Macierewicz nie odpuszcza Dudzie. "To dramat, jakby wydał to w ręce posłów PO"

Antoni Macierewicz nie może przeboleć ostatniej decyzji prezydenta. - Dla wojska jest to zupełny dramat - mówił na antenie "Radia Maryja" były szef MON, który w ostatnich dniach stał się aktywny medialnie i udziela wywiadów, w których krytykuje weto Andrzeja Dudy ws. tzw. ustawy degradacyjnej.

Były szef MON, a obecnie szef podkomisji smoleńskiej, Antoni Macierewicz już chwilę po wecie prezydenta z 30 marca wypowiadał się krytycznie o decyzji Andrzeja Dudy. Robił to mimo zapowiedzi rzeczniczki PiS Beaty Mazurek, która mówiła, że partia nie będzie komentować tej sprawy.

W ostatnim czasie Macierewicz rozmawiał o wecie z portalem niezalezna.pl, później z Telewizją Republika, a 4 kwietnia był gościem "Aktualności Dnia" na antenie Radia Maryja. W toruńskiej rozgłośni przywołał reakcję kombatantów na weto, którzy apelowali o szybkie wprowadzenie ustawy.

Trzeba sobie jasno i otwarcie powiedzieć, że to decyzja, która bardzo głęboko zmienia sytuację w Polsce. Rozumiem reakcję kombatantów, którzy walczyli o niepodległość. Teraz kiedy do Polski miała powrócić sprawiedliwość, kiedy wracała odpowiednia hierarchia wartości, przyszedł ten cios - mówił Macierewicz.

ZOBACZ TEŻ:

Rząd nie spodziewał się weta Dudy do ustawy degradacyjnej. "Dla wszystkich było to zaskoczenie"

"Dla wojska to zupełny dramat"

Były minister obrony narodowej oceniał również, że decyzja prezydenta "głęboko zmienia sytuację". Wyjaśnił, że Andrzej Duda mógł skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego i wtedy łatwiej byłoby ją "naprawić". Tymczasem prezydent skierował ją do Sejmu, gdzie potrzeba 3/5 głosów, by odrzucić jego weto, a co za tym idzie, PiS musiałoby dogadać się z opozycją.

To tak, jakby wydał to w ręce posłów PO, których stosunek do całej sprawy jest jasny. Szybkie uchwalenie oznacza zrobienie tego pod dyktando PO. Pan prezydent stworzył, w obecnym kształcie Sejmu, najprawdopodobniej sytuację nieodwracalną - narzekał były szef MON.

- Dla wojska jest to zupełny dramat, ponieważ żołnierze odzyskiwali to, co jest dla nich najważniejsze – honor - kontynuował Macierewicz i mówił, że zastrzeżenia prezydenta nie powinny doprowadzić do odrzucenia całej ustawy.

Więcej o:
Komentarze (130)
Antoni Macierewicz o wecie Andrzeja Dudy ws. degradacji
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 43 razy 35

  To ja jeszcze przypomnę Macierewiczowi, że Duda pracował w kancelarii Kaczyńskiego, która organizowała słynny lot do Smoleńska.
  Żyje i w dodatku został prezydentem. Przypadek?

 • laik404

  Oceniono 28 razy 22

  Macierewicz, a tak zmieniając temat - to ile tam kartami służbowymi zapłaciliście w MON za rządów PIS-u?
  Coś koło 15 mln?

  To jak to szło - "Wystarczy nie kraść"?

 • kristina2121

  Oceniono 29 razy 21

  Czy ktos wlasciwie slucha jeszcze tego starego geyoskiego capa.?

 • puuchatek

  Oceniono 28 razy 20

  "Dla wojska jest to zupełny dramat"

  Jasne: nieważne, że nie ma śmigłowców, nieważne, że pan Macierewicz rozpieprzył cały wywiad i kontrwywiad wojskowy na podstawie własnych (i Kaczyńskiego) paranoi, bez cienia dowodów, to wszystko nieważne.

  PRAWDZIWY dramat to fakt, że nie da się zdegradować trupa Jaruzelskiego.

  Do Jaruzelskiego mi równie daleko, jak Macierewiczowi do Nagrody Nobla, ale do licha - czy nasze wojsko naprawdę nie ma większych problemów?!

 • liftertoja

  Oceniono 22 razy 18

  Dudi przeczołguje Maciorkę. Jak to mówią "zemsta to danie, które najlepiej smakuje na zimno".
  Ale jeden drugiego warty.
  Niech sie pozagryzaja.

 • wawa wawa

  Oceniono 24 razy 18

  Chory z nienawiści człowiek. Na początku XX wieku też był taki, który jednym dekretem przywracał sprawiedliwość. Nawet brodę i łysinę miał podobną. I co z tego wyszło ? Udręka milionów.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 21 razy 15

  Wyborcom PiS gratulujemy Antka Świra, którego przed wyborami wlasna partia się wstydziła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX