"Zdumiewające". Giertych komentuje aresztowanie posła PO. I ma radę dla opozycji

Zdaniem Romana Giertycha, pełnomocnika Stanisława Gawłowskiego, argumenty sądu dotyczące decyzji o tymczasowym areszcie dla posła PO były "zdumiewające".

"Uzasadnienie postanowienia doręczone stronom jest zdumiewające. Jako argument za mataczeniem sąd przytacza... wypowiedzi Gawłowskiego do mediów w związku ze stawianymi zarzutami, co zdaniem sądu mogłoby wpływać na świadków" - tak argumenty szczecińskiego sądu ws. aresztowania Stanisława Gawłowskiego ocenił jego pełnomocnik Roman Giertych. I dodał:

Wniosek: poseł oskarżany przez prokuraturę ma milczeć

Chodzi oczywiście o sprawę aresztowania posła PO, któremu prokuratura zarzucenie dopuszczenia się "czynów korupcyjnych". Gawłowski, gdy był wiceministrem środowiska za rządów koalicji PO-PSL, miał m.in. przyjąć łapówkę w wysokości 175 tysięcy złotych oraz zegarki o wartości prawie 25 tysięcy złotych. 

Sąd w Szczecinie przychylił się dziś do wniosku prokuratury i wydał decyzję o tymczasowym, trzymiesięcznym areszcie dla Gawłowskiego. "Zła decyzja sądu. Będziemy składać zażalenie" - skomentował Giertych, dodając chwilę później:

Radzę posłom opozycji, aby nie godzili się na manipulowanie terminem głosowania wniosków o uchylenie immunitetu

Stanisław Gawłowski a śledztwo ws. afery melioracyjnej

Pod koniec grudnia 2017 roku funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali warszawskie mieszkanie Gawłowskiego i jego dom w Koszalinie. Przeszukanie, zlecone przez Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie, było efektem trwającego od czerwca 20131 roku śledztwa w sprawie tak zwanej afery melioracyjnej. Dotyczy ono nieprawidłowości przy realizacji co najmniej 105 inwestycji o wartości kilkuset milionów złotych. Inwestycje były zlecane właśnie przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie.

Wniosek prokuratury w sprawie posła PO poparła sejmowa komisja regulaminowa spraw poselskich i immunitetowych. Stanisław Gawłowski zrzekł się immunitetu poselskiego 22 stycznia.

Sejm o nagrodach. Prezesa PiS nie ma na sali, a Arłukowicz szuka Beaty Szydło

Więcej o:
Komentarze (375)
Giertych po decyzji ws. Gawłowskiego: Zdumiewające
Zaloguj się
 • wlodeek

  Oceniono 74 razy 42

  A kiedy przesyłają biura pisiorów? Nigdy! Oni kradną "legalnie". Im się należy. Banda złodziei!

 • bacowa

  Oceniono 53 razy 27

  Oceniono 1 raz1
  Nic nie jest dane na wieczność, ani młodośc, ani pieniądze, ani władza

  prędzej czy później PiSbolszewia będzie musiała oddać władzą i wtedy się zacznie

  następcy będą mieli odpowiednio przygotowane prawo (wymiar sprawiedliwości, resorty siłowe ..pod butem'') i obyczaje (wymiecenie wszystkich przydupasów Kaczyńskiego z państwowych posad, pacyfikacja opozycji w Parlamencie, gnębienie każdej publicznej formy buntu), wystarczy że to doszlifują

  zazwyczaj następcy wymiatają po poprzednikach, teraz dojdzie chęć zemsty i zacznie się dożynanie watahy

  totalny audyt poczynań PiSbolszewii, totalne wyciąganie konsekwencji karnych za dewastacje Państwa, dePiSalizacja, nacjonalizacja PiSbolszewickiego i jego aparatczyków majątku by choć w części zrekompensować straty Państwa, dojdzie do pozbawienia praw publicznych (brania udziału w Wyborach i życiu publicznym)

  PiSbolszewia stosuje bolszewicka zasadę ,,dajcie mi człowieka a paragraf na niego znajdę'' więc dlaczego nie mieli by tego stosować następcy?

  w zasadzie nikt nie jest bez grzechu, więc znajdzie sie tysiace wyznawców PiSbolszewii i paragrafy na nich

  PS - temat Gawłowskiego to najzwyczajniej sprawa polityczna, tylko niemowlak i ryba nie bierze, takich Gawłowskich w szeregach PiSbolszewii są tysiące

 • bog43

  Oceniono 35 razy 25

  bardzo " ciekawe " uzasadnienie . Dużo nam brakuje do Ameryki , tam by dostał zakaz komunikowania sie lub cos podobnego . Tak zupełnie nie rozumiem po co zamyka się oskarżonego kiedy się ma dowody , Po 3 miesiącach dowody się rozmnożą ? Nie wspominam o tym , że te rzekome dowody pochodzą od osób już oskarżonych i występują w roli świadków koronnych .

 • fiqumiku

  Oceniono 34 razy 20

  A wystarczylo dac sobie premie podwyzki, posadzic rodzine w spolkach skarbu panstwa, powyplacac na znajome fundacje, podniesc sobie kwoty wolne, itd i wszystko byloby legalnie. Pis pokazuje jak trwonic majatek obywateli i jeszcze ich elektorat klaszcze. Wstyd

 • felicjan.dulski

  Oceniono 36 razy 18

  PiS pod rękę z KuPiS 15 każdy wniosek wobec dowolnego posła opozycji przegłosuje.
  Bo ma większość, ich "bolsze", a skoro ich bolsze, to oni prawy (i sprawiedliwy).
  Taka Wolska.

 • docent_2013

  Oceniono 21 razy 17

  To jak to jest, gwałciciele odpowiadają z wolnej stopy, nie aresztuje się wielu podejrzanych o morderstwo, a tutaj areszt na trzy miesiące w tak błachej, w porównaniu z tamtymi, sprawie. A miało podobno być lepiej. Nie przesądzam o winie, czy niewinności tego pana, ale apel do zwolenników obecnych zmian: przeżyłem wiele i powiem jedno, wielu z was również to czeka, nawet, jak będziecie niewinni, bo to jest system, który bardzo łatwo wykorzystać przeciwko drugiemu człowiekowi. Wystarczy, że ktoś ze znajomościami, nie będzie was lubić. Tak, w tym kierunku to idzie. Jeśli facet jest winny - pół biedy, jeśli nie - trzy miesiące wyjęte z życia to kolejne odszkodowania - naszym kosztem.

 • kingsizemax

  Oceniono 35 razy 17

  Wygląda na to, że w Szczecinie są już na stanowiskach " właściwi" prokuratorzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX