Komentarze (164)
Obietnice Prawa i Sprawiedliwości. Oceny ekspertów polityków
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • zdzichu_bhp

  Oceniono 9 razy 7

  Festiwal obietnic czas zacząć - wybory idą i to czuć po obietnicach. Bo w końcu nikt ci nie da tyle ile ja mogę Tobie obiecać!

 • zloty_cielec69

  Oceniono 6 razy 6

  niech idą w pis.du ze swoimi obiecankami! tyle już spie...li, że to tragedia!

 • andrew1507

  Oceniono 10 razy 6

  Tluste zady pisiolskie boja sie odpowiedzialności karnej za Zamach Stanu, nawet oddadzą wszystko co nakradli, naobiecują zlote gory, falszuja wybory, moze będą strzelac do Suwerena byle tylko nie trafic przed prawe i sprawiedliwe sady i nie odsluchiwac latami w celach nagranej Konstytucji.
  Dojna zmiana jest przegrana.

 • marywil2012

  Oceniono 8 razy 6

  jako suweren żądam> premia+, taka jak szydło, morawiecki, gowin i 200.000 dla kumpli na nasze "fundacje". poniżej to mnie nie interesuje. możecie sobie hojne dary przynosić i u stóp moich suwerena waszego przepraszać i nic to nie zmienia, bo wiem już z doświaczenia jak tylko dostajecie kasę do ręki to w tajemniczych okolicznościach ląduje: a to w liechtensteine a to w spółkach cypryjskich, pośredniczących dla spółki Srebrna Kaczyńskiego, a to w majątkwach członków zarządu spółki Solvere, błych i obecnych pracowników KPRM, a to w Luxemburgu na kontach założónhych przez Bireckiego ze SkoKów. Jaja sobie robicie z tymi ofertami, przepisanymi z podręczników do marketingu politycznego. ROzliczcie się najpierw z łamania konstytucji. Zniszczenie sądownictwa, to pogodamy o reszcie roszczeń i żądań. suweren

 • swientyjacenty

  Oceniono 10 razy 6

  Słyszałem w metrze, że ponoć za piąte z kolei dziecko mają dawać jeszcze dwa - całkiem za darmo.

 • andrew1507

  Oceniono 5 razy 5

  "Nie będzie taryfy ulgowej dla Kaczyńskiego i towarzyszy". Oświadczenie opozycjonistów
  "Od kilkudziesięciu lat walczyliśmy o Niepodległą, Demokratyczną i Solidarną Polskę. Polacy w trudzie zdobyli wolność i w mozole budują swój kraj. Marząc o szybszym rozwoju i mają nadzieję na przyspieszone osiągnięcie zachodniego poziomu życia, oddali w 2015 roku władzę partii Kaczyńskiego. Nie dali jej jednak prawa do dewastowania Konstytucji, odcinania Polski od Unii Europejskiej, niszczenia niezawisłości Sądów i sędziów, ośmieszania kraju w opinii międzynarodowej i niweczenia dorobku pokoleń" - przekazano w dokumencie.

  "Dziś Polacy zrozumieli działanie władzy. Widzimy, jak wyczerpuje się poparcie dla nich, jak coraz mniejsza część społeczeństwa wierzy w rządowe kłamstwa i oszustwa, jak obywatele odzyskują siłę do działania. Upadająca władza chce wywołać strach. Po to wcześniej przejęła wymiar sprawiedliwości, aby móc w nieograniczony sposób siać terror" - czytamy dalej.

  "Obecna władza postępuje jak komuniści. Z tą różnicą, że za nimi stał Związek Sowiecki, a za rządami PiS stoi niepohamowana chciwość, podłość i chore ambicje. Naród ma dobrą pamięć i siłę do wymierzania im sprawiedliwości. Obiecujemy, że doprowadzimy do tego, że winni poniosą konsekwencje. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla Kaczyńskiego, Ziobry i ich towarzyszy z PiS-u" - przekazali autorzy oświadczenia.

  Pod oświadczeniem podpisali się: Lech Wałęsa, Piotr Kapczyński, Krzysztof Król, Bogdan Lis, Jan Lityński, Henryk Majewski, Krzysztof Pusz, Ryszard Pusz i Krzysztof Siemieński.

 • kemor234

  Oceniono 11 razy 5

  Robi się nerwowo. Jeśli Kaczyński twierdzi, że "traci w polityce" to pozwolę sobie twierdzić inaczej.
  Biedny Gowin też ledwo wiąże koniec z końcem. Sami idealiści, którzy rozdają miliony Prawo i Sprawiedliwie ...

 • szats69

  Oceniono 8 razy 4

  Rodziny z dziećmi, seniorzy, mali przedsiębiorcy. A co PiS ma do zaoferowania osobom, które nie chcą mieć dzieci?

 • siekier35

  Oceniono 8 razy 4

  zaczynam odkładać 4 kg. cukru miesięcznie
  na starość będzie jak znalazł

 • lica79

  Oceniono 6 razy 4

  Głupota tej władzy nie zna granic. Zadłużą Polskę na dziesięciolecia byleby na rozdawać kiełbachy i "ciemny lud" dalej kupował bzdury

 • eler1

  Oceniono 6 razy 4

  Czy ktoś się zastanawia czy te rzesze narodzonych dla kasy dzieci , kiedyś coś wypracują , podniosą poziom gospodarki itp.Wydaje się pewnym , ze to my jeszcze małodzietni, pracujący i starzy będziemy je utrzymywać ; Narodzone, nauczone do siedzenia w domu bo i tak się im należy coś tam plus ( jak i ich starym) oprócz tego MOPS itp. itd. ; więc po co chodzić do roboty ; No chyba, że mają rodzić aby te masy siedziały w domu i głosować na tych co dają coś tam plus , zasiłki i pozwalają rodzić kolejne pokolenia, które na nicnie zapracuje i niczego nie wypracuje poza głosami dla PIS i budowaniem Kościólkowych majątków.

 • red_fang

  Oceniono 6 razy 4

  Drodzy redaktorzy - co wy z tą niższą składką ZUS. Wymieniacie wady, które są oderwane od rzeczywistości - tak samo jak sam pomysł. Przecież zakładany próg - 5300 zł nie dość, że jest brutto, to jeszcze dotyczy przychodu (z tego co wszędzie czytałem). Czyli jest kompletnie niedostosowany do realiów. Kto prowadzi działalność dla przychodu 5300 zł brutto miesięcznie? Albo samozatrudnieni wypchnięci z UoP przez pracodawcę, albo ludzie, którzy dorabiają sobie po pracy. Pozorowany ruch o znaczeniu wyłącznie propagandowym.

 • Gal Anonim

  Oceniono 6 razy 4

  Głosowanie za dzieci miażdżyło system, oby tego nikt nie wprowadził. To raczej obecne prawa powinny być ograniczone, wprowadzając "cenzus podatnika". Płacisz podatki, możesz głosować. Nie płacisz, nie masz głosu. Państwo naprawione w dekadę.

 • def11

  Oceniono 12 razy 4

  PiS to potentat na rynku produkcji kiełbasy wyborczej, światowy gigant.

 • spyderman2

  Oceniono 10 razy 4

  na pisowskie kłamstwa coraz mniej ciemnego luda się nabiera. pisiory chcą jak najdłużej trzymać rodziny przy korycie. nawet Zbigniewa Zera żona w pańśtwowej spółce jako dyrektor "robi". nie mają pisiory skrupułów, doją na bezczelnego

 • antropoid

  Oceniono 10 razy 4

  CZYŻBY zaczynał się tak dobrze znany z pierwszej Wpół Do Czwartej cyrk z konwencjami pisiorów?

 • kapus0001

  Oceniono 14 razy 4

  Zachowanie Kaczyńskiego i PIS przypomina jako żywo, zachowanie chicagowskiej mafii. Jak wiadomo, mafia czerpie nielegalne dochody z różnego rodzaju działalności; (narkotyki, nielegalne kasyna, prostytucja). Kiedy pojawia się wścibski policjant i zaczyna mamrotać, że coś tu nie gra, w pierwszej kolejności mafiosi wciskają mu łapówkę,żeby się tylko przymknął

 • junkamm

  Oceniono 3 razy 3

  nie rozumiemy . jeżeli 59 procent polaków nie chce morawieckiego jako premiera to co on jeszcze tam robi . niech spie.

 • junkamm

  Oceniono 3 razy 3

  tym razem emeryci rencisci niepełnosprawni samotne matki nie dadzą sie oszukac okłamać omamić . najpierw pieniądze na życie pózniej głosowanie w wyborach samorządowych na prawo i sprawiedliwosc emeryci rencici niepełnosprawni juz sie zrzeszyli razem i nie zagłosują w wyborach samorządowych na pis to pewne ale i ci co zarabiją po 1700 czy 1900 zł miesiecznie zwykły kowalski . bez seniorów i chorych pis nigdy nie wygra żadnych wyborów . oni pisowcy wiedzą że przegrają wybory nadchodzące . niech dalej tak robią . pozbedziemy sie tych złodzieji pisowskich i bedziemy mieli spokój w polsce . morawiecki tylko obiecuje a nigdy przenigdy nie da tym ludziom żadnych pieniedzy bo i jak sobie ukraśc to nie wypada a tylko na tych biednych schorowanych rząd pod stołem sobie nagrody przyznaje . prawo i sprawiedliwosc juz na zawsze zostanie z łatką złodzieji nagrody i skłucenie narodu polskiego. to pewne . pis przegra wybory samorządowe i kropka. juz naród nie da sie pisowi okłamać omamic . starszy czy chory czlowiek morawiecki do twojej łepetyny ma jeszcze rozum . wy p[isowcy macie rozum ale do ogromnej skali kradzieży dla siebie i bogacenie sie po cichu z budzetu panstwowego . jestescie w tym mistrzami każde wybory bedą przegrane przez pis dopóki nie zajmą sie biednymi . a obietnice wasze złodziejsko pisowskie wsadzcie sobie w du. czekamy na was pisowskie bandyci i złodzieje na gminach powiatach w miastach . zobaczycie prawde o sobie zresztą doskonale wiecie czym śmiedzicie . ja wam powiem . wiezieniem trybunałem stanu i odebranie ukradzionego majątku . to nie obiecanki jakie wy złodzieje pisowskie . juz nie okłamiecie nie omamicie. wy pisowcy wszyscy śmierdzicie kryminałem . morawiecki jeszcze twoja sprawa mieszkan i majątku przepisanego nie skonczyła sie jak i twego ojca . szydło to juz tak jak duda ma przes. oni pójdą siedziec . nastepny kuchcinski karczewski jaki i inni to pewne . rozszerzymy taką skale oskarżen że z wiezienia niektóży z was długo nie wyjdą ..

 • Skaut78

  Oceniono 5 razy 3

  I to wszystko leży w gestii samorządów?

 • halice

  Oceniono 5 razy 3

  Żałosne...

 • stachu44

  Oceniono 11 razy 3

  Morawieckiemu wydaje się, że w Polsce nikt nie słyszał o ekonomii, a przemawiając do towarzyszy partyjnych zostanie zrozumiany, i tutaj się nie myli, na sali byli sami eksperci i fachowcy od kasy - nie swojej.

 • tom-pek

  Oceniono 2 razy 2

  ciezko zapie...alam płace ZUSY podatki nie bede robił na nierobów i dzieciorobów...głosowałem na PIS juz nie zagłosuje

 • pollako

  Oceniono 2 razy 2

  Z czego się cieszysz durny Narodzie...CIT- to podatek dla ludzi prawnych czyli ludziom bogatym obniża się podatki.
  Dla robotników fizycznych jest podatek PIT- który się nie zmienia.
  Przełomem obietnic przed wyborczych było by rozwiązanie Umowy Konkordatu z kościołem kat. i zmuszenie biskupów i księży żeby płacili podatki.
  Ogromnym sukcesem było by ujawnienie przekrętów VAT- przy budowie bazylik, sanktuariów i kościołów.

 • bert2407

  Oceniono 2 razy 2

  Deszcz gówn....a z szamba a nie obietnice.Pinokio na kogo teraz przepisujesz majątek złodzieju.Idz w pisdu nie rób smrodu cieciu.

 • bert2407

  Oceniono 4 razy 2

  Matołusz znowu bredzi.Jaki Cit ?..Kto się tak rozlicza.pic na wodę.Kłamliwa propaganda.Po ile już paliwo ,gaz,woda wy złodzieje?Wsadź Se w d...e te 300zł łachudro jak rąbiecie miliony wy gówiny dojarze.Ile zrobiliście orlików dla dzieci?Schetyna drogi lokalne już w dużej części zrobił.Wy poza rozdaniem 500zł i stawianiem pomników nie zrobiliście nic.Potraficie tylko niszczyć wszystko.Won dojna złodziejska zmiano.

 • rasta-mw

  Oceniono 6 razy 2

  wczytajcie się w drobny druczek, to zwykłe oszustwo, premie+ dla posłusznych

 • kotelko451

  Oceniono 8 razy 2

  Co powie Stasio i ilu wysypie?Żulik lwowski Schetyna na konferencji prasowej miał nietęgą minę.Ząbków w głupkowatym uśmieszku już dzisiaj nie pokazywał.

 • antoszek22

  Oceniono 6 razy 2

  które mają mniej niż 2 miliony euro przychodów rocznie

  To się prezes ucieszy .Srebrna bedzie mogła sprzedawać swój wieżowiec na raty

 • tag1

  Oceniono 1 raz 1

  Karol, król Szwecji też obiecywał Zamojskiemu koronę i województwo w dziedziczne władanie obiecywał bo nie jego!!!!!!!! Ten cwaniak i obłudnik ze swoja kacza bandą tez obiecuje szkoda tylko, że nie ze swoich. PRECZ z Kaczopotworkami.

 • tag1

  Oceniono 1 raz 1

  Nie wierzę w ani jedno słowo temu fantaście, a gawiedź niech się cieszy z jałmużny pisdziaki już o siebie zadbają a Mateuszek w szczególności tylko będą kradli bardziej po cichu. Tylko potem baranki otumanione nie wylewajcie krokodylich łez, że was pisuar zrobił w bambuko.

 • skandy5

  Oceniono 1 raz 1

  Damy wam 300 żebyśmy mogli brać po 80kPLN nagrody rocznie na członka gooownozmiany

 • a.k.traper

  Oceniono 5 razy 1

  Podatek powinien odzwierciedlać status majątkowy, każdy płaci ale moga być ulgi dla ludzi ponizej pewnej kwoty na osobę w rodzinie (bez względu czy małżeństwo czy samotnie wychowujące dzieci), promuje to aktywność zawodową i pracowitość.
  ZUS należałoby przywrócić do przedwojennej struktury gdzie kilka funduszy pracowało dla konkretnych środowisk a urzędnicy, mundurowi, samorządowcy i chłopi byli rozliczani z budżetu.
  Opieka zdrowotna powinna mieć oparcie w budżecie oraz samorządach a formy własności niezależne, każdy powinien mieć możliwość wyboru kontraktu a specjalistyczne leczenie z budżetu czyli naszych podatków.
  Zacznijmy może od tego i struktur administracyjnych oraz legislacyjnych, Senat i powiaty do likwidacji, ilość posłó 1.120 tys-150 tys wyborców, samorządy z konkretnym budżetemi ściśle monitorowane wydatki. Oczywiście sławny abonament RTV precz.

 • niezalany

  Oceniono 5 razy 1

  jarek uznał że "tyje z grubymi, chudnie z chudymi", a generalnie to każdemu według potrzeb... tylko czy my już kiedyś tego nie przerabialiśmy???

 • Leszek Kubiak

  Oceniono 2 razy 0

  KARŁOWI Z PAZERNOŚCI DO WŁADZY I PĘDU DO DYKTATURY KLEPKI SIĘ POPRZEWRACAŁY

 • Anna S.

  Oceniono 2 razy 0

  Powiem jedno: PiS wygra kolejne wybory. Lud to kupi. Obym się myliła, ale jakoś nie słyszałam programu wyborczego tzw. opozycji, która nie umie się ze sobą dogadać.

 • 43elvis

  0

  Co do obietnic to pytanie;czy kanał przez Mierzeję Wiślaną już jest gotowy?Jeżeli chodzi o 300 zł wyprawki to niejeden rodzic wie najlepiej,że na głupoty t.j.podręczniki nie ma sensu wydawać od tego jest szkoła żeby nauczyła i bez tego a 300 stówy piechotą nie chodzą jak suszy.

 • remo29

  Oceniono 2 razy 0

  A 500 na KAŻDE dziecko też już będzie, czy teraz będzie nie na drugie i następne, tylko na pierwsze?

 • putinolog

  Oceniono 14 razy -2

  Ale napiszcie chociaż dwa zdania o konwencji PO. Chociaż dwa zdania. O programie nie musicie. Wiadomo, że go nie mają.

 • normalny1977

  Oceniono 4 razy -2

  Gazeto albo pan Morawiecki kłamie z mównicy, mówiąc o podatku CIT dla małych i średnich przedsiębiorstw do 9%. I albo gada głupoty, albo mówi to co wprowadzi. I proszę odnieś się do tej informacji, a nie tworzyć faktów medialnych. Jeśli wprowadzi ja od razu przerejestrowuje się z Spółki Jawnej na Z.O.O. Jeśli gada głupoty tego nie zrobię. Ale nie jest prawdą, że podatku CIT nie chcę płacić. Ja chcę. Ale do tej pory jest o wiele wyższy niż liniowy PiT.

 • mezzzai

  Oceniono 11 razy -3

  A czy Peło ma jakis program poza likwidacja 500+ :)? Dzieki Schetynie mozna sie szykowac na druga kadencje pisiorow

 • dojcze_kabana

  Oceniono 7 razy -5

  Spełnianie obietnic wyborczych to skandal i zamach na demokrację i podwaliny IIIRP. To sprzeczne z konstytucją. "Obietnice wyborcze wiążą tylko tych, do których są kierowane" jak mawiała do niedawna nadzieja naszej polityki, słynny władca Chobielina ps. Laska

 • bernays

  Oceniono 9 razy -5

  Panie Morawiecki, pan Grzesiowi Schetynie nie dorastasz do pięt pod względem wykształcenie, znajomości języków obcych czy ekonomi. My w PO cenimy wykształcenie naszych liderów. Bierz pan przykład z Grzesia czy Tuska jak się poliszuje np. angielski. Pan to nawet medialny nie jesteś — Grześ jak się uśmiechnie to od razu wszyscy biją brawo a pan sili się na jakieś dyrdymały i obniżki podatków. Po co to komu?

 • rajqu

  Oceniono 6 razy -6

  Malzmi krocykami do drugiej kadencji z wiekszoscia konstytucyjna...
  A PO? "Nie da sie" "Tych pieniedzy nie ma", "Zeby bylo tak jak bylo mordo ty moja".
  A "eksperci" z gow..na dalej ujekuja...

 • Janusz Marian

  Oceniono 16 razy -6

  Prof. Orłowski o obniżce CIT: Prawie nikt tego nie płaci. Żadna mała firma nie rozlicza się wg CIT, równie dobrze możnaby sprowadzić go do zera.

  Niby profesor a bredzi. Bo przecież nikt tego nie płaci...
  Jednoosobowe działalności są ewenementem na skalę światową w PL. A winę ponoszą poprzednie ekipy do spółki za stworzenie systemu w którym przerzucono umowy o pracę na DG osób fizycznych.
  rp.pl/Budzet-i-Podatki/304269861-Po-obnizce-stawki-wplywy-z-CIT-rosna.html

 • tojestbardzoproste

  Oceniono 9 razy -7

  Gazeciane trole czeka dobrych kilka lat gotowania w sobie żółci z zawiści.

  I DOBRZE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX