Kaczyński wbija szpilę PO i obiecuje reformy. Zdradził szczegóły programu "Mama plus"

- Nasi poprzednicy u władzy, a dziś nasi przeciwnicy powtarzali, że wszystko jest niemożliwe - powiedział w Trzciance Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zdradził też detale dot. programu "Mama plus".

Jarosław Kaczyński, który dziś w Trzciance rozpoczął cykl spotkań z mieszkańcami, swoje przemówienie zaczął od kilku słów skierowanych w stronę opozycji. - Nasi poprzednicy u władzy, a dziś nasi przeciwnicy z opozycji, powtarzali, że wszystko jest niemożliwe. Że dobrze by było dać 500 zł na dziecko, ale to jest niewykonalne. I że w gruncie rzeczy wszystko, co jest dla społeczeństwa jest niewykonalne - stwierdził prezes PiS, dodając: 

- Owszem, dla tej najbogatszej części - dla menedżerów, milionerów, miliarderów, to tak. Ale dla zwykłych ludzi, a to przecież miażdżąca większość, to już nie. My ten sposób myślenia uznaliśmy za błędny - mówił, puentując: 

Efekt jest taki, że mamy "pełną kasę" i zrealizowane wielkie kontrakty społeczne i zbrojeniowe. Krótko mówiąc, pokazaliśmy, że można. I to jest tutaj najważniejsze

Dalej prezes PiS wyjaśniał mieszkańcom, co udało się zrobić jego partii w dotychczasowej kadencji. Cała wypowiedź była dość ogólnikowa i skrótowa. Kaczyński mówił m.in. o programie 500+, reformie szkolnictwa czy bezpieczeństwie energetycznym.

Mama plus, czyli: dłuższy urlop i emerytura

Za najbardziej palący temat "na teraz" prezes PiS uznał reformę sądownictwa. - Sądownictwo jest tą ostatnią barykadą państwa. Sądy zaczną działać w Polsce lepiej, ja o tym zapewniam. I skończy się ta uprzywilejowana kasta - grzmiał Kaczyński.

Co prócz tego? - Mama plus. To oznacza, że po pierwsze te panie, które urodziły czworo dzieci i nie pracowały, będą miały emeryturę. Po drugie te małżeństwa, które zdecydują się na drugie dziecko szybko po pierwszym albo na trzecie szybko po drugim, będą miały różnego rodzaju przywileje i pierwszeństwa - mówił Kaczyński, nie wyjaśniając jednak, co oznacza "szybko".

A jakie to przywileje? Między innymi o 3 miesiące dłuższy urlop macierzyński czy pierwszeństwo w żłobkach i przedszkolach. - Krótko mówiąc będzie zachęta, żeby tych dzieci było więcej - ocenił Kaczyński. Z nowinek prezes PiS wymienił też przywilej w postaci darmowych przejazdów komunikacją dla "matek z wózkiem z dzieckiem" .

Kaczyński obiecuje też "szereg przywilejów" dla matek, które zdecydowały się na studia. - Krótko mówiąc, żeby młode mamy miały lepiej, żeby mogły mieszkać w akademikach, oczywiście ze swoimi małżonkami - mówił.

Bon dla uczniów

Ale to nie koniec. Prezes PiS obiecuje też bon 500 zł dla "osób, które się uczą", żeby miały "za co pójść do teatru, do kina, na zawody sportowe, coś tam opłacić w tej dziedzinie". - Nie jest to wielka suma, ale w ciągu kilku lat jest to kilka tysięcy - tłumaczył prezes PiS.

PiS chce też w niedalekiej przyszłości, jak wynika ze słów Jarosława Kaczyńskiego, rozwinąć program senioralny oraz program wsparcia dla zespołów ludowych.

Więcej o:
Komentarze (317)
Kaczyński zdradza szczegóły programu "Mama plus"
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 67 razy 49

  Kaczyński by sie utrzymać przy władzy (korycie) jest gotów podpisac pakt z diabłem, wyrzec sie ojca i matki,

  oddanie władzy oznacza dePiSalizację, czyli rozliczenie, nacjonalizacje majątku partii i jej dygnitarzy, delegalizację, oddanie niesłusznie zgarnietych pieniędzy z odsetkami

 • Oceniono 52 razy 46

  Pytano go co z bizantyjską kasą w spółkach państwa. Nie odpowiedział,w ogóle pominął to pytanie. Sam dostaje ponad 12 tys.szmalu , najwięcej ze wszystkich posłów, w dodatku gigantyczna emerytura, dla człowieka, który na etacie nigdy nie pracował a na którego zawsze suweren zachrzaniał. .

 • jael53

  Oceniono 46 razy 38

  Kobietom, które zdecydują się na "co rok prorok", trzeba by raczej zaproponować kompleksową pomoc medyczną, od stomatologa przez ortopedę do specjalistów od waginoplastyki.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 32 razy 28

  Rzecz w tym, że to nie kaczor daje, ale sami sobie wzajemnie robimy jakieś + z naszych wspólnych pieniędzy. Dajemy też nie chcąc tego, wypasionej bandzie antypolskich szubrawych pisowskich kanalii kolejne miliardy na ich "fundacje narodowe", "damy z łasiczką", patrioty i kolejne jakieś ambitne przekopy mierzei. A prowizja zawsze na Nowogrodzkiej, ale raczej na koncie pis w raju podatkowym.
  Teraz rozpoczęli już na 1,5 roku przed wyborami za te kradzione pieniądze drogą kampanię wyborczą do Sejmu i Senatu. Za chwilę zaczną kampanię do samorządów i nikt ich nie rozliczy, bo wszelkie instytucje do tego powołane już praktycznie nie istnieją.

 • antropoid

  Oceniono 42 razy 28

  Boże, obdarz naród rozumem i wyrwij ten nieszczęsny kraj z łap Psychopatów i Szuj, co chcą dodatkowych głosów wyborczych za płodzenie dzieci...

 • 7ogamihcra

  Oceniono 29 razy 25

  W ramach "reformy sądownictwa" spreparowano byleJakie prawo, dla byle jakiego suwerena. To oczywiste, że dyktatorowi nie potrzebna jest obrona naszej demokracji przez Unię Europejską.
  W efekcie Polska będzie już niedługo poza unią Europejską z odnowioną żelazną kurtyną oddzielającą Polskę od innych krajów europejskich i świata. Cieszcie się studenci zapłacicie za studia, jak wam przyjdzie ochota na wyjazd. Ciesz się suwerenie, bo po paszporty będziesz czekał w pisowskiej ubecji...i nie każdy takie coś dostanie. Mieliśmy do 50 latach niemieckiej i sowieckiej niewoli naszą Najjaśniejszą Rzeczpospolitą, mamy teraz faszystowsko-bolszewicki średniowieczny folwark złodziejskich pisowskich szubrawców.
  Poza tym drogi suwerenie, który tak chciałeś mieć reformę sądownictwa...teraz to już wszystkie wyroki wydawane przez instytucje powołane niezgodnie z Konstytucją, będą wydane z naruszeniem prawa i w związku z tym po prostu nieważne, nawet bez kretyńskiej wymyślonej przez prezydenta rewizji nadzwyczajnej...czyli praktycznie z wadą prawną i niemożliwe do zakończenia. Jaki to będzie miało wpływ na gospodarkę, to lepiej nawet nie wspominać.
  Po zgniłych owocach to poznacie. Czeka nas paniczna ucieczka kapitału. Czeka nas inflacja.
  Czeka nas na 90 % krwawa rewolucja. Widać tak musimy, bo Jaruzelski oddał władzę zbyt łatwo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX