PiS już zaczęło straszyć Tuska aresztowaniem. "Gawłowski też się uśmiechał. Do czasu"

Od kilku dni politycy PiS straszą Donalda Tuska aresztowaniem. Obwiniają byłego premiera za Smoleńsk i twierdzą, że "robi z siebie męczennika". "Jeżeli wolny sąd wyda wyrok, to trafi do aresztu" - to jedno z kilku zdań jakie padło z ust polityków PiS. W poniedziałek szef Rady Europejskiej ma się stawić na przesłuchanie w Warszawie.

Małgorzata Wassermann w rozmowie z portalem wPolityce.pl stwierdziła, że były premier „robi z siebie męczennika”. Dodała, że „musi odpowiedzieć za podejmowanie decyzji sprzecznych z prawem”.

Tusk robi polityczne show i chce pokazać siebie jako męczennika. Często podejmował decyzje sprzeczne z prawem i bez akceptacji rządu. Musi za to odpowiedzieć i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Zawsze powtarzał, że w kontekście Smoleńska bierze za wszystko odpowiedzialność. Oczekuję, że zostanie z tego rozliczony

- powiedziała Wassermann.

PiS straszy Tuska aresztowaniem

Z kolei we wtorkowym programie „Minęła 8” w trakcie rozmowy na temat Tuska Dominik Tarczyński powiedział, że przewodniczącego RE "polskie prawo dotyczy tak samo, jak każdego obywatela".

Jeżeli jest winny, jeżeli będą zarzuty, jeżeli prokuratura je postawi, jeżeli sąd, wolny sąd, je potwierdzi i wyda wyrok, to trafi do aresztu. To jest oczywiste. Jego tak samo dotyczy polskie prawo, jak każdego innego obywatela

- powiedział polityk PiS.

Obecny w studiu TVP Marek Sowa z Nowoczesnej podsumował wypowiedź Tarczyńskiego uśmiechem. Poseł PiS w odpowiedzi oznajmił: „Gawłowski też się uśmiechał. Do czasu” .

To nie koniec. Europosłanka PiS Beata Gosiewska na antenie Radia Maryja stwierdziła, że były premier ma się czego obawiać.

Donald Tusk doskonale wie, co robił. Oczywiście, ma czego się obawiać. Ja tylko się obawiam, czy polski wymiar sprawiedliwości zdoła udowodnić mu jego niecne działania zarówno w sprawie Smoleńska, jak i w sprawie Amber Gold

- powiedziała Gosiewska.

Donald Tusk w Warszawie

W poniedziałek Tusk będzie zeznawał jako świadek w procesie byłego szefa kancelarii premiera Tomasza Arabskiego. Polityk jest sądzony za niedopełnienie obowiązków przy organizacji wizyty Lecha Kaczyńskiego 10 kwietnia 2010 roku w Katyniu.

W środę Donald Tusk potwierdził, że pojawi się w sądzie. Odniósł się także do słów reporterki RMF FM, która stwierdziła, że jeden z jej rozmówców powiedział, że „Tusk rozpowiada po Brukseli, że PiS go aresztuje i jego syna także".

Trochę to jest dla mnie przykre, bo sam zaczynałem jako dziennikarz, że dzisiaj dziennikarstwo polega też na suflowaniu takich absurdów. Każdy kto mnie zna wie, że po pierwsze nie chodzę po Brukseli, tylko biegam, bo to mój ulubiony sport, i nie mam w zwyczaju skarżyć się na swój los nikomu. A już w szczególności na coś, co może mi się przydarzyć. To że dzisiaj o PiS-ie, nie tylko w Polsce, ale i w Europie mówi się, że to partia dosyć mściwa, i niektóre wydarzenia z ostatnich tygodni to potwierdzają, to jest inna sprawa. Ale jeśli chodzi o mnie, jestem optymistą. I waleczny jestem wciąż

-skomentował Tusk.

Więcej o:
Komentarze (480)
PiS straszy Donalda Tuska aresztowaniem. "Musi odpowiedzieć za swoje decyzje"
Zaloguj się
 • bogdan_mowi_bankowy

  Oceniono 123 razy 121

  Powtórzę się sprzed paru dni. Rozmowę z prokuratorem Tusk powinien zacząć od oświadczenia:

  „Warszawa, 5 marca 2010

  Pan Bronisław Komorowski
  Marszałek Sejmu RP

  Z upoważnienia Pana Prezydenta RP pragnę poinformować, że na uroczystości 70 rocznicy zbrodni katyńskiej w dniu 10.04.2010 w Katyniu Kancelaria Prezydenta RP organizuje przelot samolotu specjalnego. Obok Pana Prezydenta, w skład wchodzą przedstawiciele rodzin katyńskich, wojska, duchowieństwo, osoby zaproszone przez Pana Prezydenta. Liczba miejsc w samolocie jest ograniczona. Odpowiadając jednak na prośbę Pana Marszałka proponuje udostępnienie miejsc w samolocie dla 12 przedstawicieli parlamentu, po trzech z każdego klubu. W związku z koniecznością prowadzenia dalszych prac organizacyjnych proszę o przekazanie listy osób zgłoszonych na uroczystości.
  Władysław Stasiak”

  I jeszcze kilka cytatów:

  "Każdy kto będzie próbował zmienić miejsce lądowania prezydenckiego samolotu zostanie oskarżony o utrudnianie prezydentowi RP sprawowanie władzy."
  Jarosław Kaczyński

  I przyszedł marzec 2010r, I w TVP pojawił się prezydent RP z wystąpieniem.
  Do sprawdzenia w archiwach TVP.

  Oto co powiedział:

  Ja i moja kancelaria przygotujemy wizytę w Smoleńsku. Tusk i rząd mają się do tej wizyty nie wtrącać.
  Lech Kaczyński.

 • batura3

  Oceniono 108 razy 100

  Ależ ONI z tym swoim NIGDY nie internowanym i ciągle przegranym - 27:1:))) Jarosławem K. na czele mają kompleksy w stosunku do Pana Premier Donalda Tuska. BEZCENNE:)))

 • Kris Kros

  Oceniono 71 razy 67

  Cały PiS powinien się raczej bać, że straci władzę. Całe to szemrane towarzystwo albo brało udział w łamaniu prawa, albo co najmniej zamieszane jest we współudział w łamaniu prawa. Nie pomoże tłumaczenie - nie wiedziałem, nie byłem odpowiedzialny

 • evergreen111

  Oceniono 61 razy 57

  JAK TO BYŁO Z HITLEREM I JEGO PARTIĄ?

  1. Demokratyczne wybory (głosami sfrustrowanych i zniechęconych, ale nie większości społeczeństwa) wywindowały do władzy ludzi obiecujących "dobrą zmianę".

  2. Władza została skupiona w ręku jednostki - przy pozorach parlamentaryzmu i praworządności.

  3. Wola ludu stała się pretekstem do wprowadzania szybkich rozwiązań systemowych (stanęła ponad prawem).

  4. Zapanował kult wodza - nieomylnego, wielkiego stratega, troszczącego się o dolę prostego ludu.

  5. Struktury demokratycznego państwa prawa zostały podporządkowane władzy (w tym prokuratura i sądownictwo).

  6. Prawa mniejszości (etnicznych, seksualnych, politycznych etc.) przestały być szanowane, a przedstawiciele tych mniejszości stali się obiektem pogardy i represji.

  7. Opozycja straciła prawo głosu.

  8. Przeciwnicy i krytycy "zmiany" i przełomu uznawani byli za wrogów i ludzi, których należy usunąć z drogi.

  9. Stworzony został system, w którym szansę na robienie kariery otrzymały jednostki mierne, intelektualnie ostające od przywódców, lecz wierne i fanatyczne.

  10. Odwoływano się do retoryki narodowej, ze wskazaniem na "wolę ludu".

  11. Społeczeństwo miało tworzyć monolit kierujący się tymi samymi wartościami (niechęć i agresja wobec jednostek czy grup odstających od "słusznego" schematu).

  12. Państwo przejęło kontrolę nad życiem jednostki (stosując indoktrynację - od najmłodszych lat, inwigilację i rozbudowując aparat propagandy).

  13. Narodowi socjaliści (tak tak, ci od Hitlera) postawili sobie za cel wyniszczenie wykształconego jeszcze w czasach cesarstwa systemu sądowniczego, opierającego się na zasadzie niezawisłości sędziowskiej. Jednym z pierwszych kroków podjętych przez nazistów była likwidacja dotychczasowej polityki kadrowej w sądownictwie.

  Od 1933 r. to nie prezesi sądów i sędziowie rozdzielali między siebie poszczególne zadania i funkcje, ale o nominacjach sędziowskich decydował minister sprawiedliwości. Nowa ustawa o urzędnikach państwowych nadawała ministrowi sprawiedliwości przywilej kierowania nieposłusznych lub podejrzanych politycznie sędziów na emeryturę. Miejsce „starych" sędziów zajmowali bardzo młodzi członkowie NSDAP.

  JAK WIDAĆ, MAMY POWTÓRKĘ Z HISTORII. NO DOBRA, KANALIA NIE MA WĄSÓW...

 • cheshire

  Oceniono 61 razy 55

  mściwy karzeł i jego sekta już zupełnie zatracili się w dążeniu do zniszczenia Tuska. Wygląda na to, że Stalin to był pikuś przy Kaczorku.

 • lobuz5

  Oceniono 56 razy 54

  Każdy, kto przeczyta zapis rozmowy z kokpitu Tupolewa nie może mieć wątpliwości, kto doprowadził do katastrofy. Dodam tylko, że Tuska tam nie było.

 • cezaryk

  Oceniono 51 razy 49

  Się zbada aferę skoków się.
  Się zbada łamanie konstytucji.
  Się zbada (śmiesznie małe ale głośnie) kradzież pieniędzy „na nagrody” i przekazanie ich do pasera zamiast zwrócenia poszkodowanemu.
  Się.

 • polakadam

  Oceniono 45 razy 41

  Kacze syny już próbowały zaszkodzić Tuskowi i wyszło 27:1.
  Przy okazji sondaże pisu mocno spadły a platformy wzrosły.
  Z niecierpliwością czekam na powtórkę jak będą z Tuska robić męczennika.
  Dla upadku pisu warto nawet żeby trochę posiedział w ciupie.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX