Ta nominacja nie spodoba się prezesowi PiS. Wiceminister z rządu Tuska doradcą prezydenta

Zaskakująca nominacja w kancelarii Andrzeja Dudy. Nowym doradcą prezydenta został właśnie Bogusław Winid. Wcześniej był m.in. wiceministrem w rządzie Donalda Tuska.

Bogusław Winid za czasów rządów PO-PSL był wiceszefem MSZ oraz ambasadorem Polski przy NATO w Brukseli. Teraz w kancelarii prezydenta będzie doradzał Andrzejowi Dudzie w sprawach dotyczących bezpieczeństwa państwa oraz polityki zagranicznej.

Były wiceminister w rządzie Tuska doradcą prezydenta

Doradcy służą Głowie Państwa swym doświadczeniem i kompetencjami w wielu dziedzinach funkcjonowania państwa. Bogusław Winid będzie wspierał Prezydenta RP przy podejmowaniu ważnych decyzji, a także pełnił funkcje konsultacyjne i reprezentacyjne, głównie w obszarze polityki zagranicznej i bezpieczeństwa państwa. Szczególnym polem zaangażowania nowego Doradcy będzie aktywność Polski w ramach wypełniania mandatu niestałego członka Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych

- czytamy na stronie prezydenta.

Bogusław Winid, z wykształcenia historyk, pracował m.in. w polskiej ambasadzie w Waszyngtonie. W latach 2007-2011 był przedstawicielem RP przy NATO w Brukseli, zaś od 2011 przez trzy lata był wiceministrem spraw zagranicznych ds. polityki bezpieczeństwa w rządzie Donalda Tuska. W latach 2014-2017 Winid był ambasadorem Polski przy ONZ. Do czasu, aż został odwołany przez Witolda Waszczykowskiego. Zdaniem ówczesnego szefa dyplomacji, Winid nie miał wystarczających kompetencji do pracy w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, mimo że - jak sam przyznał - był jedną z osób, dzięki którym Polskę do tego organu udało się wprowadzić.

Wsparcie dla matek, proporcjonalny ZUS i obniżenie CIT. Deszcz obietnic PiS-u

Więcej o:
Komentarze (129)
Bogusław Winida doradcą Andrzeja Dudy, Wczesniej byl wiceministrem w rządzie Tuska
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 29 razy 27

  "W latach 2014-2017 Winid był ambasadorem Polski przy ONZ. Do czasu, aż został odwołany przez Witolda Waszczykowskiego. Zdaniem ówczesnego szefa dyplomacji, Winid nie miał wystarczających kompetencji do pracy w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, mimo że - jak sam przyznał - był jedną z osób, dzięki którym Polskę do tego organu udało się wprowadzić."
  -----
  To jest wlasnie CALY PIS.
  Nie tylko Waszczykowski.

 • freud1

  Oceniono 28 razy 26

  No, naczelniku, pora wyslac kolejnego prezydenta RP w lot.
  Niekoniecznie do Smolenska.

 • jxl82

  Oceniono 23 razy 23

  Duda myślał, że tym uderzeniem w gębę pozbawi Jarka zębów. Niestety wyprzedziła go Próchnica.

 • 41janina

  Oceniono 20 razy 20

  Byly prokurator PZPR Piotrowicz jest doradca konusa w sprawach wymiaru sprawiedliwosci. Taki mamy klimat.

 • antoszek22

  Oceniono 19 razy 19

  Gdyby Duda był prawdziwym prezydentem a nie strażnikiem długopisu z bogatą przeszłoscią kryminalną , to tez nie byłoby sensacji.

 • taroudant

  Oceniono 19 razy 17

  Mnie też się nie spodoba. Ktokolwiek wchodzi do tego rządu jest kolaborantem, coś jak volksdeutsche tylko większa menda.

 • krynolinka

  Oceniono 18 razy 14

  Najpierw wypierniczają nawet parkingowego bo były podejrzenia, że mógł głosować na Tuska. Potem, krótka ławka wracamy do fachowców. Bo co się takiego stało ? Bo się kacze w gówienku poobracało i nikt poważnie w świecie Dudusia nie traktuje. Figurant. Jak co do czego przyjdzie to i tak podpisze wszystko co mu tam nocką podeślą z Nowogrodzkiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX