskazana jako osoby, które "będą mogły podjąć konkretne decyzje, spełnić ich postulaty". Minister Rafalska mówiła, że spełnienie postulatów protestujących wymaga czasu i zwołała konferencję poza Sejmem. Rodzice nie zdecydowali się jednak na wzięcie w niej udziału.

Więcej o:
Komentarze (332)
Sejm. Andrzej Duda spotkał się z protestującymi rodzicami
Zaloguj się
 • student_zebrak

  Oceniono 70 razy 64

  Marwa kuc, macie miliony dla tego oszusta torunskiego, a nie macie dla inwalidow!!!
  Macie na nagrody dla siebie, ale nie dla chorych dzieci.
  Jedna rozyebana fura pana prezywzdeta to pieniadze, ktorych nie dostana rodzice tych dzieci.
  Podla zmiana.

 • tojaaaa

  Oceniono 52 razy 52

  Czy rodziców wspiera Pani Godek? Nie wyobrażam sobie by jej tam nie było! Choć to duże dzieci to też mają prawo do życia. Godnego zycia. Tak samo jak te poczete co nie?

 • magbyt1

  Oceniono 41 razy 41

  cytat z Ucha Prezesa: Nie mów tego co chcesz powiedzieć tylko mów to co chcą usłyszeć :))

 • whufan

  Oceniono 38 razy 38

  Zrobi wszystko co w jego mocy.
  Czyli nic.

 • borys_heinza

  Oceniono 45 razy 37

  Dzieci niepełnosprawne sa mniej liczne, nie dadzą tysięcy głosów jak dzieci ochlaptusów za 500+ więc wrażliwość Rafalskiej ich nie obejmie - proste.

 • taroudant

  Oceniono 39 razy 35

  Zrobisz wszystko ? To zniknij ze sceny, żeby nikt już nie musiał oglądać twojej nikczemnej gęby z przyklejonym uśmiechem wsiowego głupka.

 • japka_putina

  Oceniono 34 razy 34

  Ja też robię wszystko, żeby im pomóc: trzymam za nich kciuki. Od teraz będzie nas dwóch.

 • karo80.0

  Oceniono 29 razy 29

  Kurduplowaty frustrat Kaczyński, pajacowaty Maliniak & wesoła pisowska ferajna, pod rączkę z pasibrzuchami w sutannach najpierw stwarzają kretyńskie problemy rodem z XIX wieku (lub wręcz ze średniowiecza), a potem "zrobią wszystko żeby pomóc"... :))) Paradne. W Polsce do władzy dorwała się horda barbarzyńców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX