Nowy sondaż. Jak tym razem wypadł PiS? Różnica jest naprawdę spora

31,8 proc. osób oddałoby głos na PiS według najnowszego sondażu IBRiS. To kolejne badanie, w którym topnieje poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego.

W sondażu przeprowadzonym przez IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej" Prawo i Sprawiedliwość ma 31,8 proc. poparcia. To o 7,5 pkt proc. mniej niż w sondażu sprzed miesiąca. To już kolejne badanie, w którym partia Jarosława Kaczyńskiego zalicza duży spadek. W sondażu Kantar Millward Brown, przeprowadzonego dla TVN 24 poparcie dla PiS wynosiło 28 proc., czyli o 12 pkt proc. mniej niż w sondażu z lutego.

W najnowszym badaniu przeprowadzonym dla "Rzeczpospolitej" nieznacznie lepszy wynika ma Platforma Obywatelska, na którą oddanie głosu zadeklarowało 23,5 proc. respondentów (1 pkt proc. więcej). Dobry wynik zanotował Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który zagłosowałoby 12,1 proc. (o 2,4 pkt proc. więcej).

Ruch Kukiz'15 byłby wg sondażu 4. siłą w Sejmie z wynikiem 8,5 proc. (1,7 pkt proc. więcej). 5,9 proc. uzyskałoby Polskie Stronnictwo Ludowe (wzrost o 0,7 pkt proc.). Na Nowoczesną zagłosowałoby 5,1 proc. osób. 2,1 proc. to wynik partii Razem.

Sondaż został przeprowadzony 4 kwietnia na próbie 1100 osób. Ostatnie badania opinii publicznej, pokazujące spadek poparcia dla PiS wielu komentatorów tłumaczy sprawą nagród, które Beata Szydło przyznała sobie i swoim ministrom. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że pieniądze z nagród członkowie rządu przekażą Caritasowi.

Kaczyński: Ministrowie oddadzą nagrody, senatorowie i posłowie z pensją mniejszą o 20 proc.

Więcej o:
Komentarze (354)
Sondaż IBRiS. PiS traci poparcie
Zaloguj się
 • el.pistolero

  Oceniono 73 razy 57

  Było do przewidzenia, że jak ludziska odbiją się w niedzielę od drzwi galerii handlowych, to nawet wyborcy PiSu pokażą prezesowi środkowy palec.

 • niknejm

  Oceniono 64 razy 52

  Mówiłem.
  Ruszyła lawina. Początkowe 'zachwyty suwerena' wypiera fala hejtu. Zatrzymanie jej będzie niezmiernie trudne. Jeśli nie niemożliwe.
  Poza tym... Ministrowie oddadzą nagrody... Co się stało z 'Becia, pokaż pazurki'? Szef wpadł w panikę?

 • wujtommy102

  Oceniono 56 razy 48

  A co z nepotyzmem na skalę niespotykaną nigdy w tym kraju? To prawdziwa liga polskich rodzin! Nawet obcięcie premii czy pensji ministra czy posła nie wpłynie znacząco na ich budżet domowy , bo członkowie ich rodzin pracują za jeszcze większe pieniądze w spółkach Skarbu Państwa. Serial "Czarne chmury dla PIS"dopiero się zaczął!.

 • 3-kuleczka

  Oceniono 57 razy 47

  durny naród, przezesunio tupnął nogą, złodzieje oddadzą pieniadze drugiemu złodziejowi tj Caritasowi
  czyli wszystko zostanie w rodzinie czarnej mafii

 • krynolinka

  Oceniono 47 razy 35

  Prezes zrobił podobno szach mat. Teraz będą kraść bardziej inteligentnie. I sondaże podskoczą. Bo jak to może być żeby zbawiciel poniżej czterdziestu schodził ? Gmyz tego nie zniesie..Utrata procentów..

 • vontomke

  Oceniono 39 razy 33

  SKOKi, jachty, dzieła sztuki, nagrody, podróże, limuzyny, szmal dla Rydzyka, dojenie państwowych spółek, rabunkowa gospodarka leśna, uwalenie OZE, niszczenie sądownictwa, łamanie konstytucji itd itp. Ilość afer jest potężna i pieniądze które PiS drenuje są niewiarygodne. Tym razem naród może sobie sprawdzić naprawdę piękne igrzyska po wyborach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX