Ministerstwo rolnictwa tłumaczy się z nagród. "Wyniosły 139,5, a nie 173 mln złotych"

Nie 173, a "jedynie" 139,5 mln złotych nagród otrzymali pracownicy wszystkich jednostek podległych ministerstwu rolnictwa - wynika z oświadczenia opublikowanego przez resort Krzysztofa Jurgiela.

Jak poinformował w środę poseł PO Mariusz Witczak, W 2017 roku pracownicy spółek nadzorowanych przez Ministerstwo Rolnictwa mieli dostać 173 mln 524 tys. zł nagród. Wśród nich są agencje rolnicze, instytuty badawcze i spółki, w których udziały posiada Skarb Państwa.

Dane resortu podane w odpowiedzi na interpelację poselską wskazywały m.in., że pracownicy ministerstwa otrzymali łącznie 6 mln 281 tys. zł nagród, a urzędnicy KRUS - łącznie prawie 50 mln zł, czyli średnio po 8 tys. zł. Z kolei 6 mln 495 tys. zł trafiło na konta Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Przypomnijmy, że istnieje on od dopiero września 2017 roku.


W odpowiedzi na doniesienia medialne, ministerstwo opublikowało komunikat pt. "Prawda o nagrodach w administracji obsługującej sektor rolny"

"Kwota 139,5 mln złotych (nagród brutto), została przyznana prawie 28 tysiącom osób zatrudnionych w tych jednostkach. Oznacza to, że średnia miesięczna nagroda wyniosła 419 zł brutto na osobę. Czyli netto dla pracownika przypadało około 340 zł" - podaje resort rolnictwa.

Nieprawdziwe dane podane zostały w odniesieniu do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w której jest prawie 11 tys. etatów, a nie jak poddają media 9,5 tysiąca. W związku z tym nieprawdziwa jest także kolejna, przekazywana informacja o średniej nagrodzie w wysokości 5,5 tys. zł na pracownika. Średnia nagroda brutto, w ciągu roku, wynosiła w tej instytucji 4809 zł na pracownika, czyli około 400 zł brutto miesięcznie. Nie jest to kwota wygórowana zważywszy na to, że ARiMR jest największą tego typu agencją płatniczą w Unii Europejskiej

- czytamy w komunikacie. Zdaniem ministerstwa "epatowanie błędną kwotą 173 mln zł oraz mylenie pracowników ministerstwa i instytucji podległych ministrowi z pracownikami spółek, bez odniesienia się do liczby zatrudnionych oraz charakteru instytucji jest manipulacją".

Wsparcie dla matek, proporcjonalny ZUS i obniżenie CIT. Deszcz obietnic PiS-u

Więcej o:
Komentarze (70)
Ministerstwo rolnictwa tłumaczy się z nagród
Zaloguj się
 • marek marczykiewicz

  Oceniono 25 razy 25

  Mógł powiedzieć, że się należało. 8 lat na to czekali - prawda Beato Parszydło?

 • mvoda

  Oceniono 22 razy 20

  Ja i sąsiad mamy żony. On codziennie chleje i spuszcza babie łomot. Jurgielowa statystyka mówi, że co drugi dzień lejemy swoje żony po pijaku. Logika PiS

 • ziggybum

  Oceniono 19 razy 19

  Tu mówi Krótki, tu mówi Krótki. Podaję wieczorny przekaz z Orlego Gniazda na Żoliborzu.
  Pamiętajcie dzieci moje - jak was ktoś nazwie sukinsynami - to bezczelny kłamca. Wy jesteście zwykłymi draniami, kanaliami, hipokrytami, złodziejami, kłamcami, łajdakami, manipulantami i gburami. Ale nie sukinsynami. A to jest ogromna różnica - niemal jak między zakoszeniem z budżetu 139,5 zamiast 173 mln złotych.
  No, to dobranoc misiaczki, buziaczki od Krótkiego! Bez odbioru.

 • gourmant

  Oceniono 18 razy 18

  W Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w której jest prawie 11 tys. etatów urzędników? Wow. Wiele potężnych korporacji zatrudnia mniej ludzi

 • cezar85

  Oceniono 15 razy 15

  te miliony nam się po prostu należały

  i prosimy nie przeszkadzać, bo jeszcze wszystkich nie rozdaliśmy

 • przemek05

  Oceniono 14 razy 14

  140 zamiast 170? Aaaa, to zupelnie co innego. Calkowicie zmienia postac rzeczy. I czego totalna opozycja sie tu czepia ? :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX