Co to znaczy "szybko"? PiS zdradza warunek premii za szybkie urodzenie drugiego dziecka

Na udogodnienia płynące z programu "Mama plus" mogą liczyć te kobiety, które drugie dziecko urodzą w ciągu dwóch lat od narodzin pierwszego. Poinformowała o tym minister Elżbieta Rafalska na spotkaniu w Łapach.

Podczas sobotniej konwencji Beata Szydło zapowiedziała powstanie programu Mama Plus. Propozycja przewiduje m.in darmowe leki dla kobiet w ciąży oraz możliwość wydłużenia urlopu macierzyńskiego o trzy miesiące. Jest jeden warunek. Jak powiedziała podczas konwencji była premier, premiowane będzie bowiem "szybkie" rodzenie dzieci

O programie "Mama plus" mówił także Jarosław Kaczyński podczas wizyty w Trzciance. - Te małżeństwa, które zdecydują się na drugie dziecko szybko po pierwszym albo na trzecie szybko po drugim, będą miały różnego rodzaju przywileje i pierwszeństwa - powiedział Kaczyński, nie wyjaśniając jednak, co oznacza "szybko".

Rąbka tajemnicy uchyliła szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Łap.

Elżbieta Rafalska poinformowała, że beneficjentkami programu Mama plus będą te te kobiety, które urodziły drugie dziecko w ciągu maksymalnie dwóch lat od momentu narodzin pierwszego dziecka. 

Więcej o:
Komentarze (459)
Elżbieta Rafalska w Łapach. Mówiła o szczegółach "Mama plus"
Zaloguj się
 • kowalska-kowalska

  Oceniono 103 razy 97

  Królicom wyznaczono już termin. Boże, jakie to jest chamskie badziewie.

 • mat.31

  Oceniono 99 razy 89

  Czekam na program Tata +, który będzie polegał na przywilejach dla mężczyzn, którzy zapłodnią jak najwięcej kobiet, które urodzą nam zdrowych i silnych Polaków.

 • alicia.online

  Oceniono 76 razy 64

  Skandaliczne uprzedmiotowienie kobiet, igranie ich zdrowiem. Nie zawsze okres roku z kawałkiem wystarcza, by kobieta odzyskała siły do kolejnej ciąży! Traktują kobiety jak... zwierzęta hodowlane...

 • andrzejg52

  Oceniono 67 razy 53

  Ręce i nogi opadają, jak czyta się te pisie glupoty.
  Wyglada na to, ze kobieta ma rodzić jak królik, byle sie rozmnażać.

 • krynolinka

  Oceniono 57 razy 47

  Trzeba tylko się dobrze wczytać. Pan prezes wspomina coś, uwaga.. o małżeństwach. Żeby nie było pretensji gdy rodzice nie mając ślubu, dostaną zamiast wsparcia finansowego figę. I to bez maku.

 • maxim38

  Oceniono 46 razy 42

  No to króliczki na start.Ciekawe ile z tego u patologii się urodzi.Pewnie sporo.....

 • norman67

  Oceniono 35 razy 33

  Coś pod Martę Kaczyńską;-)?

 • anna_pot

  Oceniono 31 razy 31

  mi to się trochę kojarzy z Lebensborn - w III rzeszy także tworzono "hodowle" ludzi aby krew niemiecka rosła w siłę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX