Zjazd ONR w Sali BHP Stoczni Gdańskiej. "Wstyd i hańba", "To się dzieje naprawdę"

ONR świętował w Gdańsku rocznicę powstania organizacji. Zjazd Obozu Narodowo-Radykalnego odbył się na ternie Stoczni Gdańskiej. "Pytam się, kiedy ich PIS zdelegalizuje? Na co wszyscy czekają, aż oni przejmą władzę?" - komentował na Twitterze były prezydent Lech Wałęsa.

Obóz Narodowo-Radykalny obchodził w sobotę 84. rocznicę powstania. W legendarnym budynku Sali BHP na terenie Stoczni Gdańskiej odbył się zjazd organizacji. "Solidarna i Wielka Polska dla Polaków - to nasz cel" - podkreślał ONR, informując o wydarzeniu na Twitterze.

- Polska musi pozostać jednolita kulturowo i homogeniczna etnicznie. Będziemy bronić naszych granic przed imigrantami - mówił w trakcie zjazdu były przewodniczący ONR Artur Zienkiewicz.

- Stocznia Gdańska to wyjątkowe miejsce. Miejsce, w którym nastąpiła rewolucja godności. Ta rewolucja jest znów potrzebna polskim rodzinom - przekonywał z kolei Aleksander Krejckant.

Następnie ulicami Gdańska przeszedł marsz, w którym wzięło udział kilkuset uczestników. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", wykrzykiwali hasła takie jak m.in. "Śmierć wrogom ojczyzny" i "Wielką Polskę wywalczymy, świętą wiarę obronimy".

"Wstyd i hańba"

W sieci natychmiastowo pojawiły się komentarze osób, których zdaniem Stocznia Gdańska nie była najlepszym miejscem na organizację zjazdu ONR.

"Czy o takie „wartości” Polacy walczyli w Grudniu 1970 i Sierpniu 1980 w Gdańsku? Pytam się, kiedy ich PIS zdelegalizuje? Na co wszyscy czekają, aż oni przejmą władzę? Czy jesteście ślepi i tego nie widzicie, czy udajecie, że nie widzicie?" - oburzał się były prezydent Lech Wałęsa.

"Wstyd i hańba, żeby w Gdańsku odbywał się marsz ONR i udostępniane jest takie miejsce jak sala BHP" - komentowali na Twitterze członkowie inicjatywy "Lepszy Gdańsk".

"Tak, to się dzieje naprawdę" - napisała Estera Flieger z trójmiejskiej "Gazety Wyborczej".

"Neofaszystowska brygada ONR na ulicach Gdańska. Chichot historii. Brawo PiS za obudzenie i wspieranie demonów nazizmu" - skomentował socjolog i trener biznesu Jakub Urbański.

"Nie potrafi otworzyć mordy bez obrażania". Krystyna Pawłowicz popisała się na komisji sprawiedliwości

Więcej o:
Komentarze (896)
ONR w Stoczni Gdańskiej. "Wstyd i hańba"
Zaloguj się
 • ex-con

  Oceniono 81 razy 75

  Aleksander Krejckant? Brzmi bardzo słowiańsko, pewnie jego przodek służył w drużynie Mieszka I.
  Banda hipokrytów.

 • czechy11

  Oceniono 79 razy 71

  hanba. Wszystko się temu narodowi korumpowanenu przez podłą władzę pomieszało. Wszelkie pojęcia pojęcie przyzwoitosci. Zapłaci ten naród wielka cenę za głupotę.

 • wujojano

  Oceniono 79 razy 69

  Naziole w ofensywie! A PiS ciągle wierzy, że będzie w stanie ich kontrolować. Jak prawica w Niemczech przed 1933.

 • Oceniono 72 razy 60

  Tępe faszystowskie bydło. Wstyd przed światem, że takie coś może pokazywać się publicznie! Ale dla PiS każdy głos ważny, zwłaszcza jego własnych bojówek.

 • czytakczynie12

  Oceniono 62 razy 52

  Napawają obrzydzeniem każdego przyzwoitego Polaka te marsze z długimi kijami. Takie same długie kije tylko, że ze swastyką, a tu z falangą nosili hitlerowcy. Absolutnie obrzydliwe w kraju zniszczonym i w tak ogromnej ilości wymordowanym przez Hitlera, W NASZYM KRAJU. CI ULIZANI CHŁOPCY, USZMINKOWANE PANIENKI Z NIENAWIŚCIĄ NA BUZIULKACH to budzi wstręt każdego kto zna historię Polski, Europy. To są ludzie , których umysły już zostały zniszczone przez ideologię nienawiści, ich młode mózgi wchłonęły zło jak gąbka. Pamiętacie krzyki tej młodej dziewczyny na wrocławskim rynku o ...... islamskich,..... Kto ją tego nauczył, że z takim zapałem i z taka pewnością wykrzykiwała te wyczytane z kartki te słowa nienawiści. Zdelegalizować ONR !!!!!!. To ZŁO. Ze zła rodzą się potem rzeczy jak Auschwitz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX