Marta Kaczyńska w "Sieci", osobisty wywiad. "Nasza rodzina jest przechylonym okrętem"

Na 8. rocznicę Smoleńska Marta Kaczyńska udzieliła tygodnikowi "Sieci" obszernego wywiadu. Mówiła o katastrofie i - jak wynika z ujawnionych fragmentów - nie stroniła od wątków rodzinnych.

Marta Kaczyńska, córka zmarłych w katastrofie smoleńskiej Lecha i Marii Kaczyńskich powiedziała, że "wciąż wierzy, że kiedyś się dowie" prawdy o tej tragedii. 

A jeśli nie ja, to moje córki. Dziś wszyscy jeszcze lepiej wiemy, jak bardzo skomplikowane jest wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej. Przesuwamy się do przodu, ale do poznania całej prawdy wciąż sporo brakuje. Pewnie i za kolejny rok jeszcze jej nie poznamy

- oceniła Kaczyńska. Na okładce "Sieci" wystąpiła obok nagłówka "Prawda zawsze zwycięży". Pismo reklamuje wywiad jako "przejmującą i szczerą rozmowę z Martą Kaczyńską o bolesnych wspomnieniach i braku rodziców oraz o wsparciu ze strony Jarosława Kaczyńskiego".

Marta Kaczyńska o pracach zagranicznych ekspertów

Córka Kaczyńskich opowiedziała dziennikarzom m.in., czemu pokłada nadzieję w badaniach zagranicznych ekspertów. - Takie rozwiązanie postulowałam z innymi przedstawicielami rodzin w Brukseli – aby zapewnić jak najbardziej wiarygodny dla wszystkich wynik badań. Pokładam duże nadzieje w efektach prac naukowców z National Institute for Aviation Research i w grupie ekspertów prokuratury. Liczę na to, że niezależne grono osób zupełnie niezwiązanych z naszymi politycznymi sporami będzie właściwe dla wyjaśnienia tej tragedii - mówiła Marta Kaczyńska. 

"Sieci" (kiedyś "wSieci") to prawicowe pismo braci Karnowskich. Ukazuje się co tydzień w poniedziałek. Tygodnik publikuje m.in. wywiady ze znanymi osobami ze świata polityki.

Centralne obchody 8 rocznicy katastrofy smoleńskiej odbędą się 10 kwietnia w Warszawie. Sprawdź, co się będzie działo: 

Więcej o:
Komentarze (194)
Marta Kaczyńska w "Sieci". Wywiad na 8. rocznicę Smoleńska
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 96 razy 84

  Ja mogę Marcie powiedzieć o przyczynach tej tragedii. Tatuś uparł się by wbrew przepisom koniecznie wylądować, wujaszek w rozmowie telefonicznej przed wypadkiem go w tym wspierał. Do tego zastraszony przez tatusia i gen. Błasika pilot za wszelką cenę chciał wylądować mimo że nie umiał tego dobrze zrobić i popełnił wszelkie możliwe błędy a załoga leciała bez koniecznych uprawnień samolotem którego nie umiała w pełni obsługiwać. Dodajmy jeszcze że tatuś zabronił Tuskowi dotykać się do organizacji tego lotu i organizowała go nieudolnie Kancelaria Prezydenta. Do tego jeszcze tatuś spóźnił się na samolot - gdyby się nie spóźnił to mgła być może była by mniejsza i jakoś by wylądowali. Oto cała prawda - Marta Kaczyńska może ją przekazać swoim córkom ze wszystkich ojców ...

 • jxl82

  Oceniono 72 razy 58

  "Widzę jak moim córką brakuje dziadków". Ale wujków maja pod dostatkiem ;-)

 • mupetman

  Oceniono 65 razy 51

  Jaka rodzina?? Każde dziecko z innym chłopem... Ale naturalnie, przykładna matka, żona, katoliczka. Zakłamana jak większość Prawdziwych, Prawych Polaków.

 • Janusz Szmelc

  Oceniono 59 razy 49

  Pani Marto , początek tragedii miał początek w trakcie pamiętnego lotu nad Gruzją . Niefrasobliwe zachowanie Pani ojca zostało ukrócone przez zdrowo myślących pilotów ( czas pokazał że to oni mieli rację-zestrzelenie samolotu pasażerskiego ) . Po powrocie do kraju kamraci Pani ojca zgotowali pilotom prawdziwe piekło , pokłosiem była niewyobrażalna presja odczuwana przez pilotów i stało się !

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 61 razy 49

  Jak wydałaś 3 miliony zł? Rodziny stewardes i pilotów ze Smoleńska nie dostały nić. Nie uronisz łzy nad takim nierównym traktowaniem?

 • gangut

  Oceniono 65 razy 49

  W przypadku Marty Kaczyńskiej pojęcie "rodzina" jest bardzo płynne i cały czas się zmienia.

 • skandy5

  Oceniono 49 razy 41

  I choćby przyszło 1000ekspertów i każdemu wypłacono 1000 premii Błaszczaka to i tak nic nie zmieni, że to twój ojciec jest winien.

  Piloci chcieli lecieć na lotnisko zapasowe ze względu na brak warunków do lądowania. Podjęli jednak próbę. Kto im kazał? Stewardesa?

 • poznanianka_jedna

  Oceniono 46 razy 38

  Po co dzieciom dziadkowie, skoro mają kilku tatusiów :D

 • dornjuan

  Oceniono 48 razy 38

  Powiem krótko, tylko debil nie rozumie przyczyn tego wypadku komunikacyjnego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX