RMF FM: To Kempa opracowała system nagród. Szydło "nie przywiązywała do niego uwagi"

Jak podaje radio RMF FM, to była szefowa Kancelarii Premiera w rządzie Beaty Szydło opracowała system comiesięcznych nagród.

O sprawie poinformował reporter RMF FM Patryk Michalski. Twierdzi on, że choć Beata Szydło zaakceptowała system, to nie była jego autorką i "nie przywiązywała do niego większej uwagi".

Gdy sprawa zrobiła się głośna, była premier zdała sobie sprawę, że to na nią spadnie odpowiedzialność. Zdaniem Michalskiego, dlatego Szydło zdecydowała się na emocjonalne przemówienie w Sejmie.

Ministrowie i wiceministrowie otrzymywali nagrody za ciężką, uczciwą pracę i te pieniądze im się po prostu należały

- grzmiała Beata Szydło z sejmowej mównicy 22 marca.

Omyłkowe nagrody w KPRM

RMF podaje też jak doszło do „omyłkowego przyznania nagród” w rządzie Mateusza Morawieckiego. Nowy premier zapewniał, że za jego kadencji nagród nie będzie, po czym zostały przyznane. Jak opisuje RMF, Michał Dworczyk automatycznie podpisał dokumenty, które trafiły na jego biurko, gdyż nie wiedział o istniejącym systemie automatycznych nagród.

Przypomnijmy, że w czwartek Jarosław Kaczyński poinformował, że ministrowie i sekretarze stanu, którzy są politykami, do połowy maja oddadzą nagrody na rzecz Caritasu. Prezes PiS zapowiedział też obniżkę pensji posłów i senatorów o 20 proc.

Więcej o:
Komentarze (269)
RMF FM: Beata Kempa opracowała system comiesięcznych nagród w rządzie Szydło
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 75 razy 71

  Poznajemy właśnie pisowską hierarchię.
  Kaczyński nie wiedział, wiedziała Szydło, choć nie wiadomo jak długo ta wersja będzie obowiązywała, układała Kempa, której zapewne dokument podsunął stażysta przysłany przez Tuska.

 • lodzermensz1

  Oceniono 67 razy 57

  Niemożliwe!
  Kempa, która co chwila fotografuje się w kościele, lata za ojcem Muchomorem i pana Boga wiecznie ma na ustach, ustaliła system, który cwaniacko omijał ustawę o wynagrodzeniach?
  Jak to możliwe???

 • norbertrabarbar

  Oceniono 53 razy 47

  Poseł Krzysztof Brejza odkrył, że w Ministerstwie Infrastruktury był ukryty przed opinią publiczną system przyznawania sobie dodatkowych premii oprócz tych oficjalnych i "skromnych".

  Oznacza to, że o skali okradania Polski i Polaków przez obecny rząd dowiemy się dopiero kiedy PiS odda stołki, które przejął - do tego czasu będą mataczyć i zacierać ślady jak wtedy kiedy Zbigniew Ziobro przypadkiem przejechał kilkukrotnie po służbowym laptopie tak, żeby nie udało się odzyskać danych z dysku twardego.

  Niech metaforą tych rządów będzie powstający formie schodów donikąd Pomnik Smoleński gdzie na samym szczycie czeka jedynie przepaść, w którą obecny rząd chce zepchnąć Polskę z religijną pieśnią na ustach i patriotycznymi hasłami na sztandarach. Oni chcą by Polacy umierali za Polskę... umierali za Polskę w czasach pokoju, dobrobytu i stabilizacji jakiej nie zaznaliśmy od ponad 200 lat.

 • glowarodzinyipsa

  Oceniono 43 razy 39

  Sędzia, zapewne przez pomyłkę, wziął 50 złotych i "dobra zmiana" oraz jej żurnalistyczny chórek wyły w MaBeNie dzień i noc. Co teraz?

 • za.czwartym.kalafiorem.w.lewo

  Oceniono 41 razy 37

  Panie sprzedające warzywa i pieczywo na pobliskim targowisku to przy tych (...) na zdjęciu królowe wdzięku i paryski szyk!

 • remo29

  Oceniono 42 razy 34

  Jak tam pisi ludu? Czujecie pieczenie? Tak, to wasi idole was dymają, a wy im jeszcze za to płacicie. To rekord świata.

 • mer1lin

  Oceniono 35 razy 31

  Komuniści i Złodzieje! Cała Polska się z Was śmieje!
  Tak Tak! PiS ma w swoich szeregach więcej Komunistów jak SLD. I wyszliście na największych złodziei.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX