Kaczyński wyznaje: Ja na polityce tylko tracę. Jako radca prawny zarabiałbym więcej

Nie twierdzę, że jakimś nadzwyczajnym, ale dobrym radcą prawnym w Warszawie bym był: to przecież bym zarabiał parę razy więcej, niż zarabiam. Ja naprawdę na polityce nie zyskuję, tylko tracę, biorąc pod uwagę doktorat z prawa - mówił w Trzciance prezes PiS.

Jarosław Kaczyński w niedzielę odwiedził Trzciankę w Wielkopolsce.To pierwsze spotkanie prezesa PiS w ramach zapowiadanego objazdu po kraju przed wyborami samorządowymi. Poza obietnicami kolejnych przywilejów, jakie PiS zamierza wprowadzić dla rodziców, którzy zdecydują się na większą liczbę dzieci, Jarosław Kaczyński skomentował też kwestę zarobków w polityce i spółkach Skarbu Państwa.   

- Kiedy przyszliśmy do władzy, przejęliśmy władzę, to w spółkach Skarbu Państwa zarobki były nieporównanie większe niż obecnie - mówił Kaczyński. Ale jak dodał, ze względu na wysokie kwalifikacje ludzi tam zatrudnionych, zarobki muszą być na wyższym poziomie. 

- Gdyby nagle w tej dziedzinie gwałtownie obniżyć płace, to ludzie z kwalifikacjami by tam nie pracowali. Jest taka tendencja, żeby porównywać zarobki ludzi mających bardzo wysokie kwalifikacje do przeciętnych - podkreślił prezes PiS.

Nie dziwi go też fakt, że ludzie są zainteresowani zarobkami polityków, ale te chyba nie są według Jarosława Kaczyńskiego aż tak kuszące, bo jak sam wyznał - na pracy w polityce sam finansowo traci. 

- Nie twierdzę, że jakimś nadzwyczajnym, ale dobrym radcą prawnym w Warszawie bym był: to przecież bym zarabiał parę razy więcej, niż zarabiam. Ja naprawdę na polityce nie zyskuję, tylko tracę, biorąc pod uwagę doktorat z prawa - stwierdził Kaczyński. 

Więcej o:
Komentarze (478)
Kaczyński: Na polityce tylko tracę. Jako radca prawny zarabiałbym więcej
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 95 razy 85

  No to rusz tyłek i zarabiaj, a nie żerujesz na pracy innych..Ale to trzeba by było gdzieś o siódmej czy nawet wcześniej wstać...Za to sejm można dla pana prezesa otworzyć dopiero koło południa co nie ?

 • fctheduck

  Oceniono 69 razy 65

  Jasne. Całe życie żerował na publicznej kasie, a jedyne jego biznesowe dokonania to FOZZ, Srebrna, SKOKi i wiele innych mniej znanych wałków.

 • morenowa38

  Oceniono 57 razy 55

  Dziadek nie ma pojęcia o zawodzie radcy prawnego, a jego peerelowski doktorat prawniczy bardziej dotyczył zarządzania niż prawa...

 • starczypl

  Oceniono 57 razy 55

  chyba z prawa marksistowsko - leninowskiego .... to mały, zakompleksiony człowieczek o aspiracjach dyktatora. interesuje go TYLKO władza i tak też realizuje się seksualnie,

 • bonnieblue6

  Oceniono 50 razy 48

  Przecież nie ma lat stażu w zawodzie, nie ma praktyki, prawdopodobnie nie jest na bieżąco z kodeksem cywilnym, doktorat zrobił wieki temu. Nawet gdyby poszedł do zawodu z takim CV jak ma, a nie człowiek z ulicy, musiałby się kilka lat wdrażać i nie byłby samodzielny. Po takim komentarzu widać, że nie ma pojęcia o regularnej pracy i o tym, jak żyją ludzie.

 • habib78

  Oceniono 52 razy 48

  Kaczyński ni fantazjuj. Bez mamy i ochrony to Ty miałbyś problem, że nie zginąć po jednym dniu.

 • fakiba

  Oceniono 49 razy 43

  Pokarz mi kaczorze radcę prawnego który ma ochronę za 135 tyś. złotych miesięcznie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX