Gowin o przyszłości: Kaczyński liderem jeszcze kadencję, jak coś ma nas pogrążyć, to my sami

- Jestem przekonany, że Jarosław Kaczyński pozostanie naszym liderem jeszcze przynajmniej przez następną kadencję - mówi w wywiadzie dla "Do Rzeczy" wicepremier Jarosław Gowin. Dodaje też, że jeśli coś ma pogrążyć rządzących to nie opozycja, a "rozprężenie i wkradająca się w szeregi arogancja władzy".

W wywiadzie dla "Do Rzeczy" Gowin odnosi się do ostatniej, kiepskiej kondycji obozu władzy. - Przechodzimy ostatnio przez pasmo trudnych wyzwań, ale ta świadomość jest w naszym obozie powszechna. Jestem przekonany, że będziemy w stanie dokonać merytorycznej korekty kursu - ocenia.

Na pytanie, czy Zjednoczonej Prawicy potrzebna jest "korekta moralna", odpowiedział, że nie chce używać tego sformułowania, a żadnemu z polityków Zjednoczonej Prawicy nie można "nic zarzucić od strony moralnej". Natomiast w jego ocenie niezbędne jest nowe otwarcie wizerunkowe.

W kontekście "korekt" stwierdza również, że ostatnie działania władzy mogły sprawić, że część "twardego elektoratu może być rozczarowana". Zastrzegł jednak, że jego zdaniem "ogromna większość doskonale rozumie racje, które skłaniają do podobnych działań".

"Nie pogrąży nas opozycja, a rozprężenie"

Przywołano też stwierdzenie, które miało paść z ust Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, że jeżeli jego partia przegra wybory samorządowe, to tylko sama ze sobą. Jak stwierdza Gowin, w kwestii tego problemu ma podobne diagnozy do Kaczyńskiego.

Co do diagnozy problemu, niczym się z Jarosławem Kaczyńskim nie różnimy. Od dawna powtarzam, że nasz obóz może pogrążyć nie tyle opozycja, ile wkradające się w szeregi arogancja władzy i rozprężenie - ocenia wicepremier.

Gowin: Kaczyński liderem przynajmniej następną kadencję

Pojawił się też wątek ewentualnej schedy po Kaczyńskim oraz przyszłości prawicy, gdy prezesa Prawa i Sprawiedliwości zabraknie w krajowej polityce. Wywołany do tablicy w tej sprawie Gowin nie ukrywa, że w takim wypadku "polityka będzie zupełnie inna i muszą się z tym liczyć.

W tej chwili nie da się jednak budować scenariuszy na kilka lat do przodu, a jestem przekonany, że Jarosław Kaczyński pozostanie naszym liderem jeszcze przynajmniej przez następną kadencję - kwituje.

Cymański wypomina Gowinowi wypowiedź

W wielkanocny weekend w "Kawie na ławę" w TVN24 poseł PiS Tadeusz Cymański wskazał właśnie m.in. Gowina, który przyczynił się do ostatniej "zadyszki" w szeregach "dobrej zmiany". Cymański oceniał, że sprawa nagród dla ministrów została źle przeprowadzona, co zostało wypunktowane.

- Jazda jest bez trzymanki, doszły fatalne wypowiedzi Gowina, czy innych. Nawet Platon by nie obronił tej sprawy - skwitował Cymański.

Polityk wspomniał tym samym wypowiedź wicepremiera Jarosława Gowina, który mówił, że gdy był w rządzie Donalda Tuska, pensja ministerialna, około 10 tys. zł na rękę, nie starczała mu do pierwszego.

Więcej o:
Komentarze (98)
Jarosław Gowin o Jarosławie Kaczyńskim i Zjednoczonej Prawicy
Zaloguj się
 • ziggybum

  Oceniono 47 razy 37

  To jest smutne: jak wypłacili kolesiom po premii jest wielkie halo i spadek sondaży. Jak wydają nie miliony, ale dzisiątki miliardów zł na bezsesowną deformę edukacji, łamią konstytucję, albo lżą o smoleńsku - wszystko jest ok - 40% poparcia. To nie prezes - to zwykły Polak jest wstrętny.

 • antropoid

  Oceniono 30 razy 22

  kaczynski to ryj nie do odspawania od koryta więc gowin, nie wciskaj kitu, w który sam nie wierzysz.

 • antropoid

  Oceniono 29 razy 21

  SZKODA, że razem z sobą pogrążacie jeszcze Polskę ćwoki.
  Ale nie martw się gowinku - jakaś następna partia na pewno cię przygarnie i znów będziesz mógł wciskać swój kit, jak to ci źle było przy korytku.

 • zdybka1

  Oceniono 23 razy 17

  Jarek juz teraz ledwo zipie a on wmawia nam, ze bedzie rzadzil przez nastepna kadencje ?

 • krynolinka

  Oceniono 24 razy 14

  Co do moralności to nie można nam nic zarzucić. Chyba się przesłyszałam.

 • fakiba

  Oceniono 23 razy 13

  A tlen kaczorowi kto będzie podawał

 • kastoripollux

  Oceniono 21 razy 13

  Mam nadzieję, że te pisowskie karły fizyczne i moralne odejdą jak najszybciej na śmietnik historii.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX