Wiceszef MSZ ze specjalną misją. Oficjalnie: To kandydat na ambasadora w Izraelu

Marek Magierowski został oficjalnym kandydatem na stanowisko ambasadora w Izraelu.

O tym, że obecny wiceminister spraw zagranicznych zostanie ambasadorem Polski w Izraelu nieoficjalnie mówi się od dawna. W lutym taką informację podał portal 300polityka.pl.

W czwartek, jak podaje Polska The Times, kandydatura Magierowskiego zostanie oficjalnie zaopiniowana. Zgodnie z procedurą kandydatów przedstawia MSZ, następnie musi ich zaakceptować prezydent, później opiniuje sejmowa komisja spraw zagranicznych. Na końcu zgodę na objęcie stanowiska wydaje stolica kraju przyjmującego ambasadora.

Funkcję wiceministra spraw zagranicznych Magierowski pełni od maja 2017 r. Do niedawna pracował jako rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy. Magierowski z wykształcenia jest iberystą. Pracował jako dziennikarz m.in. w "Najwyższym Czasie", "Gazecie Wyborczej" oraz tygodniku "Newsweek Polska".

Pożar na linii Polska-Izrael. Kryzys wywołała nowelizacja ustawy o IPN

Więcej o:
Komentarze (59)
Marek Magierowski kandydatem na ambasadora w Izraelu
Zaloguj się
 • mihowski

  Oceniono 18 razy 14

  iberysta do Izraela.. no oki zawsze mogli wysłać asystenta aptekarza, komunistycznego prokuratora stanu wojennego lub jakiegoś TW Wolframa. Jest OK

 • krynolinka

  Oceniono 19 razy 13

  Osobiście pana Magierowskiego nie znam. Ale doceniam ten wyraz twarzy Bustera Keatona. Największe bzdury za czasów rzecznikowania u Dudusia przedstawiał w taki sposób, że wszyscy wiedzieli, że ma polewkę. Ale powagę utrzymywał do końca. Ciekawe co łyka na ten swój cynizm. Chociaż diabli wiedzą może ma wrodzony..

 • popijajac_piwo

  Oceniono 17 razy 13

  Medal za odwagę się należy. Żeby do tylko z jakimś palestyńczykiem nie pomylili...

 • acototak

  Oceniono 14 razy 10

  Broda i kapelusz i wtopi się w tłum.

 • fakiba

  Oceniono 16 razy 10

  I na czym polega ta "misja specjalna" chyba na tym żeby się chłopina nie ośmieszył w przedbiegach

 • pawello-wawa

  Oceniono 13 razy 9

  Się pis za globalne tematy zabrał. Ekspansja wolskości. Już widzę szlachetną, acz srogą twarz jarka wykutą w Mount Rushmore, godny pomnik na Placu Niebiańskiego Spokoju w Pekinie. Binienda rakietę wybuduje i obrona terytorialna na Księżycu zarys profilu zrobi, jak na monetach z Cezarem.
  Poczułem. Wreszcie i ja wstałem z kolan.

 • fakiba

  Oceniono 15 razy 7

  Z deszczu pod rynnę

 • czechy11

  Oceniono 5 razy 5

  Do 2019 potem cała PiSia kamaryli robi wypad z placówek i czas na profesjonalistów.

 • loneman

  Oceniono 9 razy 5

  To proste - bedzie "szpiegiem z Krainy deszczowcow" - paskudny wyglad, poglady pelne fobii i podejrzliwosci oraz brak humoru to swietne referencje :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX